نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)| Dear Child 2023

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

سلام به شما محتواگران عزیز، به سایت محتواگرشو خود آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child) بپردازیم. پس در نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)  با ما همراه باشید

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)| برسی و موشکافی سریال فرزند عزیز (Dear Child)

اگر دوست دارید سریال فرزند عزیز (+) برای شما اسپویل نشود لطفاً ابتدا این سریال را  تماشا کنید و سپس مقاله نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)را مطالعه کنید.

برسی نکات مهم این سریال | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)
چه بر سر دختری که 13 سال پیش ربوده شد، آمد؟

سریال فرزند عزیز (Dear Child) یک مجموعه المانی جنایی و اسرارآمیز از نتفلیکس است که هنر تعلیق و روایت‌داستانی جذابی را به نمایش میگذارد و بر اساس رمانی به همین نام است.

درباره سریال فرزند عزیز | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

داستان این سریال درباره دختر جوان و زیبایی به اسم لینا است که یکباره ناپدید میشود و خانواده او و پلیس هیچ سر نخی از اینکه او کجاست پیدا نمی‌کنند .

سیزده سال می‌گذره و هنوز لینا گمشده است اما با تصادف یکباره یک زن مرموز و بستری شدنش در بیمارستان مشخص میشود که او لینا است بیمارستان در ادامه معلوم میشود که او مدت ها است که توسط مردی در مکانی بدون پنجره زندانی شده است و در همان مکان هم دو فرزند به دنیا اورده است .

برسی سریال فرزند عزیز | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

اگر سریال روم را تماشا کرده باشید متوجه تشابه این سریال ها به هم خواهید بود و هر دو این سریال ها از روی رمان هایی نوشته شدند اما سریال فرزند عزیز در واقع اقتباس و الهامی از یک داستان واقعی است که نویسنده به این شکل به تصویر کشیده است .

در واقع بسیار هولناک تر از داستان این سریال است. این سریال نمره خوبی از منتقدین دریافت کرده است و مخاطبین معمولی نیز به این سریال نمره تقریبا خوبی دادند و این نمره خوبی برای یک سریال آلمانی روانشناختی معمایی مرموز است که به طور کل از شش قسمت تشکیل شده و تماشای این سریال کمتر از پنج ساعت زمان میبرد .

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)
برسی و نقد سریال جدید نتفلیکس فرزند عزیز

آیا این سریال خوب است ؟ | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

همکاری گذشته نتفلیکس با آلمان که باعث خلق شدن سریال دارک شد نیز تجربه موفقی از این نوع سریال ها بود و درون سریال های المانی شاهد نظم بسیار قویی هستیم و پیچش های داستانی غیر قابل پیش بینی در بیشتر مواقع به بیننده نشان داده میشود.

و حتی علی‌رغم اینکه بیننده فکر میکند داستان سریال دیگر مشخص شده و چه اتفاقی میخواهد رخ دهد میتواند کاری کند که بیننده به شخصیت های داستان شک کنند و در ذهن خود حدس هایی بزنند و در ادامه به حدس هایش پاسخ داده شود.

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)
فرزند عزیز یکی از بهترین های نتفلیکس

نکاتی که باید درباره سریال فرزند عزیز بدانید | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

میتوان اینگونه هم به این سریال نگاه کرد که گاهی یک اتفاق ناگوار و جنایتی برای افراد چه تاثیری داشته باشد و تا همیشه زندگی ان آدم ها را تحت تاثیر خودش قرار دهد.
زاویه دیگری که می توان به سریال فرزند عزیز نگاه کرد این است که میتوان به مسئله زندان درون و زندان بیرون اشاره کرد.

یعنی یک شخص ممکن است که در یک اتاق زندانی شده باشد و به گونه ای از زندان خارج شود و یا فرار کند باید دید که ایا ان شخص درگیر و زندانی درونی که درون ذهنش به وجود امده شود و رهایی از زندانی که خودش درون ذهنش ساخته بسیار سخت تر از زندانی است که به صورت فیزیکی است.
اگر چه اکثر مردم دچار یک زندان درونی هستند و باید راهی برای فرار از ان پیدا کنند.
همچنین مسئله جالب دیگری که این سریال مطرح میکند قوانینی را نشان میدهد که شخصی که قدرت به دستش است میتواند باعث محدودت شود و باید قوانینی که او میگوید اجرا شود حتی اگر عادلانه نباشد و در صورت کوتاهی در قوانین اسیب میبینی.

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)
سریال فرزند عزیز (Dear Child) | برگرفته از یک داستان واقعی؟

روند داستان این سریال چگونه است ؟| نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

قسمت اول این سریال بسیار خوب و تمیز و درست شده است و با ایجاد یک گره داستانی به اتمام می‌رسد و بیننده را با خود نگه میدارد و در هر قسمت ابهامات جدیدی را برای بیننده ایجاد میکند و علیرغم ذهنیتی که بیننده به این فیلم دارد بسیار ساده و یک دست داستان جلو میرود .

با پایان هر قسمت ابهام ایجاد میکند و ذهن بیننده را با جواب هایی که میدهد به تفکر می اندازد و اتفاقاتی که در ان خانه افتاده و قربانی ها چه موضوعی را پنهان می‌کنند دائما ذهن بیننده را درگیر سوالات جدید و متفاوتی میکند .

نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)
برسی و موشکافی سریال فرزند عزیز

نکات مهم در رابطه با این سریال | نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child)

نکته دیگری که درباره این سریال وجود دارد این است که این سریال نتوانسته بود که به شخصیت پلیس یک جلوه کاریزماتیک بدهد و این شخصیت نمیتواند بیننده را پیگیر خودش کندو در ذهن بیننده خاص بنظر نمیآید و بیشتر شخصیت بچه برای بیننده جالب تر است .

و همچنین ریتم سریال مقداری کند است .با تشکر از شما که مقاله نقد سریال فرزند عزیز (Dear Child) را مطالعه کردید نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید