رضا محمدی (به انگلیسی Reza Mohammadi) (متولد ۲۲ مهرماه ۱۳۷۴) (۱۴ اکتبر ۱۹۹۵) سخنران، نویسنده، محقق و استراتژیست محتوای ایرانی است. او از سال ۱۳۸۷ شمسی (۲۰۰۸) به تشویق معلم انشا به نویسندگی علاقمند شد، ولی به هیچ عنوان به نویسندگی به عنوان یک شغل نگاه نمی‌کرد و در همان سال‌ها رضا محمدی اولین وبلاگ خود را برای طرفداری از تیم محبوبش، استقلال راه اندازی کرد(البته در حال حاضر علاقه چندانی به فوتبال ندارد).

سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸) رضا محمدی رسماً وارد حرفه‌ی آموزش شد و اولین کتاب خود را با نام فرصت طلب منتشر کرد و تا حدی با این کتاب شناخته شد. تا آن زمان به عنوان یک شغل تمام وقت به کارش نگاه نمی‌کرد ولی عشق بی اندازه رضا محمدی به آموزش و تغییر خودش و دیگران باعث شد در همان سال به صورت رسمی حرفه‌ی جدیدش را شروع کند.

از سال ۱۴۰۱ رضا محمدی تصمیم گرفت فعالیت‌های خودش را در قالب برند محتواگرشو ادامه بدهد. چرا که این برند باعث می‌شد کارش را جدی تر دنبال کند و علاوه بر آموزش، خدمات تولید محتوای ارزشمند را به مشتریان و شرکت‌های بزرگ ارائه کند. ولی همچنان علاقه دارد از او به عنوان یک محقق و یک معلم یاد شود.

زندگینامه


رضا محمدی در ۲۲ مهر ۱۳۷۴ (۱۴ اکتبر ۱۹۹۵) در سمیرم، اصفهان ایران زاده شد. او کودکی دلفریبی نداشت ولی اکنون از کودکی اش به عنوان یکی از بهترین معلم‌های زندگی اش یاد می‌کند. پدرش کارمند بود و در اوقات بعد از اداره به کار نجاری مشغول بود و رضا بخش زیادی از اوقات فراقت را به کار در کنار پدرش می‌گذراند. گاهی از روی علاقه و گاهی از روی اجبار.

دوران ابتدایی را در مدرسه غیر انتفاعی مشعل دانش گذراند. این دوران یکی از سخت ترین دوران زندگی برای رضا محمدی بوده است. چرا که به خاطر شهریه مدرسه معمولاً توسط مدیر مدرسه مورد انتقاد و قضاوت قرار می‌گرفت. این درحالی بود که پدر و مادر او می‌خواستند شرایط خوبی برای تحصیلش فراهم کنند. اما به خاطر مسائل مالی معمولاً شهریه مدرسه به موقع پرداخت نمی‌شد. البته یکی از دلایلی که رضا محمدی را به ایجاد کسب و کار ترغیب کرد همین تضاد‌ها و سختی‌های دوران مدرسه بوده است.

رضا محمدی

رضا محمدی | Reza Mohammadi

رضا محمدی در سال ۱۳۹۹

زاده:۱۴ اکتبر ۱۳۷۴ (۲۷ سال) سمیرم، اصفهان، ایران

پیشه: نویسنده، سخنران، محقق، معلم

 

ادامه زندگینامه


دوران راهنمایی یکی از سخت ترین دوران‌های زندگی رضا محمدی بوده است. ولی در همین دوران به خاطر رفتار خوب یکی از معلم مان و پیشنهاد یکی از دوستان رضا محمدی متوجه استعداد نابش در نویسندگی و تولید محتوا می‌شود، همین بخش در آینده برای رضا راهگشا می‌شود.

رضا محمدی، تحت فشارهایی که از جانب جامعه دریافت می‌کرد و امتیازی که مردم برای رشته‌هایی مثل ریاضی قائل بودند، بر خلاف علاقه و اشتیاق قلبی در دبیرستان وارد رشته ریاضی و فیزیک شد و با وجود سختی‌هایی که این رشته برایش به همراه داشت ولی توانست دیپلم خود را از دبیرستان باهنر سمیرم بگیرد.

چون تصور رضا این بود که برای موفقیت حتماً باید برنامه نویسی کرد، در کنکور سال ۱۳۹۳ ایران رتبه تقریبی ۱۳.۹۰۰ را کسب کرد و به خاطر اینکه می‌خواست دانشگاه نزدیک محل کارش باشد، وارد دانشگاه مرکز پیام نور سمیرم شد و رشته آی تی را انتخاب کرد.

خیلی زود متوجه شد دانشگاه، مهارت‌هایی که برای موفقیت لازم دارد را، به او آموزش نمی‌دهد، به همین دلیل در یک تصمیم جسورانه سال ۱۳۹۷ شغل رویاهایش را پیدا کرد. او رشته اش را در همین سال از آی تی به روانشناسی تغییر داد تا بتواند دلیل رفتارهای انسان را بهتر درک کند. در واقع او رشته روانشناسی را بیشتر از اینکه برای دیگران انتخاب کند، برای شناخت بهتر خودش انتخاب کرد.

در حال حاضر رضا محمدی تمام فعالیت‌های خود را در قالب برند محتواگرشو ادامه می‌دهد و به صورت تمام وقت در حال تحقیق و توسعه ایده‌های خود برای برای رسیدن به رسالت اصلی برند خود است. رسالت برند محتواگرشو این است که به مردم کمک کند از مسیر علاقه خود با تولید محتوا، به خودشناسی و درآمد بالا برسند.

افتخارات


در سال ۱۳۹۸ رضا محمدی به خاطر تألیف کتاب فرصت طلب مورد تقدیر قرار گرفت.

سال ۱۳۹۹ مقاله رضا محمدی در زمینه اعتماد به نفس بانوان رضا محمدی به عنوان مقاله برتر همیاران سلامت روان بهزیستی ایران انتخاب شد.

همچنین در سال ۱۴۰۱ به عنوان یکی از اعضا فعال کتاب خانه‌های عمومی کشور انتخاب شد.

کتاب فرصت طلب


رضا محمدی بسیار خجالتی بود و به خاطر شرایط فرهنگی خانواده و مهل زندگی نمی‌توانست خواسته‌های خود را مطرح کند و به چیز‌هایی که دوست دارد برسد. به همین دلیل به مدت چند سال در مورد خجالت تحقیق کرد تا خودش را اصلاح کند. او در سال ۱۳۹۷ حاصل تحقیقات علمی وتجربیات خود را در قالب کتاب فرصت طلب منتشر کد. کتاب فرصت طلب برای اولین بار در ایران خجالت و کمروئی را به صورت موردی برسی کرد. افرادی که این کتاب را مطالعه کرده‌اند توانسته اند زندگی بهتری نسبت به قبل داشته باشند.

سمینار‌ها


اولین سمینار رضا محمدی در سال ۱۳۹۷ با عنوان گنج درون برگزار شد. موضوع این سمینار اعتماد به نفس بود. از زمانی که رضا محمدی یک فرد بسیار خجالتی بود تا زمانی که اولین سمینارش را برگزار کرد فقط ۶ ماه طول کشید.

دومین سمینار رضا محمدی با موضوع هدفگذاری در سال ۱۳۹۸ برگزار شد.

سومین سمینار رضا محمدی در بهمن ماه ۱۴۰۰ با عنوان ثروت درون برگزار شد که در مورد رسیدن به آرامش درونی و خودشناسی به کمک تولید محتوا و مدیتیشن بود.

چهارمین سمینار بزرگ رضا محمدی با عنوان مغز تکانی در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد. این سمینار در مورد برنامه موفقیت برای سال جدید بود.

پنجمین سمینار و آخرین سمینار رضا محمدی با عنوان «شروع با دستان به ظاهر خالی» در ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار شد. موضوع این سمینار رسیدن به درآمد از مسیر علاقه به کمک تولید محتوا بود. این سمینار حاصل بیش از ۵۰۰ ساعت تحقیق و تلاش رضا محمدی در مورد تولید محتوا از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۲ بوده است.

راه ارتباط


رضا محمدی در شروع کار اسم خاصی برای مجموعه آموزشی تک نفره خود انتخاب کرده بود. او سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ به مدت ۳ سال تحت عنوان راه ارتباط فعالیت کرد. شعار راه ارتباط این بود که به افراد کمک کند راه ارتباط با رسالت خود را پیدا کنند. اما به خاطر تغییر رویکردش در مسیر آموزش در سال ۱۴۰۱ تصمیم گرفت برای همیشه برند راه ارتباط را کنار بگذارد و در قالب برند محتواگرشو فعالیت کند.

محتواگرشو


در تابستان ۱۴۰۱ محتواگرشو توسط رضا محمدی متولد شد. رسالت برند محتواگرشو این است که به افراد کمک کند از مسیر مورد علاقه خود با تولید محتوا به خودشناسی و درآمد بالا برسند. در راستای همین رسالت رضا محمدی تولید محتوا،‌ نوسندگی و خودشناسی را در دوره‌ها و بخش های مختلف سایت محتواگرشو به افراد علاقمند آموزش می دهد.