نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) | برسی نکات مهم این سریال | The White Lotus 

نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به ننقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) بپردازیم.

 پس در نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)  ، برسی مفهوم خاص این سریال (+)همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا ننقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) را تماشا کنید و سپس نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) را بخوانید .

برسی نکات مهم این سریال | The White Lotus

نیلوفر آبی سفید یا وایت لوتوس ( The White Lotus) مجموعه تلویزیونی  کمدی درام آمریکایی است که توسط مایک وایت برای اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. و در دو فصل عرضه شده است.

اسم نیلوفر آبی سفید به واید لوتس سریال قرار بوده یک مینی سریال با شش اپیزود باشد که در سال دو هزار و بیست و یک توسط اچ بی و ساخته شود و پخش شود و بسیار مورد استقبال منتقدان و مردم قرار گرفته است که برای فصل دوم  نیز این سریال را تمدید کردند

فصل دوم نیز  در هفت اپیزود ساخته شده که درباره یک سری هتل های زنجیره ای هستن در نقاط مختلف دنیا وجود دارد

این هتل های خیالی خیلی لاکچری و لوکس هستند که آدم های ثروتمند به آنها سفر می‌کنند و در اونجا اقامت پیدا میکنن .

نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)
سریال «نیلوفر سفید»؛ سفری کوتاه و مفرح به جزیرۀ هاوایی

داستان فصل اول و دوم سریال چگونه بود؟ |نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

لوکیشن فصل اول در یکی از این هتل ها در هاوایی می بینیم فصل دوم رو توی سیسیل ایتالیا یه سکانس افتتاحیه داریم .

در هر دو فصل که یک یا چند نفر مرده اند البته اشتباه نکنید ژانر این سریال جنایی نیست ژانر سریال کمدی سیاه است و یک فضای مفرح و شادی دارد که یک بک گراند دارک داره و قسمت آخر هر فصل مشخص میشه که کسی که مرده کیست و چرا این اتفاق رخ داده است.

 در این سریال این روند را می بینیم یک سری آدم می آیند و توی این هتل ها و ما بیننده این سریال کلید ورود به تمام این اتاق ها را داریم و قرار است که بفهمیم بین این آدم ها چه اتفاقی رخ میدهد

سریال با وجود شخصیت هاش و شخصیت پردازی هایی که وجود دارد توانسته بسیار به خوبی عمل کند.

 مثلا مدیر هتل یا دو نوجوان رومخی که وجود دارد یا این زوجی که با همدیگر اختلاف طبقاتی بسیار زیادی دارند و به ماه عسل  امده اند در این سریال با این آدم هایی که تک تکشان جالب هستند و.. از جمله این شخصیت ها رو به را میشویم و میخوایم ببینیم و بفهمیم که چه چیزی درون مغز مریضشان می‌گذرد .

همچنین روابط انها با همدیگر در خلوت و در فضای عمومی جالب است که آدم هایی با شخصیت دوگانه وجود دارند برای مثال مدیر هتل که واقعا دلش میخواد یک مدیر درجه یک باشد اما  انگار درحال پنهان کردن یه هیولای است .

این سریال چگونه مخاطب را جذب میکند؟ | نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

هر فصل از این سریال قصه مجزای خودش را داره و دنباله قصه قبلی نیست و شخصیت ها نیز عموما عوض میشوند ولی تم کلی اثر همچنان یک گونه باقی میماند .

برای این ایجاد تمایل ما برای فهمیدن ماجرای شخصیت ها و همراه شدن با شخصیت یک اصل بسیار مهم وجود داره که سریال توانسته این نکته مثبت را داشته باشد و ان هم انتخاب صحیح بازیگر است  .

نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)
نقد سریال The White Lotus: تعطیلات پردردسر

علت انتخاب اسم این سریال چیست؟ | نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

 علت انتخاب اسم سریال نیلوفر آبی سفید  این است که این گل نمادی است از صلح آرامش است و نمادی است از زمینی که برای صلح و آرامش در اختیار انسان قرار گرفته است.

 مایک وایت برداشته این آدم ها رو آورده در یک مکان که پر از آرامش است و تا چشم کار میکنه زیبایی می بینند و همچنین درون هتل ها هم این موضوع وجود دارد که همین مکان پر آرامش است و هیچ علتی وجود ندارد که از خودشان خشم نشان بدهند و تمایلات درونی خودشان را بیرون بریزند .

  ممکنه زمانی که سریال را ببینیم بگوییم که چرا این شخصیت مسخره هستند و چرا به جون همدیگر می افتند  و چرا این کار ها را  انجام میدهند اما کافی است که به خود نگاه کنیم که چه چیزهای مسخره ای در ذهنمان وجود دارد.

 وقتی به این شخصیتها نگاه میکنیم میبینیم چه مواردی از جمله خشم حسادت تمایل به رسیدن به طبقه های مرفع تر و شهوت  درون انها وجود دارد و میبینیم که این موضوعات دارد درون انسان را فاسد و فاسد تر میکند و خودمان خبر نداریم که انسان های مدرن و ثروتمند در واقع یک لایه جذاب رو خودشان کشیده اند و از درون همان آدم عادی است همان امیال را درون خودش دارد .

نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)
نقد سریال The White Lotus: تعطیلات پردردسر

علت اتفاقات درون فصل اول چیست؟ | نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

سریال انگار میخواد این را بگوید که چه در فصل یک و چه در فصل دو در واقع   فصل اول علت اتفاقات  ها را پول گذاشته اند و به واسطه ی وجود این پول جایگاه فصل دوم روی روابط جنسی میگذرد.

فصل اول از نظر موسیقی بی نظیر است و همپای کاراکترها موسیقی پخش میشود اما در فصل دوم اون قوت موسیقی وجود نداره ولی همچنان کیفیت خود را حفظ کرده

معنای دیگر نیلوفر آبی سفید تولد دوباره  است که انگار در این مکان که پر از صلح و آرامش است این هتل زنجیره ای این امکان را به ما میدهد که دچار تولد دوباره بشویم و خودشناسی کنیم و از نو شروع کنیم با خودمان و با آدم هایی که احتمالا دوستشون داریم و برایمان مهم هستند.

فصل دوم این سریال می‌توانست لحن جذاب سریال را حفظ کند و اندکی دارک تر شود همچنین اندکی شوخی و فان به داستان اضافه کند و همچنان نیز داستان را به ما  ارائه کند.

بینندگان این سریال معمولا از یکی از فصل های این سریال بسیار لذت برده اند و کاملا به سلیقه بیننده بستگی دارد .

در فصل دوم از مواردی که در فصل اول بود میتوان هتل نام وایت لوتس اما در سیسیل را دید و همچنین شخصیت خانم تانیا را دید یعنی این شخصیت در هر دو فصل حضور دارد .

نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)
معرفی و نقد سریال نیلوفر سفید: وقتی چهره زننده و واقعی آدم

ایا فصل سوم وجود دارد؟ | نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus)

 فصل اول سریال با تم پول بود و فصل دوم تم روابط جنسی و فصل سوم تم دین است و  لوکیشن فصل سوم آسیا است که احتمالا درون تایلند فیلم برداری شود .

البته قرار بوده که سریال زودتر از اینها آماده پخش بشه ولی با وجود اعتصاب نویسندگان در هالیوود  قرار است که در سال 2025 فصل سوم سریال بسیار جداب وایت لوتوس  منتشر شود .

 اگر این سریال سرخوشانه و جذاب و خوش رنگ و همچنین عمیق جالب درجه یک را ندیده اید رو توصیه می کنم که در اولین فرصت ان را تماشا کنید.

با تشکر از شما که ما را در نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) همراهی کردید .

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد سریال نیلوفر سفید (The White Lotus) در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید