آموزش تولید محتوا با هوش مصنوعی گوگل بارد | Google Bard

تولید محتوا با گوگل بارد (Google Bard AI) یا هوش مصنوعی گوگل در ادامه جزو یکی از کارهای مهم در آموزش تولید محتوا به حساب می‌آید. محتواگر شو به عنوان پیشتاز آموزش تولید محتوا این بار به سراغ هوش مصنوعی گوگل رفته است.

من رضا محمدی هستم و این مقاله را شخصاً می‌نویسم تا تجربه خودم را به صورت کامل با شما محتواگران عزیز به اشتراک بگذارم. همچنین سعی کردم در این مقاله روش صحیح استفاده از هوش مصنوعی گوگل بارد را به شما آموزش دهم و این آموزش با تصاویری که به صورت مرحله به مرحله ارائه می‌شود تولید شده است.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی گوگل

قبل از هر چیز همانطور که در ویدیو گفتم شما باید با آی پی ‌ایالات متحده آمریکا از گوگل بارد استفاده کنید. در تجربه شخصی گوگل بارد با آی پی ایران، آلمان، هلند و حتی مالزی هم باز نمی‌شود. فقط با آی پی آمریکا توانستم به سایت گوگل بارد دسترسی داشته باشم و از آن استفاده کنم. در حال حاضر Google bard در حالت آزمایشی قرار دارد. به همین دلیل تمام آی پی‌‌ها در حال حاضر نمی‌توانند به این سایت دسترسی داشته باشند.

هوش مصنوعی گوگل (google bard) چیست و چه زمانی عرضه شد؟

گوگل سال‌های سال به عنوان بهترین موتور جست و جوی جهان شناخته می‌شود و مردم از آن استفاده می‌کنند. بعد از معرفی هوش مصنوعی شرکت open AI ماکروسافت با مبلغ ۱۰ میلیارد دلار ۵۱ درصد از سهام این شرکت را خریداری کرد و عملاً مالک این شرکت شد.

بعد از این اقدام ماکروسافت در یک عمل بسیار هوشمندانه چت جی پی تی که یک باکس چت برای ارتباط با هوش مصنوعی داشت را به موتور جست و جوی خود یعنی bing اضافه کرد.

نحوه ثبت نام در هوش مصنوعی گوگل‌

برای ثبت نام ابتدا آی پی مرورگر را با کمک یک فیلترشکن مشابه چیزی که در ویدیو می‌بینید به آی پی آمریکا تغییر دهید.

ثبت نام در هوش مصنوعی گوگل
ثبت نام در هوش مصنوعی گوگل

وارد شدن به هوش مصنوعی گوگل بارد

ورود به گوگل بارد

بعد از تغییر آی پی به آدرس Google Bard سر بزنید و برای ثبت نام و پیوستن به لیست انتظار، روی دکمه آبی رنگ “Join waitlist” کلیک کنید. 

بعد از این کار یک ایمیل به آدرس ایمیلی که با آن در هوش مصنوعی گوگل ثبت نام کرده‌اید دریافت می‌کنید. سپس می‌توانید وارد سایت گوگل بارد شوید و از این هوش مصنوعی استفاده کنید.

بعد از پیوستن به لیست انتظار، ایمیلی از آدرس bard-noreply@google.com دریافت می‌کنید که موضوع آن “You’ve been added to the waitlist” است.

صحبت با هوش مصنوعی گوگل

سپس وقتی نوبت شما فرا برسد، ایمیل بعدی را با عنوان “It’s your turn to try Bard” دریافت خواهید کرد.

 
سایت گوگل بارد | google bard
هوش مصنوعی گوگل بارد

گوگل به حساب‌هایی که از گوگل ورک اسپیس Google Workspace و حساب های کاربرانی که زیر ۱۸ سال سن دارند اجازه ثبت نام نمی‌دهد و در صورت ثبت در لیست انتظار پیامی با موضوع “This Google Account isn’t supported” برای آن‌ها ارسال می‌کند.

برای استفاده از نسخه آزمایشی، باید یک حساب شخصی ویژه بسازید یا مثل ما از حساب سازمانی استفاده کنید.

بعد از ورود به هوش مصنوعی گوگل به راحتی مثل هوش مصنوعی chatGPT و یا هوش مصنوعی بینگ با آن چت کنید و از امکانات بی نظیرش استفاده کنید.

دانلود هوش منصوعی گوگل

نکته اینجاست که در حال حاضر امکان دانلود هوش مصنوعی گوگل را ندارید. برای استفاده از این هوش مصنوعی در کشور ایران فقط می‌توانید از طریق سایت گوگل بارد اقدام کنید و به صورت آنلاین استفاده نمایید.

دیگر امکانات هوش مصنوعی bard

هوش مصنوعی گوگل امکانات جذابی دارد که چت کردن با هوش مصنوعی را برای شما راحت تر و جذاب تر می‌کند. برخی از این امکانات عبارتند از:

Reset chat

پا کردن گوگل بارد
هوش منصوعی گوگل بارد

Reset chat به شما این امکان را می‌دهد که چت خود را پاک کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید سوابق چت قبلی من به صورت کامل پاک شده است.

‌‌Bard Activity

Bard Activity بخشی است که می‌توانید بعضی تنظیمات را انجام دهید و همچنین به تمام سوابق چت‌های قبلی خود دسترسی داشته باشید. اگر قبلاً با google bard صحبت کرده‌اید و اکنون می‌خواهید دغدغه‌های قبلی خودتان را بدانید به این بخش سر بزنید.

FAQ Google Bard

بخش سوالات متدوال بخشی است که هر سایت خوبی دارد و شامل سوالات تکراری و متداول کاربران سایت گوگل بارد می‌شود.

حالت دارک هوش مصنوعی گوگل | Dark Mood Google Bard

حالت دارک مود هوش مصنوعی گوگل بارد
Dark mood Google Bard

بخش جذاب دارک مورد سایت هوش مصنوعی گوگل این امکان را به شما می‌دهد تا تم گوگل بارد را روی حالت شب و یا حالت روز تنظیم نمایید.

قابلیت تایپ صوتی در Google Bard

تایپ صوتی در گوگل بارد
تایپ صوتی در گوگل بارد

در بخش تایپ شما می‌توانید روی آیکون میکروفون کلیک کنید و به صورت انگیلیسی با گوگل بارد صحبت کنید.

مقایسه هوش مصنوعی گوگل با هوش مصنوعی  chatGPT و هوش مصنوعی بینگ

گوگل پر استفاده ترین موتور جست و جوی جهان و البته برترین سایت جهان است و از سال‌های گذشته اطلاعات زیادی را در مورد کاربران در سرور‌های خود ذخیره کرده است. بدون شک در آینده نزدیک هوش مصنوعی گوگل بارد می‌تواند به خوبی با هوش مصنوعی chatGPT و هوش مصنوعی بینگ که شرکت رقیب خود است رقابت کند.

برتری هوش مصنوعی ChatGPT نسبت به هوش مصنوعی گوگل

اما در حال حاضر  هوش مصنوعی گوگل به هیچ عنوان با chatGPT شرکت open AI قابل رقابت نیست. جواب های چت جی پی تی به مراتب کامل تر و جذاب تر هستند. همچنین چت جی پی تی به مرور متوجه شخصیت فردی که با او چت می‌کند می‌شود و جواب‌های بهتری ارائه می‌دهد.

چت جی پی تی همچنین به زبان فارسی هم مسلط است و به راحتی می‌توانید سوالات و جواب‌های فارسی از آن دریافت کنید. همچنین به نظر من تحلیل‌های جی پی تی شرکت اوپن ای آی بهتر از گوگل بارد است.

برتری بینگ نسبت به گوگل بارد

شرکت ماکروسافت با سرمایه گذاری عظیم ۱۰ میلیارد دلاری روی شرکت Open AI رسماً مالک این کمانی شده است و بیش از ۵۰ درصد از سهام شرکت را خریده است. در واقع Bing از همان Chat GPT استفاده می‌کند. ولی آن را به موتور جست و جوی خود ترکیب کرده است.

بینگ می‌تواند جواب های خوبی به شما بدهد. اما اگر سوالات تحلیلی دارید و یا می‌خواهید در حل مسائل زندگی از هوش مصنوعی استفاده کنید من به شخصه Chat GPT اصلی را به شما پیشنهاد می‌کنم.

اما در نهایت باید بگویم جواب‌های بینگ بهتر از گوگل بارد است. در واقع باید بگویم شرکت ماکروسافت در حال حاضر گوی سبقت را در رقابت با گوگل ربوده است و در تمام نرم‌‌افزار ها و حتی در سیستم عامل خود چت بات جی پی تی را به شما ارائه می‌دهد.

البته هوش منصوعی گوگل هنوز در نسخه آزمایشی است. بدون شک شرکت گوگل اطلاعات بسیار بیشتری از اینترنت دارد و اگر بتواند به خوبی توسعه پیدا کند قدرت بالایی در رقابت با سایر رقبا دارد.

منتظر روزی هستیم که این هوش مصنوعی به خوبی توسعه پیدا کند. ولی تا آن زمان می‌توانید از امکانات فوق العاده‌ی آن مثل کد نویسی، خلاصه کردن متن، نوشتن محتوا و یا راهنمایی های خردمندانه آن استفاده کنید.

جمع بندی مقایسه ChatGPT , Google Bard , Bing

به نظر من اگر دنبال جواب‌های دقیق، تحلیلی و بر اساس شخصیت خودتان هستید و می‌خواهید مکالمات بلند مدت و عمیقی با هوش مصنوعی داشته باشید Chat GPT بهترین گزینه است که نه تنها جواب‌های دقیق و کاملی به شما می‌دهد بلکه در تولید محتوا بهترین هوش مصنوعی حال حاضر است.

اگر دنبال اطلاعات دقیق تر هستید گوگل بارد بهتر است. چرا که داده‌های گوگل بیشتر از شرکت‌های رقیب است. ولی گوگل بارد به طور کلی در نسخه آزمایشی است و نمی‌تواند جواب‌های جالبی به شما بدهد.

اگر می‌خواهید تجربه‌ای از Chat GPT همراه با داده‌های آنلاین داشته باشید نیز از بینگ استفاده کنید. البته بینگ محدودیت مکالمه دارد. در ابتدای ثبت نام فقط می‌تواند تا ۱۵ سوال جواب را با آن داشته باشید. نکته مثبت این است که بر خلاق جی پی تی و گوگل بارد برای استفاده از آن نیازی به فیلترشکن و یا لپ تاپ ندارید.

هوش مصنوعی گوگل بارد در موبایل

از بین سه هوش مصنوعی که در این مقاله اشاره کردم فقط می‌توانید از بینگ به خوبی در موبایل استفاده کنید. البته گوگل بارد و چت جی پی تی نیز در گوشی قابل استفاده هستند. ولی به هیچ عنوان تجربه کاربری خوبی در موبایل ندارد. چرا که برای استفاده در موبایل طراحی نشده اند.

البته من به شخصه تا به حال نتوانسته‌ام حتی با آی پی خارجی در موبایل از گوگل بارد استفاده کنم. اگر هر کدام از شما توانستید این کار را انجام دهید لطفاً در بخش کامنت‌های همین صفحه به ما اطلاع دهید.

دعوت به اقدام

اگر خودتان را یک محتواگر فعال و یک محقق خوب می‌دانید همین الآن سعی کنید در گوگل بارد ثبت‌نام کنید و از آن استفاده کنید و تجربه شخصی خود را در بخش کامنت‌ها با محتواگرشو به اشتراک بگذارید.

ما مشتاق هستیم تا نظرات شما را بدانیم. چرا که در نهایت می‌خواهیم از بهترین هوش مصنوعی در تولید محتوا و آموزش تولید محتوا استفاده کنیم.

این مقاله رو دوست داشتی؟

رضا محمدی
دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید