نقد سریال لوکی (Loki) | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

نقد سریال لوکی (Loki)

سلام به شما محتواگران عزیز، به سایت محتواگرشو خود آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال لوکی (Loki) بپردازیم. پس در نقد سریال لوکی (Loki) قسمت سوم با ما همراه باشید.

نقد سریال لوکی (Loki) بررسی و موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

اگر دوست دارید قسمت سوم سریال لوکی(+) برای شما اسپویل نشود لطفاً ابتدا قسمت سوم سریال لوکی را تماشا کنید و سپس نقد سریال لوکی (Loki) را مطالعه کنید.

نقد سریال لوکی (Loki) موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

بعد از انتشار قسمت سوم اکنون نوبت موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی می‌باشد و در این مقاله به موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی و نکات مخفی سریال می‌پردازیم .

تغیرات زیادی در پیش زمینه داستان به وجود آمده که در ادامه آنها را برسی میکنیم.

اولین چیزی که در ادامه شروع موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی نظر شما را جلب میکند لوگوی مارول است که نمایش داده میشود لوگو تغیری نکرده است اما اگر توجه کنید موزیکی که در حال پخش است متفاوت تر از همیشه است که با پیانو اجرا شده است.

دلیل پخش شدن این موزیک این است که حال و هوای سال 1868 کاملا در تیتراژ حس کنیم.

ورود راونا به داستان دقیقا در ادامه همان زمانی است که در فصل اول تی وی ای را ترک کرد.

موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی
موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

ناتانیل ریچارز کیست؟ | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

اتفاقاتی که در موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی در حال افتادن است و داستان کنگ و حتی اتفاقاتی که برای ویکتور تایملی رخ میدهد کاملا متفاوت است.

در مورد کنگ این نکته وجود دارد که (ناتانیل ریچارز) کسی بود که در قرن 31 ام زندگی میکرد و در آن زمان هیچ جرم و جنایتی رخ نمیداد و همه انسان ها تکنولوژی های پیشرفته در دسترس داشته اند و به همین دلیل که حوصله ی او سر رفته و همه چیز یکنواخت است تصمیم میگیرد که به گذشته برگردد و با تکنولوژی پیشرفته خود زمین را فتح کند.

البته این فتح ها به سر انجام نمیرسد زیرا قهرمان هایی در موقعیت های زمانی مختلف زندگی میکردند و این گونه بار ها شکست میخورد.

در یکی از شکست هایش به سال 1901 میرود و تبدیل به ویکتور تایملی میشود . وقتی وارد آن شهر میشود تلاش به پیشرفته تر کردن شهر میکند و تبدیل به شهردار آن شهر میشود .

پس از مدتی صنعت های زیادی را درست میکند از جمله خودرو سازی. ولی این موضوع یک نوع پوشش بوده است که هویت اصلی او لو نرود و در کنار آن در حال ساختن ربات بوده .

حتی وقتی به جایی میرفته بجای خودش یک ربات میگذاشته که حتی قابلیت پیر شدن داشته و بعده ها خودش را به عنوان پسر ویکتور تایملی معرفی میکرده.

 شاید با خودتون بگید که شاید این یک گونه ای از کنگ است ولی خط زمانی که در حال مشاهده آن هستیم همان خط زمانی مقدس اصلی است که با آن اشنایی داریم.

ممکن است که اتفاقاتی در این میان افتاده باشد که ویکتور کسی است که در این مسیر حرکت میکند و بعده ها تی وی ای را بدست میآورد .

اگر به داستان کل سریال دقت کنیم کسی تا به حال اسم ناتانیل را به زبان نیاورده است و احتمال زیادی دارد که شخصی که میبینیم همان کنگ اصلی باشد

تئوری پارادوکس چیست؟

وقتی مبینیم که دفترچه راهنمای تی وی ای به دست ویکتور میرسد کاملا برگرفته شده از تئوری پارادوکس است نظر ها مختلفی در رابطه با سفر در زمان وجود دارد و یک ازاین تئوری ها به تئوری پارادوکس پدر بزرگ است که این تئوری به ما نشان میدهد که اگر ما به گذشته سفر کنیم و پدر بزرگ خود را بکشیم خودمان هم از بین میرویم ولی این تئوری از نظر همه قابل قبول نیست .

تئوری که در این قسمت رخ میدهد (بوت استرپ پارادوکس )است  که باعث ساخت یک چرخه میشود اینگونه است که یک نفر جلوی در خانه خودش یک دفترچه پیدا میکند که در آن فرمول ساخت ماشین زمان را نوشته و آن شخص بعد از اینکه ماشین زمان را درست میکند به گذشته سفر میکند و آن را جلوی در خانه اش میگذارد و این چرخه بار ها رخ میدهد و ضعفی در این میان وجود دارد که عمر این دفترچه بعد از چند بار سفر در زمان و دست به دست شدن آن باعث نابودی این دفترچه میشود و در نهایت این چرخه از بین میرود

البته میشود این دفترچه را از نو نوشت و این نظریه توضیح زیادی دارد که به آن اشاره ای نمیکنیم.

اسم اوبی چه موضوعی را به ما نشان میدهد؟ | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

که به آن اشاره ای نمیکنیم.

متوجه میشویم که اسم (اروبوروس) که در قسمت قبل راجب آن صحبت کردیم در واقع  نشان دهنده یک چرخه پرتکرار است .

حتی ممکنه هر پیزی که میبینیم بخشی از یک چرخه پرتکرار است و حتی از اتفاقاتی که برای کنگ رخ میدهد ما شاهد چند حلقه زمانی در همدیگر داریم.

حتی مرگ کنگ هم وقتی او گفت ( از اینجای داستان را دیگر نمیدانم) دروغ بوده و کنگ از همه چیز آگاه بوده است و در همان زمانی که با سیلوی صحبت میکرد خانم دقیقه را میفرستد تا با راونا به زمان بچگی خودش برود و دفترچه را آنجا بگذارد .

loki2023 episode2 3 1
بررسی سریال لوکی

آیا احساساتی که بین کنگ و راونا به وجود میآید؟

احساساتی که بین راونا و کنگ به وجود میآید هم در کمیک ها موجود است که نشان دهنده نقطه ضعف کنگ است که در نسخه های مختلف او هم وجود دارد .

ختی در یکی از قسمت های کمیک نسخه پیر و جوان کنگ باهم رو به رو میشوند ونسخه پیر که با تجربه تر بوده به او میگوید که هرگز عاشق نشو ولی این چرخه مدام ادامه پیدا میکند و انقدر ادامه پیدا میکند که کنگ نا امید میشود و هیچ امیدی به این زندگی ندارد و نمیتواند جلوی این اتفاق را بگیرد.

نکته مهم در رابطه با سریال لوکی | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

در موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی، رنگ و شکلی که از خانم دقیقه میبینیم برای احترامی است که به انیمیشن های قدیمی دارد و این مدل انیمیشن ها را در کارتون های قدیمی دیزنی مشاهده کردیم

نکته بعدی که در اینجا جالب است به اتفاقاتی اشاره میکند که اوبی را میدیدیم و متوجه میشویم که کنگ به چه دلیل حافظه اوبی را پاک نکرده است به این دلیل است که اگر اوبی آن اطلاعات را نداشته باشد و نتواند دفترچه خودش را کامل کند این چرخه نمیتواند ادامه پیدا کند.

حتی اوبی در قسمتی از فیلم میگوید که (بدون آن کسی که باقی مانده بود کسی نمیتواند تی وی ای را اداره کرد ) این موضوع نشان میدهد که به اختمال زیاد اوبی کنگ را میشناخته .

دلیل از بین رفتن دستگاه بافندگی چیست؟

دلیل از بین رفتن دستگاه بافندگی این است که شاخه های زیادی در حال گسترش است . قبلا هم مشاهده کرده بودیم که اتفاقات مولتیورسی باعث ایجاد شاخه هایی شده بود .

نکته بعدی این است که دیدیم که تعدادی از شاخه ها را هرس کرده اند ولی دستگاهی که درحال مشاهده اش هستیم و در حال انفجار است این موضوع را نشان میدهد که شاخه هایی که هرس شده اند درحال ادامه پیدا کردن از جایی هستند که شروع شده اند.

و دستگاه نمیتواند روی همه انها کنترل داشته باشد و انها را یکپارچه کند .

حتی ممکن است این ادامه شاخه ها بسیاری از شخصیت هایی نابود شده اند را وارد داستان کند.

اگر دقت کنید  تم رنگی وساختار دستگاهایی که در انجا است بسیار به اتفاقاتی که در چرنویل افتاد شباهت داشته باشد .

میبینیم که اوبی مدام جمله ( داریم میمیریم ) را تکرار میکند که x5 هم این جمله را گفت ممکن ایت این فقط یک پیشبینی برای ادامه مسیر تی وی ای باشد .

نقد سریال لوکی (Loki)
ری اکت به قسمت سوم فضل دو سریال لوکی

نقد سریال لوکی (Loki) | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

مراسمی که در شیکاگو آن را میبینیم بخواظر چهارصدمین سال ورود کیرستوف کولومب به آنجا بود..

و نکته بعدی حرف های موبیوس است که به یک قاتل سریالی به اسم H H holmes اشاره دارد.

بعد ان اشاره ای به ادیسون میشود که این موضوع به شخصیت مخترع کنگ اشاره دارد و اینکه ادسون ایده های دیگران را میدزدید و به اسم خودش ثبت میکرده است و اگر دقت کنید این موضوع در رابطه با کنگ هم صدق میکند .

وقتی موبیوس روزنامه را بدست میگیرد در آن گوشه ادرس یک هتل را میبینیم که H H holmes در انجا قتل های خودش را انجام میداده است. این هتل دارای راهرو های پیچ در پیچ بوده است و همین موضوع کار او را راحت تر میکرده .

اگر به عکس خانم دقیقه و راونا دقت کنید که آنجا به اسم شبح معروف شده که به این معناست که آنها قبلا هم این کار را انجام داده اند .

در جلوتر مجستمه اساتیر اسکاندیناوی را میبینم که تا حدودی به بازیگران این نقش شباهت دارد و در اینجا ما بالدر را میبینیم که قرار بوده در فیلم دکتر استرنج دو حظور پیدا کند اما بازیگر این شخصیت بخاطر یک سری مشکلات از این کنار میکشد و برای همین فیلم نامه تغیر پیدا میکند.

نکته بعدی در رابطه با  لوکب است که چقدر از خانواده اش دور شده و این احساس دلتنگی را به تصویر میکشد.

لوکی حتی دیگر نمیخواهد به چشم مردم بیاید و در مرکز توجه باشد .

ویکتور تایملی و کنگ متفاوت هستند؟

بله این دو شخصیت کاملا متفاوت هستند ویکتور کمی شخصیت احمقی دارد و مدل صحبت کردن او متفاوت است و اعتماد به نفسی ندارد.

و این موضوع را نشان میدهد که گونه های مختلف کنگ میتوانند شخصیت های متفاوتی داشته باشند البته شاید این چیزی باشد که برای پوشاندن شخصیت اصلی خود استفاده میکند .

موضوعی که در رابطه با آن صحبت میکند برداشتی از حرف های ادیسون است و حتی جمله ای از تسلا که در یکی از نمایشگاه هایش گفته بود را بازگو میکند

نقد سریال لوکی (Loki)
همه چیز درباره سریال Loki

رابطه کنگ و راونا چیست؟ | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

کنگ در هر موقع که با راونا رو به رو میشود احساساتی نسبت به او پیدا میکند و این عشق هرگز به سر انجام نمیرسد و حتی در کمیک هم بار ها این اتفاق برای کنگ رخ میدهد

کنگ در قسمتی میگوید که به شریک نیازی ندارد که حتی در آینده هم مشخص است او به داشتن شریک علاقه ای ندارد.

رابطه کنگ و راونا  بسیار به رابطه لوکی و سیلوی شباهت دارد که هر کدام برای یک هدف تلاش میکنند اما شخص دیگر به این موضوع اهمیت نمیدهد .

کنگ هم این خصوصیت را دارد که فقط هدفش برایش مهم است و اهمیتی به اینکه چه کسانی در کنارش هستند ندارد .

درست است که تفاوتی بین کنگ ها وجود دارد اما ذات آنها یکی است  دروغ میگویند و شیاد هستند و کلاه برداری میکند و حتی این ویژگی ها نیز برای لوکی هم صدق میکند اما از شروع این سریال تا به الان لوکی تغیراتی در شخصیتش داشته است به کمی بهتر شده و شخصیت خوبی را پیدا کرده است .

چه کسی ممکن است در راس تی وی ای قرار بگیرد؟

شلواری که کنگ برای افزایش قد درست کرده است از روی واقعیت الهام گرفته شده و در زمانی همچین شلوار هایی به فروش میرسیدند.

در بین شلوغی های انجا شخصی را میبینیم که کاغذی به دست گرفته و این مربوط به زمانی است که زنان برای حق رای داشتن و حقوق برابر اعتراض میکردند و در آخر هم به نتیجه رسیدند

در بین حرفای های لوکی و سبوی شاهد این هستیم که لوکی بار ها گفته است که تی وی ای مهم است و نشان دهنده این است که تی وی ای باعث نابود نشدن مولتیورس است و لوکی ممکن است در آخر در راس تی وی ای قرار بگیرد .

قرار گرفتن لوکی و سیلوی رو به روی هم اشاره ای به قسمت آخر فصل یک دارد که لوکی دوباره برای محافظت از کنگ جلوی سیلوی ایستاد.

در آخر ممکن است سیلوی راونا لوکی یا ویکتور تایملی در راس تی وی ای قرار بگیرند.

نقد سریال لوکی (Loki) | بررسی و موشکافی قسمت دوم از فصل دوم | Loki 2023
بررسی سریال لوکی

رابطه خانم دقیقه و کنگ چیست؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

در ادامه موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی متوجه حسادت خانم کنگ به راونا میشویم

نکته مهم تر در میان حرف های راونا به ویکتور تایملی است  که میگوید تو تقریبا تی وی ای را ساختی این موضوع شاید نشان دهنده اتفاقاتی است که در آینده رخ میدهد و ویکتور تایملی کسی است که در کنار بقیه گونه های کنگ تی وی ای را به این شکل به وجود می آورد و در اخر کنگی که باقی مانده ویکتور را کنار زده و خودش در راس تی وی ای نشسته .

در صحنه بعد کاملا متوجه حسودی خانم دقیقه به راونا میشویم ومیتوان از روی چهره خانم دقیقه این را متوجه شد.

نکات مخفی سریال لوکی | موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی

داخل دفترچه دوباره عکس اوبی را میبینیم و به او اشاره میشود و متوجه میشویم که اوبی یک شخصیت بسیار مهم است .

شاید فکر کنید ویکتور تایملی استعدادی ندارد ولی اگر به طرح های او در داخل دفترچه دقت کنید متوجه استعداد او خواهید شد و طرح ها و اختراعات اوبی باعث این شده بود تا او اختراعات جدید تری انجام دهد.

مانکن هایی که در ازمایشگاه کنگ بود اشاره ای به ربات هایی که در کمیک ساخته بود دارد

میبینیم که کنگ با شنیدن حرف های خانم دقیقه به او خیانت میکند و نان میدهد که تمام گونه های کنگ همیشه میخواهند در مسیری که دوست دارند حرکت کنند و به همین دلیل است که برخی از انان خطرناک هستند.

حرف هایی که ویکتور تایملی به سیلوی میزند باز هم اشاره ای به کمیک است که در آنجا هم او میگفته است که کنگ نیست و ممکن است ویکتور یک گونه خوب از کنگ باشد واین احتمال وجود دارد.

دلیل نفرت سیلوی از راونا به این دلیل است که او بوده که از کودکی سیلوی همیشه به دنبالش بوده و سیلوی به دنبال انتقام از او است .

وقتی راونا به دفتر کنگ میرسد این هدف کلی او بوده و نشان دهنده این است که چه کسی قرار است در راس تی وی ای قرار گیرد و جایگاه کنگ را بدست آورد.

شاید در ادامه متوجه چرایی وجود راونا در تی وی ای شویم  ممکن است که کنگ از قصد راونا را به انجا آورده و شاید خانم دقیقه هم از روی راونا ساخته شده باشد .

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با موشکافی قسمت سوم از فصل دوم سریال لوکی با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید