نقد فیلم قاتلان ماه کامل (killers of the flower moon) | برسی نکات مهم قبل از دیدن این فیلم | killers of the flower moon 2023

اطلاعاتی که قبل از دیدن فیلم "قاتلان ماه کامل" باید بدانید

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم قاتلان ماه کامل (killers of the flower moon) که به تازگی اکران شده است بپردازیم. پس در نقد و برسی فیلم قاتلان ماه کامل ،برسی نکات مهم قبل از دیدن این فیلم همراه ما باشید.

در نقد فیلم قاتلان ماه کامل برای شما نکته ها و حقایقی جالب را ارائه میدهیم . قبل از شروع نقد فیلم قاتلان ماه کامل باید بگویم این فیلم یک ساخته بی نظیر است و اگر یک فیلم باز حرفه ای باشید این فیلم شما را شدیداً درگیر می‌کند.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا فیلم قاتلان ماه کامل (+) را تماشا کنید و سپس نقد فیلم قاتلان ماه کامل را بخوانید.

نقد فیلم قاتلان ماه کامل برسی و موشکافی فیلم|killers of the flower moon 2023

قاتلان ماه کامل یا(killers of the flower moon) یک فیلم درام جنایی،  ضد وسترن و حماسی آمریکایی است که در سال 2023 و با کارگردانی و تهیه کنندگی مارتین اسکورسیزی اکران شد.

لئوناردو دیکاپریو ، رابرت دنیرو و لیلی گلداستون از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش میکنند.

در نقد فیلم قاتلان ماه کامل باید بگویم این فیلم هفتمین همکاری میان اسکور سیزی و دیکاپریو است و یازدهمین همکاری مشترک بین اسکورسیزی و دنیرو به شمار می آید.

قبل از دیدن قاتلان ماه کامل
نقد فیلم قاتلان ماه کامل و یک آغاز متفاوت

برسی و موشکافی فیلم|killers of the flower moon 2023

نقد فیلم قاتلان ماه کامل killers of the flower moon | داستان این فیلم چیست؟

در دهه 1920 میلادی زیر زمین های قبیله اوسیج در ایالات اکلاهما چاه نفت پیدا میشود .

اما حدود چند سال قبل این اتفاق دولت آمریکا قبایلی از اطراف را به یک مکان تبعید کرد تا باقی زمین ها برای خودشان باقی بماند .

چون تصور میشد که این منطقه کاملا بی فایده است و حتی گیاه هم در آن بکاری چیزی بدست نمیآورید پس با این فکر تمام زمین ها را به اعضای این قبایل دادند.

با کشف شدن نفت در آن منطقه، اهالی اوسیج به سرعت ثروتمند شدند و دولت امریکا برای اینکه آنها را کنترل کند و با گفتن اینکه بومی ها توانایی درست اتفاده کردن از مال خودشات را ندارد برای آنها یک مباشر اقتصادی سفید پوست یا به اصطلاح یک گاردین  فرستاد.

گفته میشود که ثروت اهالی اوسیج به اندازه ای رسیده بود که در شایعه ها میگفتند اگر بنزین ماشین یکی از آنها تمام شود آن را همان جا رها میکند و یک ماشین جدید میخرد.

در آن زمان به ازای هر ماشینی که سفید پوست ها داشتند اهالی اوسیج 11 ماشین داشتند و ثروتمند ترین افراد جامعه محسوب میشدند.

طبق قانونی که از قبل تعین شده بود ثروت افراد اوسیح فقط میتوانست به ارث برسد یعنی فقط با وجود یک نسبت فامیلی میتواستیم به آن  ثروت برسیم .

و به همین دلیل بود که بعضی مرد های سفید پوست با زن های رنگین پوست ازدواج میکردند.

شروع داستان قاتلان ماه کامل چگونه است؟

قصه با قتل زنجره ای اهالی اوسیج شروع میشود کشتاری که احتمالا با هدف سریع تر شدن روند رسیدن میراث به وجود آمده.

قبل از دیدن قاتلان ماه کامل
«مارتین اسکورسیزی» بزرگ‌ترین فیلمساز زنده جهان

نقد فیلم قاتلان ماه کامل | حقایقی جالب درباره فیلم قاتلان ماه کامل

اگر به نقد فیلم علاقه دارید می‌توانید نقد فیلم اکولایزر ۳ و نقد فیلم میان ستاره ای را نیز با کلیک کردن روی عنوان هر کدام مطالعه کنید.

1 :flower moon در نقد فیلم قاتلان ماه کامل به چه معناست ؟

اگر به ترجمه دقت کنیم اسم فیلم  قاتلان ماه گل میشود پس چرا به اسم این فیلم قاتلان ماه کامل میگوییم؟

بعضی قبایل بومی آمریکا به ماه کاملی که در (می) معادل اردیبهشت در آسمان ایجاد شوند   flower moon می‌گویند .

در این زمان در آمریکای شمالی گل ها در پر شکوفه ترین و سبز ترین حالت خودشان هستند .

کنار هم قرار گرفتن کلمه ماه کامل و قاتلان جنبه شیطانی تری به کسانی که این حجم از زیبایی را به قتل میرسانند میبخشد.

2: رمانی که این فیلم از روی آن ساخته شده متفاوت تر است.

نویسنده ی این رمان دیود گرن ماجرای را از دید FBI روایت میکند یعنی راوی این داستان FBI است .

حتی فیلم نامه اول این فیلم هم از این الگو پیروی میکرد اما دیکاپریو با خرید امتیاز و ارجاع آن به کمپانی اپل از فیلمنامه نویس اریک کراس میخواهد که ماجرا را از نظر عشق ارنست و مالی روایت کند .

3: FBI چه کسانی بودند؟

گفته میشود FBI که در آن زمان با این اسم فعالیت نمیکرد یک گروه بی کفایت و فاسد و فاقد تمرینات درست بودند .مدت کوتاهی از انتصاب دی ادوارد گوور به ریاست این نهاد می گذشت و کشتار اوسیج اولین پرونده مهم دوران ریاست او محسوب میشود.

4: استارت این فیلم از چه زمانی خورده شد؟

این فیلم در دوره کووید فیلم برداری شده . در واقع قرار بوده است که این فیلم قبل از فیلم قبلی اسکور سیزی ساخته شود اما با شروع کرونا و بازنویسی فیلم نامه این فیلم یک سال و نیم عقب افتاد.

اسکور سیزی گفته است اهالی اوسیج آنقدر از ساخت این فیلم خوشحال بودند که تمام اعضای تیم را واکسینه کردند و خیلی از اعضای تیم از اهالی اوسیج بودند.

اسکور سیزی اصرار داست که جای ممکن فیلم اصالت داشته باشد و داستان را از دل ماجرا روایت کند.

5: سرگذشت فیلم قاتلان ماه کامل در دوران کرونا

در دوران کرونا به قدری کار سینما وکم شده بود و شرایط بدی بود که لیلی گلداستون بازیگر نقش مالی در حال آماده شدن برای دوره تحلیل داده ثبت نام میکرده و میخواست که قید بازیگری را بزند .

حتی وقتی مارتین اسکور سیزی لیلی را ملاقات کرد بدون گرفتن تست از او ،او را پذیرفت و گفته بود که این کسی است که ما نیاز داریم.

6: داستان بازیگران نقش مکمل فیلم

بازیگر های نقش مکمل فیلم اما ماجراهای جالب خودشان را دارند برای مثال اقای جان لیسو گفته است که یکی از آرزو های قبل از مرگم همکاری کردن با اسکور سیزی بوده که در این فیلم تحقق یافت.

یا بازی برندن فریزر که در این اواخر فیلم نهنگ را بازی کرد با حمایت گسترده مردم در فضای مجازی رو به رو شد .

چون در طی سالها زندگی شخصی دچار اتفاقات بد و جدی شد .

مرگ مادرش برایش شک بزرگی بود  و مشکلات بزرگ جسمی پیدا کرد و عمل های جراحی متعددی انجام داد

7: بودجه این فیلم چقدر بود؟

قاتلان ماه کامل با بودجه دویست میلیون دلاری اش گران ترین فیلم زندگی نامه ای سینمای دنیاست.

شاید براتون سوال باشه قبل این فیلم کدام فیلم در این جایگاه بوده است . فیلم قبلی مارتین اسکور سیزی ایرلندی بود که در این جایگاه قرار داشت که بودجه آن 159 میلیون دلار بوده .

به علاوه به گران ترین فیلم درجه R  تبدیل شده است که به این معناست که افرادی که این فیلم را تماشا میکنند باید بالای 17 سال باشند.

8:نظر دیکاپریو راجب اسکور سیزی

دی کاپریو معتقد است که چیره دستی اسکور سیزی در روایت بی پرده و صادقانه  از داستان های که کثیف و معذب کننده و عجیب و غریب هستند باعث شده است که بهترین گزینه برای کارگردانی این فیلم باشد .

نقد فیلم قاتلان ماه کامل
قاتلان ماه کامل»، روایتگر عصر وحشت آمریکا

هدف فیلم و یادگیری از فیلم قاتلان ماه کامل

در نقد فیلم قاتلان ماه کامل داستان یک اعتماد را نشان میدهد اعتماد بین اعضای خانواده، یک شهر و اعتماد به جهان بیرون و سرانجام این اعتماد خیانته .

وقتی اسم پول به میان میآید ،شیطان هم در کنار او وارد میشود.

دی کاپریو معتقد است که این فیلم توانسته انسانیت موجود در شرورانه ترین لحظات را به تصویر بکشد .

نظرات و تئوری های خود را از فیلم قاتلان ماه کامل با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید