نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3) | برسی و موشکافی فیلم اکلولایزر ۳ | The equalizer 3 2023

نقد فیلم اکوالایزر (The equalizer)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3) بپردازیم. پس در نقد نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3) همراه ما باشید.

در این نقد ما درباره اکوالایزر 3 براتون نقد هایی را ارائه می‌دهیم  اما به دو سری قبل این فیلم هم نگاهی کوتاه و مختصر می اندازیم تا داستان کلی فیلم را متوجه شویم.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا فیلم اکوالایزر (+) رو ببینید و سپس این مقاله را بخوانید.

نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3) برسی و موشکافی فیلم اکولایزر ۳ |The equalizer 2023

برابر ساز یا اکوالایزر (The equalizer) یک فیلم ژانر اکشن ، انتقام جویانه و دلهره آور محصول سال 2014  امریکا ، به کارگردانی (انتوان فوکوآ ) و نویسندگی(ریچارد ونک) است که بر اساس یک مجموعه تلوزیونی به همین نام ساخته شده و  دنزل واشینگتن در آن ایفای نقش میکند.

مجموعه اکوالایزر فیلم های اکشنی هستند  که ساختار کلیشه ای و پایانی قابل پیش بینی دارند اما دارای انسجام خوبی هستند.

نقد و بررسی فیلم The Equalizer 3
نقد و بررسی فیلم The Equalizer 3

نقد فیلم اکوالایزر (The equalizer) 

داستان اصلی  نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3)  سری اول چیست؟

داستان یک تفنگ دار سابق ارتش امریکا است که شبیه یک روح زندگی میکند و هویت خودش را از بین برده و تلاش میکند که از زندگی سابق خود فاصله بگیرد و زندگی آرومی داشته باشد.

شخصیت اصلی  اختلال OCD (وسواس فکری) دارد . برای یک زندگی آرام تلاش زیادی میکند اما وقتی میبیند کسی مورد ظلم قرار میگیرد نمیتواند جلوی خودش را برای یاری رساندن  و کمک کردن به مردم بگیرد.

در اکولایزر 1 داستان  ملاقات (رابرت مکال) و یک دختر جوان را به تصویر میکشد که گنگستر های روس او را تحت فشار قرار داده اند  و ناچار به تنفروشی شده است و رهایی از دست آنها برایش اسان نیست و  وارد بازیشان شده.

 رابرت مکال در فیلم با وجود مبارزه های زیاد دختر را از دست آنها نجات میده و با وجود اینکه مخاطب نیاز به یک موضوع برای ادامه فیلم دارد در اواسط فیلم دختر نجات پیدا میکند و از خط داستانی  خارج میشود. و با رفتن دختر در ادامه فیلم یک فضای خنثی برای بیننده درست میشود در ادامه ،همان فضا با هنرنمایی شخصیت اصلی و وجود صحنه های اکشن خوب فیلم به سکانس آخر فیلم یعنی مبارزه در کارخونه میرسیم و یک صحنه خنده دار را برای انسان تداعی میکند و شخصیت اصلی با استفاده از وسایل درون کارخانه و ابزار دیگران را میکشد.

داستان فیلم اکوالایزر (The equalizer)  سری دوم چگونه بود؟

اکوالایزر2 در سال 2018 منتشر شد. رابرت درحال زندگی مثل یک قهرمان مخفی برای انسان های خوب است اما در این میان مشکلی برای تنها و عزیز ترین دوست او رخ میدهد .در سری دوم فیلم آکوالایزر بیشتر از اینکه فیلم اکشن باشد جنایی است .

نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3)

رابرت مکال  دلبسته ی شهری کوچک در ایتالیا میشود و علاقه ی زیادی به زندگی در آنجا دارد اما یک گروه مافیایی بزرگ روی آن شهر سلطه کامل دارد. و رابرت هرگز چنین فشاری رو از جانب انها تحمل نمیکند و همین باعث میشود از قدرت خود برای مبارزه با آنها استفاده کند.

با وجود روند کندی که فیلم دارد اما دلنشین است و ما همراه با رابرت فضا و شخصیت ها را شناسایی میکنیم و در کنار ان متوجه گروه مافیایی خشن و وحشی درون داستان که به جان مردم شهر افتاده میشویم و باعث همراهی ما درون داستان میشود

نکته قابل توجه در نقد فیلم اکوالایزر 3 ( The equalizer 3)

فضای خشن تر و پرخون تر و دارک تر از سری های قبل داستان است انگار که رابرت هر چه پیر تر شده خشن و بی رحم تر هم شده است.

مبارزه ها از سری های قبل بسیار پیشرفته تر شده و فیلم برداری عالی صحنه باعث عالی تر شدن این سری از این مجموعه میشود .آهنگ فیلم بسیار با محتوای داستان هماهنگی دارد.

در کل اکوالایزر سه از سری های پیشین لول بالاتری در دنیای فیلم های اکوالایزر دارد.

گزیده نقدهای فیلم اکولایزر 3 (The Equalizer 3)
گزیده نقدهای فیلم اکولایزر 3 (The Equalizer 3)

نقد فیلم اکوالایزر (The equalizer) | برسی و موشکافی فیلم|The equalizer 2014

هدف فیلم اکوالایزر (The equalizer 2023) چه بود؟

در سری های پیشین این سری فیلم رابرت همیشه برای محافظت از انسان ها در برابر مجرمان دست به کار میشد. در این سری هدفی بالاتر از دو سری قبل داشت و این محافظت کردن از(شهر) بود که این به معنای حفاظت از تعداد زیادی آدم است در کل هدف داستان نشانی از صلح خواهی و عدالت است و کمک کردن به افرادی که در موقعیت های سخت قرار گرفته اند.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید