آموزش تولید محتوا در اینستاگرام(۷ گام تضمین درآمد)

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

رضا محمدی هستم و با درس جدید در سایت محتواگرشو کنار شما هستم. من از ابتدا پیج خودم را در اینستاگرام راهندازی کردم تا از آن به درآمد برسم و این کار را به خوبی انجام داد. البته ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام برای هر کسی متفاوت است اما این بار با ایده من این کار را انجام دهید تا یک نتیجه خوب و همیشگی داشته باشید.

در این مقاله کارهای درست و اشتباه خودم در اینستاگرام را با شما به اشتراک می گذارم و امیدوارم این مقاله برای شما سودمند باشد.

تولید محتوا در اینستاگرام نقطه عطفی در کارنامه تولید محتوای من بود. این کار باعث شد به خودشناسی برسم و با اینکه پیجم پر شده بود از محتواهای غیر مرتبط اما برای من درآمد و شهرت خوبی رو ایجاد کرده بود.

هر چند الان پیج قبلی خودم رو پاک کردم و پیج جدیدی رو راهندازی کردم ولی باز هم از پیج جدیدم با اینکه تعداد فالوور کمی داره، درآمد خوبی دارم. همچنین اگر برای دیگران تولید محتوا انجام می‌دهید در مورد قیمت تولید محتوا در اینستاگرام صحبت می‌کنم تا برای گرفتن پروژه راحت باشید.

گام اول:انتخاب موضوع تولید محتوا در اینستاگرام

انتخاب موضوع تولید محتوا

تصور کنید تعدادی پادشاه در جزیره ای زندگی می‌کنند،‌ اما هر کدام دوست دارند به جزیره‌های دیگری سفر کنند. دلیلش هم علاقه است. زیرا می خواهند در جزیره ی دیگری باشند و از موهبت های آن لذت ببرند.

پادشاه شما هستید، جزیره فعلی، وضعیت فعلی کسب و کار و تولید محتوای شماست و اما جزیره مطلوب موضوع تولید محتوا جدید و وضعیت مطلوب شما در تولید محتواست.

بسیاری از افراد به خاطر مسائل مختلف از ابتدا نمی توانند یک جزیره را انتخاب کنند و به همین دلیل یا در جای قبلی باقی می‌مانند و رشد نمی‌کننِد، یا آواره‌ی دریا میشوند، چون مقصد مشخصی ندارند.

اما چطور جزیره خودمان را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب موضوع یا جزیره مطلوب شما با کمک فرمول من می‌توانید به انتخاب درستی برسید. برای انتخاب جزیره مطلوب شما باید سه فاکتور مهم را رعایت کنید.

۱.علاقه و اشتیاق خودتون

۲.تسلط و مهارت شما در موضوع مورد نظر

۳.نیاز مردم و بازار به اون موضوع

شما باید موضوعی رو انتخاب کنید که هم به آن علاقه دارید، هم در آن موضوع تخصص و مهارت دارید و هم مردم و جامعه به یادگیری آن موضوع علاقمند هستند.

مثلا اگه به آشپزی علاقمند هستید و در آشپزی مهارت دارید موضوع مناسبی را انتخاب کرده اید. چون اتفاقا جامعه هم به یادیگری آشپزی نیاز دارد.

منظور من از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام
ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام

منظور من از تولید محتوا در اینستاگرام این است که بعد از انتخاب موضوع مورد نظر خود سعی کنید تمام نیازهای مخاطب در آن حیطه را پاسخ دهید. مثلاً اگر آشپزی را انتخاب کردید باید تمام آموزش‌های مورد نیاز مردم در حیطه آشپزی را در پیج خودتان آموزش دهید.

گام دوم:نکاتی برای تولید محتوای موفق در اینستاگرام

من به خاطر تجربه زیادی که در کار با اینستاگرام برای خودم و مشتریان خودم دارم در طول این سال‌ها نکات قابل توجهی کشف کرده ام که قصد دارم با شما به اشتراک بگذارم.

۱.مقایسه در اینستاگرام

به هیچ عنوان خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. این کار باعث می‌شود در میان مسیر جزیره خودتان را رها کنید و به جزیره‌ی اشتباهی قدم بردارید. امکان دارد مقاله را از وسط مطالعه کرده باشید. اگر دوست دارید در مورد جزیره بیشتر بدانید مقاله را از ابتدا مطالعه کنید.

پس وقتی موضوع خودتان را با فرمول من انتخاب کردید دیگر به هیچ وجه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و به فکر تغییر دادن موضوع تولید محتوا نباشید.

خیلی از ما بدون اینکه به هدفی برسیم یا در تولید محتوا کار خاصی انجام بدهیم، جزیره‌ی هدف مان(موضوع تولید محتوای اینستاگرام) را رها می‌کنیم.

در مثال جزیره دقت کنید. مثلا اگه موضوع فن بیان را انتخاب کردید، بعد از یک ماه که تولید محتوا ادامه پیدا کرد، موضوع رو رها نکنید. حداقل ۳ تا ۶ ماه با دیدگاه بیزینسی که من به شما می‌دهم تولید محتوا در اینستاگرام را ادامه دهید. بعد که درآمد قابل توجهی به دست آوردید، اگر دوستش نداشتید موضوع قبل را رها کنید و یک جزیره(موضوع) دیگر را انتخاب کنید.

۲.فالوور اینستاگرام چه تاثیری بر درآمد دارد؟

من صفر و صدی نیستم. قطعاً میزان بالای فالوور می‌تواند تاثیر زیادی رو قشری از جامعه داشته باشد. ولی اینطور هم نیست که اگر فالوور شما میلیونی یا چندهزارتایی نباشد امکان درآمد زایی ندارید.

به نظر من اگر نمی‌توانید در پیج خود به درآمد برسید مشکل از فالوور نیست، احتمال زیاد، مهارت‌های شما و ذهنیت شما نسبت به پول هنوز به اندازه کافی قوی نیست. وگرنه با ۲۰۰ فالوور هم شما می‌توانید به درآمد خوبی برسید.

۲۰۰ فالوور یعنی ۲۰۰ نفر به محتوای شما علاقمند هستند و به احتمال زیاد خدمات دیگر شما را هم دوست خواهند داشت. پس نگران نباشید. محصول و خدمات خود را معرفی کنید.

۳.کیفیت در کنار کمیت

در بازاریابی اینستاگرام کیفیت مخاطب شما همیشه از کمیت مخاطب بیشتر است. به عنوان مثال ما خواننده‌هایی داریم که ۱۰۰ هزار نفر در کنسرت‌شان شرکت می‌کنند، اما بلیط کنسرت نفری ۱/۵ میلیون است.

در مقابل خواننده‌ها و نوازنده‌هایی را داریم که تعداد شرکت کنندگان کنسرت شان ۱۰ هزار نفر است. ولی بلیط کنسرت نفری ۱۵۰ میلیون است. اینجا کیفیت مخاطب بالاتره.

درست است خواننده‌های گروه دوم کنسرت‌های کمتری می‌گذارند و به نسبت مخاطب کمتری دارند، ولی کیفیت مخاطب‌های گروه دوم خیلی بالاتر است. چون حاضر هستند ۳۳ برابر بیشتر از گروه اول برای هنرمند محبوب شان پول بدهند.

من نمی‌گویم بیخیال کمیت باشید،‌ولی حرفم این است که کیفیت مهم تر است. اگر کیفیت با کمیت همراه باشه که دیگر نور علی نور است.

سعی کنید با تولید محتوای خوب کیفیت مخاطب خود را افزایش دهید و همچنین بر کمیت مخاطبان کیفی خود اضافه کنید.

رضا محمدی

جمله قبلی را چند بار بخوانید. عمق زیادی دارد و درک آن شما را به هدف مورد نظرتان می رساند.

۴.رفتار کاربران فعلی در اینستاگرام

در حال حاضر کاربرانی که مناسب خرید کالا و خدمات یا آموزش هستند رفتارشان اینگونه است که:

معمولاً روزانه بین ۱ تا ۳ ساعت در اینستاگرام هستند. در این مدت زمان یک ساعت رو برای دیدن پست و ۲ ساعت باقی مانده را فقط برای تماشای استوری صرف می‌کنند.

پس این روزها استوری خیلی مهم تر است تا پست. اگه استوری‌های خوبی بگذارید، حتی بدون ارسال مداوم پست می‌توانید در اینستاگرام به پیشرفت خوبی دست پیدا کنید.

گام سوم:عکس پروفایل اینستاگرام

اگه روی پیج شخصی خودتان فعالیت می‌کنید پیشنهاد من این است که یک عکس تمام رخ با لبخند و با کیفیت بالا را به عنوان پروفایل انتخاب کنید. 

در صورتی هم که برند بزرگی هستید یا مجموعه ای را ثبت کرده‌اید پیشنهاد من این است که از لوگو اصلی خودتان برای عکس پروفایل استفاده کنید.

پروفایل یا بیوگرافی پیج اینستاگرام

در بخش بیوگرافی باید اول موضوع تولید محتوا را انتخاب کرده باشید. سپس در گوگل ترند موضوع مورد نظر را جست و جو کنید و ببینید مردم چه کلید واژه ای را در مورد موضوع شما، بیشتر جست و جو می‌کنند.

مثلا وقتی موضوع تولید محتوا را در گوگل ترند برسی کردم، متوجه شدم مردم بیشتر از اینکه سرچ کنند،‌ تولید محتوا، آموزش تولید محتوا را سرچ می‌کنند.

بعد از انتخاب اسم باید به مخاطب دلیلی قانع کننده بدهید که شما را دنبال کند و در بخش بعدی هم باید یک پیشنهاد رد نشدنی را در بخش لینک به مخاطب خود ارائه دهید. مثلاً یک کتاب الکترونیک ارزشمند، ولی شما در ازای دریافت ایمیل یا شماره موبایل شخص کتاب را به او هدیه می‌دهید.

گام چهارم:محتوا پست اینستاگرام

پست‌های شما باید موضوعات اساسی و مهم مربوط به حوزه محتوایی شما را پوشش بدهند. هر چیزی که ذهن تان پیشنهاد می‌کند را پست نکنید. مخاطب به ذهن شما کاری ندارد. می‌خواهد جواب سوالاتش را بگیرد.

شاید تمرین آیینه عزت نفس برای یک مدرس عزت نفس جزو بدیهیات باشد ولی برای مردم معمولی باید این تمرین را به صورت کامل تشریح کرد. حالا شما هم باید موضوع محتوای پست خودتان را بر اساس نیاز بازار خودتان تولید کنید.

یک روش این است که ۵ لیدر بازار خودتان را فالو کنید و از آن‌ها الگو بگیرید. با این روش می‌توانید در بخش کامنت‌ها سوالات اصلی شان را پیدا کنید و با جواب دادن به این سوالات به مخاطب تان کمک کنید.سایت اینستاگرام

گام پنجم:محتوای استوری اینستاگرام

استوری این روزها یکی از جذاب ترین بخش‌های اینستاگرام است. برای اینکه در استوری خوب عمل کنید چند نکته کوتاه و کاربردی به شما آموزش می‌دهم.

۱. در استوری از ترکیب رنگ های زیبا استفاده کنید.

۲. از ابزار‌های تعاملی در صورت لزوم برای درگیر کردن مخاطب استفاده کنید.

۳.از عکس‌های خودتان در استوری بیشتر استفاده کنید. این روزها دوربین اکثر گوشی ها قوی شده و شما با رعایت نکات عکاسی می‌توانید عکس‌های زیبایی را برای استوری ثبت کنید.

۴. حتما در استوری داستان بگویید. این در واقع همون بلاگری کردن است و برای بالا رفتن بازدید خود، استوری ها را به هم ربط بدهید. یعنی استوری اول صبح با استوری آخر شب ارتباط داشته باشد.

۵. حتما خدمات خودتان را به صورت غیر مستقیم و مستقیم در استوری معرفی کنید.

۶. اگه جایی رفتید حتما عکس‌های دسته جمعی بگیرید و برای تعامل با همکاران و تبادل مخاطب ها آن‌ها را در استوری تگ کنید.

به خدا خلاقیت را چاشنی نکات بالا کنید به هیچ چیز جانبی نیاز ندارید. به احتمال زیاد سعی می‌کنم در مورد خلاقیت در تولید محتوا یک مقاله کاربردی و عالی برای شما منتشر کنم.

گام ششم:کسب درآمد و پولسازی از اینستاگرام (تضمینی)

برای پولسازی و کسب درآمد از اینستاگرام به صورت تضمینی شما باید نکاتی که گفتم رو به ترتیب انجام بدین.

۱.برنامه منظم برای ضبط و انتشار پست در مورد موضوعات تخصصی حوزه کاری خودتان.

۲.عکس پروفایل و بیوگرافی مرتبط و جذاب.

۳.استوری‌های متقاعد کننده و داستانی برای ترغیب مخاطب.

۴.معرفی پیج خود به افراد جدید.

۵.معرفی محصولات و فروش.

۶.هایلایت‌های اصلی و مهم(معرفی خودتون، نتایج و نظرات مثبت خریداران و مخاطبان، محصولات اصلی و مهم شما)

۷.حتما لینک خرید را هم بگذارید.

گام هفتم:تمرینات این جلسه(جلسه سوم کمپین تولید محتوا)

۱.موضوع تولید محتوا را بنویسید.

۲.بیوگرافی پیج و عکس پروفایل و هایلایت‌ها را مطابق با گفته‌های من تنظیم کنید.

۳.موضوعات پست ‌های خودتان را برای یک ماه آینده مشخص کنید.

۴.محصولی را آماده کنید که بعد از پست‌ها قرار است به مخاطب ارائه کنید.

۵.استوری‌های داستانی و ترغیب کننده برای فروش محصول و دوره خود طراحی و منتشر کنید.

۶.از این به بعد هفته‌ای یک پست با کیفیت متنشر کنید و هر روز با استوری روند مورد ۵ را دنبال کنید، 

۷.به کمک ارائه محتوای اثر بخش در پست‌ها سعی کنید مخاطب‌های جدید را با خودتان آشنا کنید و خدمات خود را به آن‌ها بفروشید.

ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام

ممکن است شما هم مثل بسیاری از افراد با پیدا کردن ایده مشکل داشته باشید. پس در این بخش ایده‌های جذابی برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می‌دهم.

۱.معرفی کتاب و انتشار خلاصه کتاب

یکی از جذاب ترین محتواهای اینستاگرام معرفی کتاب ها و همچنین ارائه خلاصه کتاب‌های خوب است. شما می‌توانید در استوری‌ها در مورد کتاب‌های مختلف صحبت کنید یا اگر کتاب مورد نظر در مورد تخصص شماست آنرا در پست منتشر کنید.

۲.پرسش و پاسخ

برنامه‌ها و محتواهای پرسش و پاسخ همیشه جذاب است. شما هم می‌توانید هر هفته یا هر ماه در استوری‌های پیج تان یک باکس پرس و پاسخ قرار دهید و به سوالات مهم مخاطبان جواب بدهید. همچنین سوالاتی که مهم تر هستند را در روزهای بعد به شکل جامع تر در پست جواب دهید.

۳.ویدیو‌های کوتاه

این روزها ریل(reel) اینستاگرام داغ ترین قابلیتی است که به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. شما هم با تولید ویدیوهای جذاب و چالشی ریل می توانید بازدیدهای میلیونی بگیرید و با سرعت بیشتری به شهرت برسید.

۴.اشتراک تجربه مشتری ها یا تستومونیال

این کار برای شروع کار مناسب نیست چون هنوز مشتری‌های زیادی ندارید. اما اگر کار شما تا حدی جا افتاده که چند مشتری راضی در کسب و کارتان دارید حتما در ماه یک پست را به انتشار نظر مثبت مشتریان اختصاص دهید. این کار باعث می شود اعتماد دیگر مخاطبان به شما جلب شود.

۵.موج سواری رسانه ای روی ترندها

این کار بسیار معمول است. به عنوان مثال در حال حاضر که این محتوا را بازنویسی و آپدیت می‌کنم موضوع مهسا امینی عزیز ترند شده است. البته من هیچگاه روی چنین موضوعاتی تمرکز نمی‌کنم و به جای اینکه سعی کنم از چنین موضوعاتی به نفع خودم استفاده کنم، سعی می کنم جامعه را در مورد مسائلی از این دست آگاه کنم.

البته موضوعاتی مثل جام جهانی هم این جزو موضوعات ترند هستند. این روزها به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نزدیک می شویم و کمپانی های بزرگ و افراد مختلف با صحبت در مورد جام جهانی سعی می کنند موضوع یا محصول خود را معرفی کنند.

۶.استفاده از محتوای وبسایت

من زیاد از این ترفند استفاده می کنم. شما می توانید محتوایی را برای سایت خود آماده کنید و سپس بخش های مهم آنرا به صورت خلاصه در اینستاگرام قرار دهید. این کار باعث می شود در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید و با صرف انرژی کمتر نتایج بیشتری بگیرید.

۷.داستان گویی کنید

داستان ها همیشه جذابیت دارند. اگر از بیرون وارد خانه شوید و خانواده در حال تماشای یک فیلم جذاب باشند، شما هم ترغیب می شوید این فیلم را با آن‌ها تماشا کنید. چرا که فیلم و سریال ها به نوعی داستان هستند و شما هم به تماشای داستان علاقه دارید.

در اینستاگرام که به عنوان یک فضای سرگرمی شناخته می شود با انتشار داستان می توانید افراد را در پیج خود نگه دارید و با جلب اعتمادشان محصول و خدمات خود را به آنها ارائه کنید.

بهترین پیج های تولید محتوا در اینستاگرام

نمی‌توانم بگویم یک پیج در اینستاگرام بهترین است. ما پیج‌های زیادی داریم که هر کدام در حیطه کاری خودشان بهترین هستند.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است و محتواهای متنوع و جذابی در آن به اشتراک گذاشته می‌شود. در ادامه به برخی از بهترین پیج‌های تولید محتوا در اینستاگرام اشاره می‌کنیم:

National Geographic (@natgeo):

این پیج مرکزی برای تصاویر زیبا و شگفت‌انگیز از سراسر جهان است و به علاوه مطالب جذاب در مورد طبیعت، جانوران و فرهنگ‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد.

Humans of New York (@humansofny):

این پیج تصاویر و داستان‌های کوتاه از افراد مختلف در شهر نیویورک را به اشتراک می‌گذارد. این محتواها باعث شده است که این پیج به یکی از محبوب‌ترین پیج‌های تولید محتوا در اینستاگرام تبدیل شود.

BuzzFeed (@buzzfeed):

این پیج محتوای خنده‌دار، جذاب و متنوعی را در مورد فرهنگ پاپ و موضوعات مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. این پیج به یکی از بهترین پیج‌های تولید محتوا در اینستاگرام تبدیل شده است.

Tasty (@buzzfeedtasty):

این پیج محتوای ویدئویی در مورد غذاهای خوشمزه و نکات آشپزی را به اشتراک می‌گذارد. این پیج به یکی از پرطرفدارترین پیج‌های تولید محتوا در اینستاگرام تبدیل شده است.

TED (@ted):

این پیج به محتوای آموزشی و الهام‌بخش در مورد موضوعات مختلف مانند علم، فناوری، موفقیت و زندگی به اشتراک می‌گذارد.

The Dodo (@thedodo):

این پیج تصاویر و ویدئوهایی از جانوران و نوع‌دوستان جهان را به اشتراک می‌گذارد و به عنوان یکی از بهترین پیج‌های تولید محتوا در اینستاگرام شناخته می‌شود.

Gary Vaynerchuk (@garyvee):

این پیج محتوای الهام‌بخش و آموزشی در مورد کسب‌وکار، بازاریابی و موفقیت را به اشتراک می‌گذارد. همچنین گری ویرچاک یکی از الهام بخش ترین و منتور‌های اصلی آموزش تولید محتوا است.

جمع بندی

خیلی ساده روش پولسازی از طریق تولید محتوا در اینستاگرام رو برای شما توضیح دادم. اگر سوال یا نکته‌ای دارید می‌توانید در بخش نظرات همین صفحه از من بپرسید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

رضا محمدی
دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

‫9 نظر

 • فاطمه صابری گفت:

  سلام و ارادت

  اگه قصدمون این باشه که یک ویدیو رو هم در اینستا هم دریوتیوب منتشر کنیم باید چند دقیقه باشه؟

  • رضا محمدی گفت:

   سلام و درود
   این کار خیلی خوب جواب میده. شما می تونید ویدیو‌ها رو به صورت طولانی تر برای یوتیوب ضبط کنید و بعد اون رو توی اینستاگرام هم منتشر کنید. با توجه به سیاست جدید اینستاگرام مبنی بر تبدیل شدن ویدیو‌ها به ریل این کار براتون راحت تر میشه.

 • با سلام
  آقای محمدی الان که دقیق ‌تر به پول سازی با تولید محتوا فکر می‌کنم احساس می‌کنم باید یک کلنگ بردارم و تمامی پیج قبلی رو شخم بزنم و یک پیج جدید بسازم
  علاقه مندی من به سفر و کودکان و مباحث وسعه فردی و خودشناسی و نویسندگی و کتاب هست.
  تخصص من تا حدی در نوشتن داستان و تعلیم حفط قرآن و مباحث خودشناسی و تعمق در آیه ‌های قرآن هست.
  لطف بفرمایید با یک بررسی در سایت و اینستایلر من بفرمایید کدوم یک از علائق و استعدادمن و در این دو می‌بینید .
  وبه نظر شما در تولید محتوای کدومش میتونم موفق بشم.
  ممنون که راهنمایی می‌فرمایید.

  • رضا محمدی گفت:

   سلام و درود
   خدارو شکر می‌کنم بابت همراهان توانمند و با استعدادی مثل شما .
   اما در مورد موضوعی که به نظرم میرسه باید انتخاب کنید موضوعیه که امروز نوجوانان و خانواده‌ها باهاش درگیر هستن.
   می‌تونید آموزه‌های قرآنی رو با توسعه فردی ترکیب کنید. مثل کاری که استاد عباسمنش انجام داد و بسیار موفق بود. منتها شما از یه دیدگاه جدید به این موضوع بپردازید. به نظر من با این شیوه مخاطب خوبی جذب می‌کنید.
   درکل آموزش شما باید باری از دوش مخاطب برداره و بهش کمک کنه بهتر زندگی کنه. باید یه موضوع اساسی رو در زندگی مردم و دنبال کننده های خودتون حل کنید.

 • سلام جناب آقای محمدی
  ممنونم از آموزش‌های عالیتون
  من موضوعی که انتخاب کردم در مورد توسعه فردی در بانوان است. من قبل از این جلسه در مورد موضوعات مختلف می‌نوشتم ولی حالا متوجه این موضوع شدم که اگر قصد داشته باشم استراتژی مناسبی برای پیجم داشته باشم باید در یک حیطه محتوا تولید کنم.
  موضوعاتی که در انتخاب کردم:طراحی جهان‌بینی مناسب در زنان، مقابله با ترس در بانوان، مسائل مربوط به خودباوری و عزت نفس در بانوان که در ابتدا از احترام گذاشتن در خود شروع میکنم و به تدریج از موضوعات مختلف صحبت میکنم و محتوا تولید میکنم.

  • رضا محمدی گفت:

   سلام و درود به شما خانم نادم عزیز
   خودشحالم که شروع کردین و از آموزش محتواگرشو رضایت دارید.
   شما باید از بین این موضوعاتی که نوشتین فقط یکی رو انتخاب کنید و تا مدت ها اصلا تغییر ندین. به نظر من اینطوری موفقیت شما رقم میخوره.

 • سلام جناب محمدی
  ممنون از بابت آنوزش های خوبتون. طبق پیشنهاد خوب شما موضوعی که در نظر گرفته ام آموزش نظم بخشی در کار تولیدمحتواست. یعنی افرادی که بطور حرفه ای می خواهند از طریق تولیدمحتوا و نوشتن کسب درآمد کنند راهکاری ارائه دهم که با نظم بیشتر به بهره وری برسند.

 • سلام جناب محمدی
  ممنون از بابت آموزش های خوبتون. طبق پیشنهاد خوب شما موضوعی که در نظر گرفته ام آموزش نظم بخشی در کار تولیدمحتواست. یعنی افرادی که بطور حرفه ای می خواهند از طریق تولیدمحتوا و نوشتن کسب درآمد کنند راهکاری ارائه دهم که با نظم بیشتر به بهره وری برسند.

 • دیدگاهتان را بنویسید