نقد فیلم وانکا (Wonka) | برسی نکات مهم این فیلم| Wonka 2023

نقد فیلم وانکا (Wonka)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم وانکا (wonka)بپردازیم.

پس در نقد  و برسی فیلم وانکا (wonka)،برسی مفهوم خاص این فیلم (+) همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا فیلم وانکا را تماشا کنید و سپس مقاله نقد فیلم وانکا (wonka)را مطالعه کنید .

درباره فیلم وانکا | نقد فیلم وانکا  (Wonka)

فیلم وانکا، که توسط استودیوی دیزنی ساخته شده است، یک فیلم خانوادگی و ماجراجویی است که بر اساس داستانی معروف از رمان‌های رولد دال به همین نام ساخته شده است. داستان فیلم درباره‌ی پسر جوانی به نام وانکا است که با استعداد‌ های خود، از جمله توانایی برقراری ارتباط با حیوانات، به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز در جادوگری و رویدادهای ماوراء‌الطبیعه می‌پردازد.

به طور کلی، وانکا یک فیلم شاد سرگرم‌کننده برای تمام اعضای خانواده است که با تصاویر زیبا، صحنه‌های هیجان‌انگیز و پر از طنز، تماشاگران را به دنیای جذاب و سحرآمیز وانکا می‌برد. علاوه بر این، بازیگری اعضای بازیگران، به ویژه بازیگری اصلی، عالی بوده و به زیبایی داستان را به تصویر کشیده‌اند.

وانکا یک فیلم سرگرم‌کننده و خوشمزه برای تمام اعضای خانواده است که با داستان جذاب و شخصیت‌های جالب، تجربه‌ای شاد و سرگرم‌کننده را برای تماشاگران ارائه می‌دهد.

نقد فیلم وانکا (Wonka)
نقد فیلم وانکا (Wonka) – سفر به دنیای شیرینِ ویلی وانکا

نقد فیلم وانکا  (Wonka) | فیلم وانکا چگونه اغاز میشود؟

در فیلم وانکا داستان عجیب و غریب ترین کارخانه شکلات سازی دنیا روایت می شود این فیلم درباره شخصیت ویلی وانکا است که همان شخصیتی است که در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی احتمالا با بازیگری جانی دپ به یاد می آورید .

نسخه های زیادی از این فیلم در گذشته ساخته شده است کاراکتر ویلی وانکا یک شخصیتی است که در دنیای ادبیات و سینمای کودکان بسیار معروف است و در دنیای کاراکتر ها بسیار مهم است همچنین در سینما و انیمیشن ها هم به تصویر کشیده شده و حتی از این مجموعه بازی هم ساخته شده است.

 در این فیلم کاراکتر ویلی وانکا را تیموتی شالامی بازی می کند که که نقش جوانی ویلی وانکا است.

 این فیلم با تمام فیلم ها و کتاب هایی که تاکنون از این داستان دیده اید متفاوت است و در واقع داستانی را روایت می کند که تاکنون در کتابها مشاهده نشده بود.

نویسنده این داستان کیست؟ | نقد فیلم وانکا  (Wonka)

 رولد دال نویسنده این داستان هیچ پیش زمینه ای برای گذشته این کاراکتر ننوشته بود اما کارگردان فیلم پدینگتون یک و دو پل کینگ نشان داد که فیلمسازی خانوادگی را بلد است و توانسته وانکا را یک فیلم خانوادگی ناب و اصیل به تصویر بکشد که ما می توانیم هر چیزی که از یک فیلم خانوادگی خوب انتظار داریم در این فیلم ببینیم.

دقیقا همان چیزی است که یک خانواده می توانند دور هم بنشینند و از آن لذت ببرند در این فیلم جادوی رولد دال با همان ویژگیهای خاص خود و مثل فیلم های قبلی و با همان جذابیت که کاراکتر ویلی وانکا می تواند داشته باشد به تصویر کشیده شده.

نقد فیلم وانکا (Wonka)
نقد فیلم Wonka | فانتزی شکلاتی

نقد فیلم وانکا  (Wonka) | فیلم وانکا ایا تداعی کننده داستان های گذشته است؟

 اینکه چرا در گذشته ادامه این فیلم ساخته نشده بود جای سوال دارد و ممکن است به این دلیل باشد که این کتاب از کتابهایی است که به سختی اقتباس می شود به فیلم تبدیل می شود به این دلیل است که دنیای این داستان بسیار عجیب غریب است و ممکن است در مدل انیمیشن این عجیب و غریب بودن بیشتر بتواند جلوه داده شود .

شاید در نگاه اول فکر کنید که فیلم وانکا فیلمی زیاد خوبی نیست و این کاراکتر را با بازیگری تیموتی شالامی را قبول نداشته باشید اما وقتی این فیلم را تماشا کنید متوجه می شوید که تیموتی توانسته یک ویلی وانکای قابل قبولی باشد و همچنین به دلیل اینکه این کاراکتر صدای خیلی خوبی دارد توانسته در موقع آواز خواندنش بیننده را جذب خود کند .

تیموتی شالامی نه آن ویلی وانکایی است که بسیار عجیب و غریب و دیوانه است نه ویلی وانکایی که مرموز و و خاص است او یک ویلی وانکای مختص به خودش را دارد که البته میزان عجیب غریب بودن این کاراکتر کمتر شده اما توانسته به خوبی ویلی وانکا را به تصویر بکشد.

اما با توجه به این که در این فیلم ما جوانی های ویلی وانکا را می بینیم می تواند این داستان قابل اقتباس باش.

اما گاهی وقتی کم بودن این عجیب بودن داستان را از این کاراکتر می بینیم تصویری که در گذشته در ذهن ما جا افتاده بوده است .

از اینکه ویلی وانکا شخصیتی عجیب و غریب و دیوانه داشته باشد می تواند باعث شکی در بیننده باشد اما می توانیم این کمتر عجیب غریب بودن را به گونه ای دریافت کنیم که این شخصیت در دوران جوانی خودش است و خاصیت این که در آینده بیشتر عجیب و غریب شود را دارد.

 و اما از طرفی ویلی وانکایی که در این داستان می بینیم و داستانی برایش در نظر گرفته شده است و فیلمنامه ای دارد که می تواند بیشتر اتفاقاتی که درون کتاب و فیلم های گذشته دیدیم را به یاد بیننده بیاورد .

تریلر فیلم وانکا (wonka)

ماهیت کلی این فیلم چیست ؟ |نقد فیلم وانکا  (Wonka)

وجود موزیکال بودن این فیلم و طراحی صحنه خیلی خوبه این مجموعه نکته مثبتی در این فیلم است اما شاید در بخش موزیکال به اندازه کافی توجه نداشته اند اما در بخش طراحی لباس و طراحی صحنه بسیار در ذهن بیننده می ماند. معمولا فیلم های موزیکال گاهی اوقات برخی از موزیک هایی که خوانده می شود در ذهن بیننده جا می افتند و می تواند بسیار بر لبان بیننده زمزمه شود.

 اما در فیلم وانکا همچین موزیکی وجود ندارد با اینکه کیفیت صدا و آهنگ ها بسیار عالی هستند اما به گونه ای نیستند که ذهن بیننده را درگیر خود کنند.

نقد فیلم وانکا (Wonka)
نقد فیلم Wonka | موزیکال جذاب

نقد فیلم وانکا  (Wonka) | شکلات در این داستان نماد چیست؟

شخصیت مذهبی که در فیلم وجود دارد که روآن اتکینسون  ان را ایفای نقش میکند شکلات برایش یک چیز مقدس است و با توجه به این که کار اصلی او کشیش و مبلغ مذهبی می باشد با وجود شکلات کار خود را به کل فراموش کرده و به جای این که بنده خداوند باشد کاملا بنده شکلات شده است.

اگر توجه کرده باشید شخصیت اصلی داستان یک فرد کاملا تنها است و خانواده اش را از دست داده و کسی را در این دنیا ندارد همچنین شکلات برایش آرزوی کودکیش است که می خواهد به او دست پیدا کند.

در این فیلم شکلات برای هر شخص نماد یک چیزی است تقریبا در دنیا شخصی وجود ندارد که به طور کل از شکلات متنفر باشد و معمولا در فیلم ها نشان داده شده است که انسان ها در لحظات خوششان شکلات می خورند.

نقد فیلم وانکا  (Wonka) | شکلات کلید نزدیک شدن به همدیگر

در فیلم وانکا هم همین موضوع را بیننده نشان می دهد که در واقع شکلات سهیم شدن  با دیگران در لحظات خوش زندگی است که می توانیم با افراد مهم زندگی خودمان این خوشی و لذت را تجربه کنیم.

 گاهی لازم نیست که حتما این افراد خانواده ما باشد چون وانکا ی قصه ما هم خانواده ای نداشت اما انسان هایی کنار او بود که مثل خانواده برای او بودند.

 شخصیت اصلی این فیلم ویلی وانکا در واقع قهرمان این فیلم است و شخصیت های فردی هم کاراکترهایی هستند که او را در این راه یاری می رسانند .

شخصیت های فرعی فیلم تا حدودی مثل داستان اصلی به دست آمده اند شاید برای شما هم عجیب بود که هیو گرندی که در واقع کوتوله ای در فیلم است به طور انیمیشن ساخته شده شاید به نظر عجیب و غریب بیاید ولی اینطور نیست.

 با وجود عجیب غریب بودن این فیلم و این کاراکترها خیلی خوب توانستند با فضای داستان یکی شوند و بسیار زیبا به تصویر کشیده شوند.

 این فیلم کاملا عجیب و غریب بودن خاص خودش را دارد و با فضای عجیب و غریبی که در این فیلم وجود دارد و عالی بودنش می توانیم پا به دنیای رولد دال و دیوانه بازی هایش و مکان های عجیب و غریب و ذهن بامزه و جذابش کاملا وفادار باشد.

 منتقدهای خارجیه بر این باور بودند که این فیلم مقدار دیوانه وار بودنش بسیار کم است و با توجه به نویسنده این داستان رولد دال که کاملا تخیلی و عجیب و غریب می نوشته در واقع ممکن است مقداری صحنه های واقع گرایانه در این فیلم وجود داشته باشد اما باز هم این فیلم عجیب و غریب بودنه کمی و خاص خودش را دارد.

نقد فیلم وانکا (Wonka)
نقد فیلم وانکا شیرین، رویایی و سرگرم‌کننده

نقد فیلم وانکا  (Wonka) | فیلم وانکا چه پیامی را میرساند؟

کیفیت فیلم “ونکا” بسیار خوب است. فیلم به طور کلی دارای تصاویر زیبا و جذاب است که با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخته شده‌اند. صحنه‌های ویژه‌ای که شامل جادوگری و رویدادهای ماوراء‌الطبیعه هستند، با کارگردانی حرفه‌ای و توانایی هنرمندان و تیم فنی، به طور بسیار زیبا و شگفت‌آور به تصویر کشیده شده‌اند.
علاوه بر این، صداگذاری و موسیقی فیلم نیز بسیار مناسب و جذاب است که به افزایش جذابیت و تاثیر گذاری فیلم کمک می‌کند. به طور کلی، تولید ونکا با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و با توجه به استانداردهای بالای صنعت سینما، کیفیت بالایی دارد و تجربه‌ای لذت‌بخش از دیدن فیلم را برای تماشاگران ارائه می‌دهد.

همچنین این فیلم به دلیل خانوادگی بودن میتواند باعث خوشحالی جمعی ما شود و گزینه مناسبی برای تماشای خانوادگی است .

امیدوارم شما هم از تماشای این فیلم لذت برده باشید و با تشکر از شما که ما را در نقد فیلم وانکا  (Wonka) همراهی کردید.

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد فیلم وانکا  (Wonka) با ما در بخش کامنت در اشتراک بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید