نقد سریال تد لاسو (Ted lasso ) | مربی فوتبالی که روانشناس است؟!

نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال تد لاسو (Ted lasso ) بپردازیم.

 پس در نقد سریال تد لسو (Ted lasso ) (+) ،برسی مفهوم خاص این سریال همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا سریال  تد لسو را تماشا کنید و سپس نقد سریال  تد لاسو (Ted lasso ) را بخوانید .

برسی نکات مهم این سریال| نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

تد لسو یک مجموعهٔ تلویزیونی کمدی درام ورزشی است که توسط بیل لارنس، جیسون سودیکیس، جو کلی و برندن هانت بر اساس شخصیتی به همین نام ساخته شده‌است که سودیکیس برای اولین بار در مجموعه‌ای از تبلیغات برای پوشش خبری لیگ برتر  NBC به تصویر کشید، در این تبلیغ تد نقش مربی تاتنهام را ایفا می‌کند .

این سریال با سه قسمت اول در اپل تی‌وی پلاس در ۱۴ اوت ۲۰۲۰ به نمایش درآمد و پنج روز پس از نمایش آن برای فصل دوم تمدید شد که شامل دوازده قسمت بود. در اکتبر سال ۲۰۲۰، این سریال برای فصل سوم تمدید شد.

این سریال تحسین منتقدان را دریافت کرده‌است، و از اجراهایش (به ویژه سودیکیس، هانا وادینگهام، و برت گلدشتاین)، نویسندگی، مضامین و لحن نشاط‌آور آن تحسین شده‌است. در میان جوایز دیگر، فصل اول آن نامزد دریافت ۲۰ جایزه در هفتاد و چهارمین جوایز امی ساعات پربیننده شد که آن را به پر نامزدترین کمدی فصل اول در تاریخ جوایز اِمی تبدیل کرد.

سودیکیس، وادینگهام و گلدشتاین برای بازی‌هایشان برنده جوایز شدند و این سریال برنده جایزه امی سریال کمدی برجسته شد. سودیکیس همچنین برنده جایزه جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی موزیکال یا کمدی و «جایزه انجمن بازیگران نمایشگر برای بازی برجسته توسط یک بازیگر مرد در یک سریال کمدی» شد.

نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )
نقد و نظری درباره سریال تد لاسو Ted Lasso

حقایقی درباره سریال تد لسو | نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

ایده ساخت سریال تد لسو از یک سریال تبلیغاتی شروع میشود .

در سال 2012 در یک سریال تبلیغاتی شخصیت تد لسو در یک سریال تبلیغاتی که مربوط به شبکه  NBC بود و قبل از لیگ برتر انگلستان پخش میشد این شخصیت به نمایش در آمد که دقیقا ماجرای کوتاه شده سریال تد لسو است که این شخصیت را جیسون سودیکیس ایفای نقش میکند .

این تبلیع جنان پرطرفدار شد که در سال 2013 و قبل از بازی های مهم لیگ برتر انگلستان پخش میشد .

بعد از شهرتی که با این تبلیغ برای بازیگرانش به وجود آمد تصمیم گرفته شد که طرح یک سریال را برنامه ریزی کنند که این شخصیت ها و فضا را با ایده های جدیدی پرورش دهند که شخصیت تد لسو در مرکز آن قرار داسته باشد .

برت گلدشتاین در ابتدا به تیم نویسندگی این سریال ملحق شده بود و پس از پایان نوشتار متن و ساخت شخصیت روی ، علاقه شدیدی به این شخصیت پیدا می‌کند و این ایده به ذهنش می‌رسد که با توجه به شخصیت این کاراکتر میتواند این شخصیت را ایفای نقش کند و از خود ویدیوی تستی می‌گیرد و برای برندن هانت ایمیل می‌کند و حتی به او میگوید که اگر این تست خوب نبود فقط او را نادیده بگیرد و به کسی نگوید  که در ادامه با موافقت هانت مواجه می‌شود و او میگوید که کسی بهتر از تو نمیتواند این نقش را بازی کند.

همچنین برندن هانت که نقش کمک مربی را در سریال دارد از نویسنده های ابتدایی این سریال بود و هم در این سریال ایفای نقش کرده است.

در طول فیلم برداری این سریال جونو تمپل و هانا وادینگهام در ابتدا با هم آشنایتی باهم نداشتند و همدیگر را نمیشناختند تبدیل به دو دوست صمیمی میشوند و طبق حرف هایشان این سریال یک دوست خوب به آنها هدیه داده است.

نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )
نگاهی به سریال Ted Lasso – پایانی خوش

نکته مهم دیگر در رابطه با سریال تد لسو| نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

شیرینی هایی که تد لسو هر روز صبح برای مدیر باشگاه میبرد در ادامه این سریال به یکی از موالفه های این مجموعه تبدیل شد و حتی این شیرینی یک خط داستانی پیدا کرد .

هانا وادینگهام بازیگر شخصیت ربکا مدیر باشگاه درباره این شیرینی ها میگوید که یکی از چالش های من در دوران بازیگری خوردن این شیرینی ها بود که در فصل اول این شیرینی ها واقعا طعم بدی داشتند و به این دلیل بود که از مواد طبیعی در آن استفاده میشد و حتی هدف تیم کارگردانی هم خوشمزه نبودن این شیرینی ها بوده و با تغیر خط داستانی در فصل دو و سه مزه این شیرینی هم بهتر شد وقابل تحمل تر از قبل شده بود.

مهم ترین الهام در این فیلم از کیست؟ |‌ نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

یورگن کلوب مربی حال حاضر لیورپول است که جیسون سودیکیس در حرف هایش گفته که خیلی سعی کردند که شخصیت این مربی را الهامی برای تد لسو قرار دهند و حتی یکی از کار هایی که او با بازیکنان تیمش انجام میداد را هم در فیلم قرار دادیم که او آنها را به کافه هایی که کارائوکه داشتند میبرد و در آنجا جشن گرفتیم .

حدود دو سال پیش بازیکنان تیم ریچموند به یک بازی در ورزشگاه چلسی دعوت شده بودند و آنها تصمیم گرفتند که در آن مکان نقش های خود در سریال را بازی کنند و انقدر طبیعی این کار را انجام دادند که گزارشگری که از آنها مصاحبه میکرد هم باور کرده بود که آنها همان آدم هایی هستند که در سریال اند .

نقد سریال تد لسو (Ted lasso )
چرا باید سریال Ted Lasso را ببینیم؟

بازیگران چه تست هایی برای این سریال دادند ؟ | نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

طبیعتا زمانی که یک اثر ورزشی در حال ساخت است و انتخاب بازیگران مورد توجه است باید که بازیگران از آن ورزش سر در بیاورند و بتوانند تا حدودی آن را انجام دهند .

مسئول انتخاب بازیگران سریال تد لسو میگوید که:( تیم انتخاب بازیگران از بازیگران در دو مرحله تست می گرفتند . تست بازیگری و در زمین فوتبال کوچکی که در آنجا بوده تست آشناییت با فوتبال و توانایی بازی فوتبال میدادند).

کریستو فرناندس بازیگر شخصیت دنی روخاس در لیگ مکزیک یک بازیکن حرفه ای بوده است و وقتی مصدوم میشود مجبود به ترک فوتبال میشود و رشته بازیگری روی بیاورد . و حتی برت گلدشتاین هم در جوانی عضو تیم محلی در لیگ انگلستان است و در رشته فوتبال فعالیت داشته .

مواردی که باید قبل از تماشا کردن فیلم تد لاسو بدانید | نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

داستان این فیلم با این ماجرا شروع میشود که ربکا بعد از جدا شدن از شوهرش برای اینکه به او اسیب بزند روی نقطه ضعف همسر سابقش دست میگذارد و نقطه ضعفش تیم و باشگاه ریچموند است.

تصمیم میگیرد که بدترین گزینه ممکن را به عنوان سرمربی که درحال کار کردن در لیگ جزیره انگستان است را انتخاب کند .

این مربی تد لسو است یک مربی امریکایی که حتی قوانین فوتبال را هم نمیداند و چیزی بلد نیست .

تد با وجود اینکه دانشی از فوتبال ندارد اما با شخصیت خاصش همه را شگفت زده میکند .

سریال تد لسو برنده 20 جایزه را بدست آورده که رکورد بیشترین نامزد برای فصل اول یک سریال را زده .

سریال تد لسو در واقع از سه فصل تشکیل شده و فصلی که در حال انتشار است پایان این سریال محسوب میشود.

نقد سریال تد لسو (Ted lasso )
نقد سریال «تد لاسو» Ted Lasso – معرفی و نقد و بررسی

تد لسو سریالی فوتبالی اما نه فقط درباره فوتبال | نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

تد لسو با وجود اینکه یک سریال کمدی ورزشی بودن اما درباره فوتبال سخن نمیگوید و فوتبا بستری است که این شخصیت ها داستان خودشان را بگویند و اگر توجه کنید کم ترین سهم در این سریال برای صحنه های فوتبالی و رقابت ها و بازی ها است .

تد لسو سریالی است که درباره فوتبال نیست و بیشتر درباره ادم ها است و به سلامت روانی جامعه میپردازد .

تد لسو یک شخص امریکایی است و نشان دادن مثبت بودن امریکایی ها در این فیلم به حدی بود که انها به کاخ سفید دعوت شدند و درباره سلامت روان سخنرانی داشتند و همین موضوع باعث شد که امریکایی ها جلوه ای منجی گونه نمایش داده شوند .

محور اصلی سریال چیست؟ | نقد سریال تد لاسو (Ted lasso )

سریال دور محور تد لسو میچرخد و جذاب بودن و پر انرژی بودن و مثبت اندیش بودن تد را به نمایش میگذارد که همیشه درحال جک گفتن و دوست شدن با ادم های جدید است و نمایان گر عشق است .

تد یک شخصیت قوی در این فیلم دارد و زیر بار مشکلات نمیرود و خودش را بالا میکشد با این وجود مشکلات شخصیتی خودش را هم دارد و پز حرفی و شوخی های بی جای او و روی مخ بودنش باعث کامل نبودن این شخصیت میشود اما با این وجود او شخصیت دوست داشتنی است .

در این سریال تفاوت های بین انگلیسی و امریکایی ها را نشان میدهد که آمریکایی ها فان تر و شاد تر از انگلیسی ها هستند که بسیار منظم و عصا قورت داده هستند و تد لسو به عنوان یک امریکایی در این سریال با چالش های زیادی در رابطه با وجود این فرهنگ ها روبه رو میشود.

این سریال به تیم بودن و هم تیمی بودن و کارهای تیمی تاکید زیادی داشته و در این میان تد لسو کسی بوده که این تیم و این افراد متفاوت را دور هم جمع کرده و از انها یک تیم ساخته .

این سریال نشان میدهد که ریشه خیلی از مشکلات به کودکی برمیگردد .

حساس نبودن کاراکتر های این فیلم و بیش از حد اهمیت ندادن آنها به موضوعات پیش پا افتاده به ما نشان میدهد که نباید زیاد دنیا را سخت بگیریم و به فکر سلامت روان خود باشیم و تلاش کنیم که خودمان را افرده نکنیم.

سریال در کل درباره روابط انسان ها و کنار هم بودن و کمک کردن به همدیگر است و این زندگی است که با ارتباط با دیگران معنا پیدا میکند .  

نقد سریال تد لسو (Ted lasso )
نقد و خلاصه سریال تد لاسو (Ted Lasso) | کمدی فوتبالی درجه یک

با تشکر از شما که نقد سریال تد لاسو (Ted lasso ) را مطالعه کردید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید