اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  |  برسی نکات مهم این فیلم Napoleon 2023

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  بپردازیم.

 پس در اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon ) (+) ، برسی مفهوم خاص این فیلم همراه ما باشید.

این مقاله هیچ اسپویلی از فیلم ندارد و با خیال راحت اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )   را مطالعه کنید  .

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )

ناپلئون یک فیلم درام تاریخی و حماسی است که در سال 2023 منتشر شد و تهیه کننده و کارگردان این فیلم ریدلی اسکات است و به قلم دیوید اسکارپا نویسندگی شده.

این فیلم بر اساس زندگی ناپلئون بناپارت است که عمدتا به قدرت رسیدن رهبر فرانسه و همپنین رابطه او با ملکه ژوزفین را به تصویر میکشد .

واکین فینیکس در نقش ناپلئون و ونسا کربی در فقش ژوزفین در این فیلم ایفای نقش میکنند.

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )
ناپلئون بناپارت امپراطور کبیر فرانسه را بیشتر بشناسید

نکات مهم و تاریخی در رابطه با فیلم ناپلئون | اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  

در این مقاله ما نکات تاریخی این فیلم را که قبل از دیدن شما نیاز به دانستن آن دارید را گرد آورده ایم تا در زمان تماشای این فیلم متوجه نکات مهم این فیلم شوید.

داستان ناپلیون از صد سال قبل از تولد او شروع میشود دورانی که او را عطر روشنگری نام گذاری کرده اند ودر این زمان نظم اروپا به هم میریزد و این نظم به کلیسا برمیگردد که در ان زمان کلیسا برای هر سوالی جوابی میداد و دانشمندان حق مطالعه درباره جهان را نداشتند و همه چیز کاملا سنتی بوده و اگر حرف و تئوری راجب جواب هایی که کلیسا داده بود میزدند کارشان به شکنجه گاه ها ختم میشد.

و اگرکسی تئوری را مطرح میکرد که از طرف خودش بود و کلیسل در آن نقشی نداشت او را اعدام میکردند و حرف اول و آخر برای کلیسا بود و از کوچک ترین کار های مردم قوانین را وضع کرده بودند تا بزرگ ترین کارهای سیاسی کشور و اگز کسی برخلاف حرف آنها حرف میزد به این معنی بود که برخلاف حرف های خدا عمل کرده و آنها خودشان را رستاده های خدا میدانسته اند .

تمام مخالفین کلیسا کافر شناخته میشدند و وضع کشور نابود بود و همه در فقط و بدبختی زندگی میکردند و حتی رتبه روحانیون کلیسا از اشراف هم بالاتر بود .

بعد از مرگ لویی 14 عصر روشنگری اغاز شد و این به این دلیل بود که در 70 سال حکومت لویی چهاردهم کشور هیچ پیشرفتی نکرد و کلیسا اجرازه انجام کار جدیدی را نمیداد .

400 سال پیش و در آغاز عصر روشنگری ایران در دوره صفویه بود و در آن زمان تکنولوژی شرق بسیار بالاتر از غرب بود ولی 200 سال بعدش در دوران قاجار غرب به چنان تکنولوژی رسیده بود که بسیا بالاتر از شرق بود و بسیار پیشرفته بودند.

در ادامه با مقاله اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon ) همراه ما باشید.

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )
اطلاعاتی که قبل از دیدن فیلم ناپلئون باید بدانید!

اما عصر روشنگری با غرب چه کرد که انها توانستند که به این سطح از علم و دانش برسند ؟ | اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  

اتفاقی که در این زمان افتاد این بود که صد ها دانشمندانی همچون نیوتون و جان لاک شروع کردند به تفکر و مشاهده و پاسخ های کلیسا را برای سوالاتشان کافی نمیدانستند .

به این دانشمندان تجربه گرایان یا خرد گرایان نام گذاری کرده اند .

در ابتدا تعداد این دانشمندان زیاد نبود ولی در نسل های بعد با مشهور شدن دانشمندان قبلی تعداد آنها در نسل های بعد بیشتر و بیشتر میشد .

در این زمان نیوتون درباره وجود جاذبه زمین سخن گفت و جان لاک به حقوق بشر اشاره کرد و گفت که خودمان باید تفکر کنیم و خدا در امور مملکت نقشی ندارد و ادام اسمیت درباره اقتصاد سخن گفت و داشنمدان دیگر شروع کردن با تفکر درباره دنیا و مطرح کردن نظریات خودشان .

قوانین انها بر اساس تجربه بدست میآمد و کاملا مخالف نگاه کلیسا بود و داشتن شاه برای یک کشور بی اخلاقی به حساب میآمد و این تفکر دانشمندان نه فقط روی دانشمندان نسل بعد بلکه روی ملت تاثیر میگذاشت و اخلاق جدیدی را در جامعه رواج میداد و تفکر مردم راجب کلیسا تغیر میکرد .

اندیشه مردم به سمت آزادی برابری و برادری رفت و این کلمات شعار انقلاب فرانسه شدند .

از اوایل قرن 18 تا اواخر این قرن تمام عقاید سنتی زیر سوال رفت و قوانین ارباب رئیتی که کلیسا ساخته بود تا در سدر همه افراد جامعه قرار بگیرد از بین رفت و مردم میگفتند که چرا جامعه باید بدست اشراف باشد و چرا باید اشراف وجود داشته باشند و چیزی که در این میان همه را به شک میانداخت این بود که در آن زمان همه در اروپا در حال جنگ بودند و به اسم دفاع از خدا باهم به جنگ میپرداختند و در این میان پاپ هم طرف هر دو را میگرفت و کاری نمیکرد .

و هر شخصی برای نفع خودش حکومت را به خدا نسبت میدهد و به همین دلیل مردم گفتند که هر چیزی که کلیسا میگوید داستانی بیش نیست و باید خودمان درباره این دنیا تفکر کنیم .

نتیجه این حرف ها ابتدا در امریکا خودش را نشان داد و انقلاب کرد و جکومت را از انگلیس گرفت و قوانین عصر روشنگری را قانون اساسی کشورش تنظیم کرد و در همان موقع در چاریس که پایتخت عصر روشنگری شده بود  در اواخر قرن 18 چند سال بعد از انقلاب امریکا فرانسه هم انقلاب کرد و با وجود فراز و نشیب هایی که داشت پیروز شد و تمام مخالفانش از انجا فرار کردند .

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )
قبل از فیلم Napoleon ببینید! | بررسی بدون اسپول

طاعون فرانسوی چه بود؟ | اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  

کشور های همسایه به این جرکت فرانسه طاعون فرانسوی و تمام کشور های دیگر میخواستند که با فرانسه وارد جنگ شوند .

فرانسه که حالا تبدیل به جمهوری شده بود میخواست که انتقال خودش را به همه نشان بدهد و همین باعث شد که جنگ های متعددی با دیگر کشور ها داشته باشد .

در این زمان در فرانسه به دلیل پادشاهان بی کفایت کشوری قحطی رده به حساب میآمد و قوانینی که وضع کرده بودند خلا های زیادی داشت و در دوران خوبی به سر نمیبرند و این جنگ های باعث ضعف بیشتر فرانسه میشد .

در این زمان که عصر وحشت نام گذاری شده نیرو های انقلابی خیلی وحشی تر از نیرو های شاهنشاهی وارد عمل شدند و تمام مخالفین خودشان را نابود کردند و به قدری اوضاع بدی بود که هر که محاکمه میشد روز بعد سرش را با گیوتین قطع میکردند و همانجا اویزان میکردند و قدرت سیاسی بسیار بی ثبات بود .

همه به هم تهمیت میزند و جناح های متفاوت دست به نابودی همدیگر میزدند .

در همین زمان ناپلئون که حتی زبان فرانسوی بلد نبوده و فقط در جزیره ای که زیر سلطه فرانسه بوده زندگی میکرده فرانسوی یاد میگیرد و ارتش فرانسه میپیوندد و در آنجا به جنگ با دیگر کشور ها میپرداخت و با وجود ناپلئون فرانسه ای که حتی توان دفاع از خود را نداشتند میتوانست تدافعی عمل کند وفرانسه با وجود این ژنرال جوان  با غنیمت هایی که از جنگ ها بدست میآورد باعث ثروتمند شدن کشور میشد .

ناپلئون زاده عصر روشنگری بود و نگاهی منطقی به جنگ داشت و فقط با قدرت ایمان به جنگ نمیرفت و با وجود 26 ساله بودنش توانست که راه های مختلفی برای پیروزی در برابر ابر قدرت ها بدست بیاورد .

در ادامه با مقاله اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon ) همراه ما باشید.

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )
اطلاعاتی که قبل از دیدن فیلم ناپلئون باید بدانید

راهی که ناپلئون با آن موفق به پیروزی شد چه بود؟ | اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  

قبل از انقلاب فرانسه فقط اشراف میتوانستند که ژنرال شوند و اگر انقلاب نمیشد ناپلئون هرگز نمیتوانست که ژنرال شود و در آن زمان سرباز ها فقط باید که از فرمانده دستور میگرفتند و براساس توانایی هایشان انتخاب نمیشدند و آموزی حرف اول را در ارتش نمیزد و هرکه از فرمانده اطاعت نمیکرد نشانه ضعف ایمان او بود و این ارتش ها بسیار کند بودند خلاقیتی نداشتند .

اما ایده ناپلئون این بود که چند رهبر براساس شایستگی هایشان انتخاب  میکرد و زیر دست او سریاز هایی اموزش دیده قرار میداد و هر فرمانده خودش درباره تاکنیک سرباز هایش تصمیم میگرفت ولی هدف تمام فرمانده های یکسان بود و برای یک هدف واحد میجنگیدند .

و حرکت سریع نیرو های ناپلئون نیرو های دیگر کشور های کند را نابود میکرد .

نقطه قوت در تاکنیک های ناپلئون به کجا برمیگردد ؟| اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )  

نبرد با مصر یکی از نقطه قوت های ناپلئون بود و تکنیک های او به آموزش های نظامی اضافه شد و فرانسه که در ا.ضاع خوبی به سر نمیبرد حالا به نقطه خوبی در خودش میسید و نظم به کشور باز میگشت .

اینکه ناپلئون در این عصر جدید چه کار هایی انجام داد را باید در فیلم ببینید و در این فیلم اشاره زیادی به شخصیت ناپلئون خواهد شد و گفته میشود که ناپلئون باوجود خونریز بودن و بودن در جنگ شخصیت احساسی نیز داشته است و یک عاشق پیشه بوده است و این دوگانگی در او وجود داشته است .

قسمت هایی مثل تاج گذاری ناپلئون از روی نقاشی هایی که در موزه لوور موجود است بازسازی شده و با وجود اینکه داستان فیلم کاملا شبیه واقعیت نیست اما به نکات توجه خاصی شده است .

اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )
همه چیز درباره فیلم ناپلئون

با تشکر از شما که در مقاله  اطلاعاتی که قبل از فیلم ناپلئون باید بدانید (Napoleon )   همراه ما بودید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید