۴ تکنیک آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک

آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک

آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک، یک مزیت است و آن‌ها را از دیگر رقبا متمایز می‌کند. به عنوان صاحب کسب و کار کوچک، اهمیت ارتباط موثر را می دانید. چه از طریق وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی ایمیلی، کلماتی که استفاده می‌کنید و محتوایی که تولید می‌کنید، می‌تواند موجب موفقیت یا شکست کسب و کار شما شود. به همین دلیل است که آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک ضروری است.

نکته مهم اینجاست که صاحبان مشاغل کوچک به دلیل محدودیت سرمایه، قادر به استخدام یک کپی رایتر نیستند. به همین دلیل با یادگیری این مهارت می‌توانند منابع مالی خود را مدیریت کنند،‌ و در شروع کار این اصل بسیار اهمیت دارد.

کپی‌رایتینگ هنر نوشتن محتوای متقاعدکننده و قانع‌کننده است که افراد را تشویق می‌کند تا اقدام کنند. مهارت کپی‌رایتینگ را می توان آن با آموزش و تمرین آموخت و تقویت کرد. سرمایه گذاری در آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک مزایای زیادی دارد.

مزایای آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک

مزایای آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل

مزایای آموزش کپی رایتینگ برای بلاگرها

صاحبان مشاغل کوچک دوست دارند در مسیر تبدیل شدن به یک کسب و کار موفق هر روز مهارت‌های جدید بیاموزند و چالش‌های جدیدی را تجربه کنند. همچنین اگر صاحبان مشاغل کوچک بر اساس شعار محتواگرشو حرکت کنند، یادگیری برای آن‌ها بسیار هیجان انگیزتر و جذاب تر خواهد بود. چرا که محتواگرشو به شما آموزش می‌دهد از مسیر علاقه با تولید محتوا به خودشناسی و درآمد بالا برسید.

۱.آموزش کپی‌رایتینگ و افزایش فروش

اول از همه، می تواند به شما در بهبود تلاش های بازاریابی کمک کند. با یادگیری نحوه نوشتن سرفصل های جذاب، محتوای جذاب و دعوت به اقدام متقاعد کننده، می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید و فروش را افزایش دهید.

۲.کپی‌رایتینگ و سئو

آموزش کپی رایتینگ در بهبود بهینه سازی موتور جستجو (SEO) وب سایت شما بسیار موثر است. با یادگیری نحوه نوشتن محتوایی که برای موتورهای جستجو بهینه شده است، می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را بهبود بخشید و ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب کنید.

اگر دوست دارید با سئو بیشتر آشنا شوید می‌توانید مقاله آموزش سئو برای وبلاگ نویسان را مطالعه کنید.

۳.ارتباط موثر با مشتریان

علاوه بر بهبود تلاش‌های بازاریابی و سئو، آموزش کپی‌رایتینگ می‌تواند به شما در برقراری ارتباط مؤثرتر با مشتریان کمک کند. با یادگیری نحوه نوشتن محتوای متقاعد کننده و مختصر، می توانید رضایت مشتری را افزایش دهید و روابط قوی تری با مشتریان خود ایجاد کنید.

آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل

آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل

آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل

اکنون که با مزایای کپی رایتینگ آشنا شده‌اید قصد دارم به شما کمک کنم این مهارت را با طی کردن چند گام ساده بیاموزید.

۱.دیدن متن‌های برتر

مشاهده یکی از بهترین روش‌های یادگیری است. برای آموزش کپی‌رایتینگ می‌توانید به وبسایت‌های برتر مراجعه کنید و صفحه تبلیغ محصولات  آن‌ها را ببینید. یکی از خلاق ترین و برترین کمپانی‌ها در زمینه نوشتن متن‌های تبلیغاتی اپل است. می‌توانید صفحه تبلیغ آخرین مدل آیفون یا مک بوک را مشاهده کنید و با دقت مورد تحلیل و برسی قرار دهید.

اکنون با الهام گرفتن از صفحات تبلیغ مختلف، مدل خودتان را ایجاد کنید. دقت کنید مثل همیشه شما را از کپی برداری منع می‌کنم. اما الهام گرفتن بهترین کاری است که می‌توانید برای یادگیری کپی‌رایتینگ انجام دهید.

۲.تماشای تبلیغات برتر

با یک جست و جوی ساده می‌توانید برترین ویدیو‌های تبلیغاتی را در اینترنت پیدا کنید. اکنون باید به سناریو و داستان پشت هر ویدیو دقت کنید. نقطه شروع، نقطه اوج و پایان هر تبلیغ چگونه است؟ نحوه معرفی محصول چطور؟ آیا محصول به صورت مستقیم به مخاطب معرفی می‌شود، یا اینکه به صورت غیر مستقیم تبلیغ محصول در ویدیو گنجانده شده؟

اکنون با الهام از سناریو تبلیغ مربوطه، تبلیغ خودتان را بسازید. می‌توانید یک فایل مخصوص ورد داشته باشید و به ترتیب با دیدن هر ویدیو، سناریو مد نظر را برای کسب و کار خودتان بنویسید.

۳.مدل خودتان را طراحی کنید

حال که تبلیغات زیادی را دیده ‌اید و برای آن‌ها تحلیل خود را نوشته‌اید می‌توان گفت تا حد زیادی به قاعده کپی رایتینگ پی برده‌اید. حال این قاعده را با شخصیت خودتان و برندتان ترکیب کنید و یک شاهکار منحصر به فرد خلق کنید. 

اگر دقت کنید هر کمپانی بزرگ شیوه خاصی برای تبلیغات دارد. شما هم خودتان را مثل یک کمپانی بزرگ در نظر بگیرید. البته پایه و اساس کپی رایتینگ برای هر کاری یکسان است. و شما به عنوان صاحب کسب و کار کوچک قرار نیست تغییری در قواعد کپی رایتینگ ایجاد کنید. بلکه تنها با چاشنی خلاقیت در کنار کپی رایتینگ می‌توانید کارهای جذابی انجام دهید.

۴.سختی‌ها و آسانی‌ها

اگر بخواهید مثل من کسب و کار خودتان را بدون سرمایه مالی اولیه و بدون وام شروع کنید مجبور هستید اکثر کارها را خودتان انجام دهید. به عنوان مثال من هنوز هم که هنوز است بخش‌های مختلف کارم را خودم انجام می‌دهم. جمع آوری اطلاعات، ضبط و تدوین ویدیو‌ها، بازاریابی و …

سختی ماجرا این است که به تنهایی باید کارهای زیادی را انجام دهم. اما بخش خوب کار این است که هر روز می‌توانم  در بخش‌های مختلف یک کسب و کار فعالیت کنم و خودم را محک بزنم. همچنین هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرم و در آینده که کمپانی‌های بسیار بزرگی را مدیریت و رهبری می‌کنم به خاطر تجربه‌ای که اکنون کسب کرده‌ام می‌توانم راحت تر کارم را پیش ببرم.

جمع بندی و دعوت به اقدام

حال دانستیم که دلیل اهمیت آموزش کپی رایتینگ برای صاحبان مشاغل کوچک چیست و همچنین با هم روش‌هایی را برای یادگیری کپی رایتینگ آموختیم. اکنون زمان آن رسیده که اقدام کنیم. تمام تمرین‌های موجود در این مقاله را ابتدا در بخش نظرات همین صفحه به صورت خلاصه بنویسید و سپس اعلام کنید چه کارهایی برای یادیگری کپی‌رایتینگ انجام خواهید داد.

این مقاله رو دوست داشتی؟

رضا محمدی
دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید