آموزش سئو محصول در وردپرس با تولید محتوا

آموزش سئو محصول

آموزش سئو محصول در وردپرس مشابه با سئو دیگر صفحات است. در این مقاله نه تنها در مورد سئو صفحه محصول وردپرس بلکه در مورد سئو صفحه اول سایت و همچنین صفحات مهم دیگر صحبت می‌کنیم. ما قرار است به صورت کاربردی به شما آموزش دهیم تا بعد از مطالعه این مقاله تا حد زیادی کارتان راه بیافتد.

این مقاله ۲۶ امین مقاله از ماراتون محتواگرشو است. در این ماراتون ما تعهد کردیم روزی یک مقاله در سایت محتواگرشو منتشر کنیم تا در زمینه آموزش تولید محتوا قدمی محکم در سال ۱۴۰۲ برداریم. با ما همراه باشید و اگر وب سایت دارید شما هم یک ماراتون برای سایت خودتان اجرا کنید.

تولید محتوا با کمک آموزش سئو صفحه محصول در وردپرس

در قسمت قبلی اسپیناف پادشاه سئو روش‌هایی را یاد گرفتیم که چگونه مخاطبان هدف شما محتوای شما را جستجو می‌کنند. اکنون، زمان آن رسیده است که این تحقیقات را عملی کنیم. در اینجا یک طرح کلی ساده وجود دارد که باید برای به کارگیری تحقیق کلمات کلیدی خود دنبال کنید:

کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و آنهایی را با موضوعات و اهداف مشابه گروه بندی کنید. این گروه ها صفحات شما خواهند بود.
اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، SERP را برای هر کلمه کلیدی یا گروهی از کلمات کلیدی ارزیابی کنید تا نوع و قالب محتوای شما را مشخص کنید. برخی از ویژگی های رتبه بندی صفحات که باید به آنها توجه داشت:

  • آیا تصویر یا ویدئو سنگین در صفحات وجود دارد؟
  • آیا محتوا طولانی است یا کوتاه و مختصر؟
  • آیا محتوا به صورت لیست، محتوای طولانی یا پاراگراف قالب بندی شده است؟

از خود بپرسید، “چه ارزش منحصر به فردی می توانم ارائه دهم تا صفحه خود را بهتر از صفحاتی که در حال حاضر برای کلمه کلیدی من رتبه بندی شده‌اند، ارائه دهم؟”
آموزش سئو داخلی به شما این امکان را می دهد که تحقیقات خود را به محتوای مورد علاقه مخاطبان تبدیل کنید. فقط مطمئن شوید که از افتادن در دام تاکتیک‌های کم ارزشی که می‌تواند بیشتر از کمک به شما آسیب برساند، اجتناب کنید!


سئو محصول چیست با محتوای کم ارزش ممکن نیست؟!

برای سئو صفحه محصول وردپرس محتوای وب شما باید برای پاسخ به سؤالات مخاطبان، راهنمایی آنها در سایت شما و کمک به آنها در درک هدف سایت شما تولید شده باشد. محتوا نباید فقط با هدف رتبه بندی در جستجو تولید شود. رتبه بندی وسیله ای برای رسیدن به هدف و هدف کمک به مخاطبان است. تولید محتوای کم ارزش مثل و فقط برای سئو مثل قرار دادن اسب جلوتر از گاری می‌ماند.

سئو محصول با محتوای محتوای کم عمق و کوچک

در حالی که برای یک وب سایت معمول است که صفحات منحصر به فرد در موضوعات مختلف داشته باشد، یک استراتژی محتوای قدیمی تر این بود که برای هر تکرار کلمات کلیدی خود یک صفحه بسازید تا هر کلمه کلیدی یک صفحه منحصر به فرد داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر لباس عروس می فروختید، ممکن است صفحات جداگانه ای برای لباس عروس، لباس داماد، لباس عروس و لباس داماد ایجاد کرده باشید، حتی اگر در هر صفحه اساساً یک چیز وجود داشته باشد. یک تاکتیک مشابه برای کسب‌وکارهای محلی ایجاد چندین صفحه محتوا برای هر شهر یا منطقه‌ بود.

تاکتیک‌هایی مانند این به وضوح برای کاربران مفید نبودند، پس چرا ناشران این کار را انجام دادند؟ گوگل همیشه در درک روابط بین کلمات و عبارات (یا معنایی) به خوبی امروز نبود. بنابراین، اگر می‌خواستید در صفحه 1 برای «لباس‌های عروس» رتبه بگیرید، اما برای لباس عروس فقط یک صفحه داشتید رتبه خوبی نمی‌گرفتید.

این الگوریتم باعث شد صفحات بسیار زیادی در اینترنت ایجاد شود که اکثر آنها فاقد کیفیت بودند و به همین دلیل در سال 2011 گوگل به کمک الگوریتم خود به نام پاندا به آن پرداخت. این به روز رسانی الگوریتم صفحات با کیفیت پایین را جریمه کرد، که منجر به کسب صفحات با کیفیت بیشتر در رتبه های برتر SERP ها شد.

به جای اینکه صفحات زیادی با کلمات کلیدی مختص و با کیفیت و محتوای کم ایجاد کنید سعی کنید یک کلمه کلیدی اصلی را انتخاب کنید و بقیه کلمات کلیدی را در آن بگنجانید و محتوای خود را تا حد ممکن طولانی و با کیفیت بنویسید.

سئو محصول با محتوای تکراری ممکن نیست!

همانطور که به نظر می رسد، “محتوای تکراری” به محتوایی اشاره دارد که بین دامنه ها یا بین چندین صفحه از یک دامنه به اشتراک گذاشته می شود. محتوای «کپی شده» یک قدم فراتر می‌رود و مستلزم استفاده آشکار و غیرمجاز از محتوای سایت‌های دیگر است.

این کار می‌تواند شامل کپی کردن محتوا و انتشار مجدد آن بدون تغییر محسوس، یا تغییر جزئی آن قبل از انتشار مجدد، بدون افزودن محتوای اصلی یا اضافه کردن ارزش باشد.

تصویری از دو صفحه با محتوای دقیقاً یکسان

بدون شک گوگل به یاری هوش مصنوعی قدرتمند خود به سرعت متوجه کپی بودن محتوای شما می‌شود و سئو صفحه سایت شما را جریمه می‌کند. با تکرار چند باره این اشتباه به مرور از نتایج گوگل حذف می‌شوید.

رد کردن افسانه “مجازات محتوای تکراری”

گوگل برای محتوای تکراری جریمه ای ندارد. به عنوان مثال، اگر مقاله‌ای را از سایت دیجی کالا بگیرید و در سایت خود منتشر کنید، با یک جریمه مستقیم از طرف گوگل رو به رو نمی‌شوید. اما گوگل تشخیص می‌دهد کدام منبع محتوای تکراری شما کدام سایت است و به خاطر مشابه بودن محتوای شما، قطعاً سایت شما را از نتایج حذف می‌کند.

اگر دو یا چند قسمت از محتوا به طور قابل ملاحظه ای مشابه باشند، Google یک URL متعارف (منبع) را برای نمایش در نتایج جستجوی خود انتخاب می کند و نسخه های تکراری را پنهان می کند. پنهان شدن محتوا در واقع پنالتی نیست، این کار نوعی فیلترینگ گوگل برای نشان دادن تنها یک نسخه از یک محتوا برای بهبود تجربه مخاطبان است.

پر کردن کلمه کلیدی

اگر تا به حال به شما گفته شده است که “شما باید X بار {کلمات کلیدی حیاتی} را در این صفحه قرار دهید”، این دستور در واقع شما را سردرگم می‌کند. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که اگر فقط یک کلمه کلیدی را X بار در محتوای صفحه خود وارد کنید، به طور خودکار سئو محصول خوبی انجام داده اند.

حقیقت این است، اگرچه گوگل به دنبال ذکر کلمات کلیدی و مفاهیم مرتبط در صفحات سایت شما می‌گردد، اما خود صفحه باید به غیر از کلمه کلیدی اصلی از نظر محتوایی ارزش اضافه کند.

اگر قرار است سئو صفحه ای برای کاربران ارزشمند باشد، نباید مثل متنی باشد که توسط یک رباط نوشته شده است، بنابراین کلمات کلیدی و عبارات را برای سئو صفحه به طور طبیعی به گونه ای که برای خوانندگان قابل درک باشد ترکیب کنید.

نمونه تکرار کلمه کلیدی برای سئو صفحه

مسلماً یکی از توهین‌آمیزترین شکل‌های محتوای بی‌کیفیت، نوعی از محتوا است که به‌ صورت خودکار یا به‌صورت برنامه‌ریزی شده با هدف دستکاری رتبه‌بندی جستجو و عدم کمک به کاربران ایجاد می‌شود. ممکن است برخی از محتوای تولید شده به صورت خودکار را هنگام خواندن تشخیص دهید. – شاید در دید اول یک متن باشند ولی با بررسی عمیق تر متوجه غیر کاربردی بودن محتوای این صفحات می شوید.

البته با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، باعث شده بتوانید به کمک تولید محتوا با هوش مصنوعی chatGPT و تولید محتوا با هوش مصنوعی Google Bard محتوای با کیفیت را برای سئو محصول ایجاد کنید.

به جای پر کردن کلمات کلیدی برای سئو محصول چه باید کرد؟

هیچ “راز مخفی” برای رتبه بندی در نتایج جستجو وجود ندارد. گوگل رتبه‌بندی بالایی را به صفحات می‌دهد، زیرا مشخص کرده است که این صفحات بهترین پاسخ برای سؤالات مخاطبان هستند.

اگر مثل محتواگرشو محتوایی تولید می‌کنید که به وضوح نیاز مخاطبان را برطرف می‌کند مطمعن باشید به مرور در گوگل صاحب رتبه خواهید شد.

سئو محصولات در ووکامرس هم به همین شیوه انجام می‌شوند. یعنی اگر می‌خواهید آموزش سئو محصولات در وردپرس را یاد بگیرید باید برای سئو محصول محتوای ارزشمندی تولید کنید که به سوالات مخاطب و جستجو کننده به طور کامل و واضح پاسخ دهد.

قانون ۱۰ برابر در سئو محصول و سئو صفحه محصول

برای سئو محصول به صورت حرفه‌ای سعی کنید ۱۰ برابر بهتر از ۱۰ لینک صفحه اول گوگل عمل کنید. مثلاً اگر آنها متن کوتاهی نوشته اند و ۱۰۰۰ کلمه محتوا تولید کرده اند شما ۱۰۰۰۰ کلمه بنویسید. اگر آنها در صفحه محصول خود ویدیو ندارند شما ویدیو اضافه کنید.

در ابتدای صفحات خود عکس‌های با کیفیت اینفوگرافیک قرار دهید و خلاصه به هر روشی سعی کنید کار مخاطبان را برای گشت گذار و بررسی سایت خود آسان و کاربردی تر کنید.

با این روش بدون شک لینک اول گوگل را به دست خواهید آورد. البته رسیدن به این جایگاه زمان بر است.

این مقاله در حال تکمیل شدن است…

این مقاله رو دوست داشتی؟

رضا محمدی
دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید