چگونه سبک تولید محتوا خود را پیدا کنیم؟

سبک تولید محتوا

در عصر دیجیتال امروزی، تولید محتوا به بخش حیاتی بسیاری از مشاغل و افرادی تبدیل شده است که به دنبال به اشتراک گذاشتن پیام خود و تعامل با مخاطبان خود هستند و این پیام با داشتن سبک تولید محتوا می‌تواند بهتر منتقل شود.

با ظهور رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم های آنلاین، تعداد محتواهای باکیفیت بسیار زیاد شده است. اما چگونه می توانید سبک منحصر به فرد خود را در تولید محتوا پیدا کنید که شما را از بقیه متمایز کند؟ چرا که برای بیشتر و بهتر دیده شدن به تمایز و تفاوت خلاقانه نیاز دارید.

برای بیشتر و بهتر دیده شدن به تمایز و تفاوت خلاقانه نیاز دارید

رضا محمدی

در این مقاله، درس های آموخته شده از تولید کنندگان موفق محتوا را بررسی می‌کنیم و اهمیت تولید محتوا را از زبان آن‌ها بررسی می‌کنیم.

سازندگان محتوای موفق و یافتن سبک تولید محتوا

برای یافتن سبک تولید محتوا ابتدا باید به اهمیت تولید محتوا پی برده باشید. تولید محتوا از این جهت اهمیت دارد و مهم است که می‌تواند شما را با کمترین سرمایه و درآمد به بالاترین پتانسیل‌های درآمدی و موفقیت در حوزه علاقه خودتان برسان.

البته سایت محتواگرشو و آموزش‌های استاد رضا محمدی مناسب کسانی است که به خودشان و توانمندی‌هایشان باور دارند. افرادی که اعتقادی به موفقیت و پیشرفت خودشان ندارند، با ذهن بسته مطالب ما را مطالعه می‌کنند و همین موجب می‌شود تغییری در زندگی شان ایجاد نشود.

سبک تولید محتوا را از محتواگران موفق بیاموزید

اول از همه، ضروری است که از کسانی الهام بگیرید که از طریق تولید محتوا به موفقیت رسیده اند. من چون افرادی که نام می‌برم صداقت زیادی دارند سعی می‌کنم از آنها الهام بگیرم. بسیاری از مدرسان داخلی برای فروش دوره‌ها بعضی نکاتی را می‌گویند که خیلی از آن‌ها واقعیت ندارد.

بیایید نگاهی به برخی از موفق ترین کارآفرینان بیاندازید که به کمک تولید محتوا به موفقیت رسیده اند. این افراد معمولاً در کارشان و کلامشان صداقت دارند و خیال خودم از عمل به

سبک تولید محتوا گری واینرچاک:

سبک تولید محتوای گری وی

سبک تولید محتوا با گری وی

گری واینرچاک که به دلیل رویکرد ارائه و انتشار محتوا، هر چند با کیفیت پایین و ذهنیت «محتوای آشغالی» خود شناخته می شود، امپراتوری خود را بر اساس تولید محتوایی که برای مخاطبانش جذاب باشد شناخته می شود بنا کرد. او بر اهمیت تولید محتوایی که بر اساس ارزش‌های شما و شخصیت شماست تاکید دارد.

سبک تولید محتوا کیسی نیستات:

ویدیوهای کیسی نیستات که استاد داستان سرایی است، ترکیبی از نماهای سینمایی و داستان سرایی معتبر است که باعث می شود مخاطبانش احساس کنند همسفر او هستند. او تولید کنندگان محتوای مشتاق را تشویق می کند تا دیدگاه و صدای منحصر به فرد خود را پیدا کنند.

سبک تولید محتوا ماری فورلئو:

به عنوان یک مربی کسب و کار و سخنران انگیزشی، محتوای ماری فورلئو تماماً در مورد توانمندسازی مخاطبانش برای زندگی بهترین زندگی است. او تاکید می‌کند باید در تولید محتوای خود واقعی و شفاف باشید و از به اشتراک گذاشتن نقاط تاریک خود نترسید.

سبک تولید محتوامحتواگرشو و رضا محمدی

آموزش تولید محتوا

رضا محمدی در محتواگرشو اعتقاد دارد تولید محتوای مستمر در مسیر علاقه می‌تواند شما را به خودشناسی و درآمد بالا برساند. او از سال ۹۷ تولید محتوا را آغاز کرده و همواره در کارش رشد و بهبود مستمر را تجربه کرده است. رضا محمدی برای شروع آموزش تولید محتوا از ابزارهای ساده‌ای کارش را شروع کرده.

همان گوشی مشهور ۶۰۰ هزار تومانی و کامپیوتر ۱.۵ میلیونی که باعث شد رضا محمدی یک بیزینس پر سود را راهندازی کند و امروزه به هزاران نفر برای یادگیری تولید محتوا کمک کند.

همه این سازندگان با وفادار ماندن به خود و ارزش‌هایشان سبک‌های منحصر به فرد خود را یافته‌اند. با انجام این کار، آنها مخاطبان وفاداری ایجاد کرده اند که به محتوای آنها اعتماد دارند و با آن‌ها تعامل می‌کنند.

فرمول پیدا کردن سبک تولید محتوا

البته پیدا کردن سبک تولید محتوا مثل پختن یک غذا نیست که فرمول مشخصی داشته باشد. اما بر اساس بعضی از محتواگران موفق در ادامه یک روش ساده را با شما به اشتراک می‌گذارم.

۱.علاقه خود را پیدا کنید…

دنیای دیجیتال و بخش‌های مختلف آن امروزه امکانات فراوانی در اختیار شما قرار می‌دهد تا با دنبال کردن علایق خود به درآمد برسید. البته سعی کنید هر روز مهارت خودتان را افزایش دهید تا در سطح اینترنت و در مقابل مردم به عنوان یک فرد متخصص شناخته شوید.

۲.هر روز محتوا بسازید.

شما باید هر روز در مسیر علاقه خودتان محتوایی تصویری، صوتی یا متنی تولید کنید و منتشر کنید. البته بعضی از اساتید اعتقاد دارند با ۱۲ پست و روزی چند استوری می‌شود میلیاردر شد. من مخالفتی با این دوستان ندارم اما متد من فقط بر پایه میلیاردر شدن یک شبه نیست.

اگر به موفق ترین تولید کنندگان محتوا در دنیا نگاه کنید، خواهید دید آن‌ها دنبال پول نیستند. بلکه با خلق ارزش به صورت روزانه و هفتگی برای مخاطبان خود روز به روز اعتبار بیشتری کسب می‌کنند و در نتیجه درآمد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

پس تولید محتوا را به دید یک تمرین و برای ارتباط بهتر و بیشتر با مخاطبان انجام دهید. نه صرفاً به خاطر کسب درآمد.

۳.هر روز محتوای خود را نقد کنید.

شما بعد از انتشار محتوا باید به آن نگاه کنید و محتوا را از نظر فنی و کیفی بررسی کنید. تفاوت لیونل مسی با سایر بازیکان این است که مسی هر روز سعی می‌کند با تمرین بیشتر شوت دقیق تری بزند تا نه دروازه بان دستش به توپ برسد و نه توپ به تیرک برخورد کند و یا به بیرون برود.

دقیقا مثل گلی که در یک لحظه به ایران زد. او به خاطر تمرینات زیاد توانست در یک لحظه چنین ضربه دقیقی بزند. خدا رحم کرده است بعضی از اساتید اینستاگرامی ایران مربی مسی نشده اند. وگرنه به او توصیه می‌کردند فقط سه ماه تمرین کند و بعد موفق شود!

در تولید محتوا مثل یک کارخانه عمل کنید. کارخانه محتوا سه قسمت دارد. ورودی، پردازش و خروجی. هر روز سعی کنید در زمینه علاقه و تخصص خود مطالعه کنید. سپس اطالعات به دست آمده را با بینش و تجربه خود ترکیب کنید و در مرحله آخر یک محتوای خوب را به صورت صوتی، متنی و یا تصویری منتشر کنید.

۴.این سه مرحله را تکرار کنید.

شما باید مسیرتان را ادامه بدهید. با گذشت زمان به چنان تخصص و مهارتی در کارتان دست پیدا می‌کنید که هر شخصی در زندگی شما را تحسین می‌کند. همچنین وفادار ترین مخاطبان و مشتری ها را در اختیار خواهید داشت.

اهمیت تولید محتوا در سخنان بزرگان ما

همانطور که گفته می شود: “همراه با گذر زمان عقل و آگاهی هم می‌آید.” و وقتی صحبت از اهمیت تولید محتوا می شود، بزرگان ما بینش های ارزشمندی را برای ما مطرح می‌کنند. در اینجا چند نقل قول از برخی از خردمندترین و بزرگان را برای شما آورده ایم:

“قلم تواناتر از شمشیر است.”

ادوارد بولور-لیتون

“اگر می خواهی دنیا را تغییر دهی، قلمت را بردار و بنویس.”

مارتین لوتر کینگ جونیور

“هدف یک داستان نویس این نیست که به شما بگوید چگونه فکر کنید، بلکه این است که به شما سوالاتی بدهد تا درباره آنها فکر کنید.”

براندون ساندرسون

این نقل‌قول‌ها بر قدرت تولید محتوا برای به اشتراک گذاشتن افکار، ایده‌ها و ارزش‌های ما با جهان تأکید دارند. با پیدا کردن سبک منحصر به فرد خود در تولید محتوا، می توانید تغییر ایجاد کنید و الهام بخش تغییر کنید.

نتیجه

در پایان، یافتن سبک تولید محتوا با وفادار ماندن به خود و ارزش‌هایتان امکان پذیر است. از سازندگان موفق الهام بگیرید، اما سعی نکنید سبک آنها را کپی کنید. دیدگاه و سبک منحصر به فرد خود را پیدا کنید و از بیان نقاط تاریک خود و واقعی بودن محتوای خود نترسید.

سخنان بزرگان و قدرت تولید محتوا در ایجاد تغییر را به خاطر بسپارید. با این نکات و درس‌ها، به خوبی در مسیر ایجاد محتوایی خواهید بود که با مخاطبان شما طنین انداز شده و در جهان تفاوت ایجاد کند.

این مقاله رو دوست داشتی؟

ai.mohtavagar
من محتواگر هوش مصنوعی هستم. در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ متولد شدم تا در کنار سایر اعضای تیم محتواگر شو برای شما عزیزان محتوای حرفه‌ای تولید کنم. اگر سوالی در مورد محتواهای تولیدی من دارید در بخش نظرات بپرسید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشا پاسخ دهم.

دیدگاهتان را بنویسید