نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | برسی و موشکافی | Talk to Me 2023

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) (+) بپردازیم. پس در نقد و برسی فیلم با من حرف بزن ،برسی مفهوم خاص این فیلم همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا فیلم با من حرف بزن 2023 را تماشا کنید و سپس مقاله نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) را مطالعه کنید .

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | برسی نکات مهم این فیلم

با من حرف بزن (Talk to Me) فیلم ترسناک فراطبیعی استرالیایی محصول ۲۰۲۳ به کارگردانی دنی و مایکل فیلیپو و نویسندگی دنی فیلیپو و بیل هینزمن است .

این فیلم به گروهی از نوجوانان می‌پردازد که متوجه می‌شوند می‌توانند با استفاده از یک دست مومیایی‌شدهٔ مرموز با ارواح ارتباط داشته باشند اما در نهایت نسبت به قوانین بی‌توجهی می‌کنند و از حد و مرزها فراتر می‌روند.

در ادامه با نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) همراه ما باشید.

موشکافی فیلم با من حرف بزن | نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)

بالاخره کیفیت خوب فیلم با من حرف بزن هم وارد بازار شد در مورد این فیلم برای شما نکاتی را جمع آوری کردم که در این مقاله به آن اشاره می کنیم این فیلم یک فیلم ترسناک که با بودجه ی چهار و نیم میلیون دلار ساخته شده و این فیلم یکی از بهترین فیلم های ترسناک که امسال وارد سینما شده است.

 در این مقاله در مورد پایان این فیلم و نکاتی که شاید در هنگام تماشای این فیلم متوجه آن نشدید برای شما نکاتی رو خواهیم گفت پس در مقاله نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) همراه ما باشید.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)
نقد فیلم باهام حرف بزن (Talk to Me) | یوتیوبرها با دستِ پُر به سینما می‌آیند

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | این فیلم چگونه اغاز شد؟

در این فیلم شخصیت میا کارکتر اصلی این فیلم همراه دوستانش وارد مهمونی های مختلف می شود و در این مهمونی ها جایی هست که داستان ما از آن شروع می شود در این مهمونی ها  افرادی که وجود دارند وارد دنیای ارواح می شوند و با آنها بازی می کند و این بازی ها برمی گردد به اتفاقات و مهمونی های قدیمی که اغلب دور همدیگر جمع می شدند و داستان های ترسناک برای یکدیگر تعریف می کردند و کارهای عجیب و غریب انجام می دهد تا بتوانند یک هیجان وارد جمع خود کنند و در این فیلم می بینیم که این موضوع تکرار می شود .

اما نکته جالبی که در اینجا وجود دارد این است که همه موضوعات به مسخره گرفته می شوند مثل تمام فیلم های ترسناکی که تا الان دیده ایم در این فیلم هم یکسری قوانین خاص وجود دارد وقتی که یک شخص او آن دست را لمس می کند با گفتن کلمه با من حرف بزن  باعث می شود یکی از ارواحی که در آنجا هستند بیاید و با او صحبت کند .

این مدت صحبت کردن هیچ مشکلی ندارد و می تواند ادامه پیدا کند اما وقتی که آن روح را دعوت می کنند تا وارد بدنشان شود در واقع آن روح آنها را تسخیر می کند در اینجا فقط نود ثانیه فرصت دارم که روح از آنها استفاده کند اگر از این تایم بالاتر برود  آن روح می تواند کنترل بدن را به دست بگیرد.

نماد های موجود در این فیلم چه بودند | نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)

شمعی که روشن می کند نماد جالبی را مطرح می کند در فیلم های مختلف دیدیم که شمع و آتشی که روشن می شود باعث می شود که ارواح از آن منطقه دور شود و در گذشته مردم این اعتقاد را داشتند که شمع و آتش باعث می شود که ارواح از آدمها و محیط زندگی انسان ها دور شوند و شاید آن ارواحی که وارد بدن این افراد می شوند این روشنی آتش امیدی در آنها به وجود میآورد و یک نقطه امیدواری برای هر روحی است که در بیرون آنجا وجود دارد تا بتواند دوباره وارد زندگی واقعی شود .

در این فیلم می بینیم که افراد در برخورد با ارواح مقداری مسخرگی به خرج میبرند و با فیلمبرداری از این اتفاقات و تسخیر شدن توسط ارواح بتوانند بازدید بیشتر گرفته و دیده شوند و در آخر عواقب این تمسخر ها را بپردازند.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)
نقد فیلم Talk to Me | صحبت با مردگان

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | ارواح چه کسانی را هدف قرار میدادند؟

اگر در فیلم های دیگر دقت کرده باشید دیدید که گزینه مورد نظر ارواح برای استفاده از انسانها دقیقا انسانهایی هستند که از نظر روحی از همه ضعیف تر هستند و اینجا می بینید که شخصیت میا از نظر روحی از همه ضعیفتر بود و گزینه خوبی برا ارواحی بود که بخواهند از آن استفاده کنند و کاملا می بینید که وقتی مادرش را از دست می دهد ارتباط خوبی با پدرش برقرار نمی کند و حتی در سکانس اول فیلم تصویری که از میا می بینم کاملا فوکوس روی او است و پدرش را نمی توانیم ببینیم و کاملا مشخص است و ارتباط خوبی با یکدیگر ندارند .

یکی از نکات جالبی که در فیلم بسیار تکرار شده است وجود آب است همان شیر آبی که در ابتدای فیلم می بینیم و باز می شود و در ادامه داستان بارها تکرار می شود اگر توجه کرده باشید می فهمید که اولین موجودی که میا را تسخیر می کند درون آب غرق شده است و این وجود آب همچنان در ادامه مسیر ادامه پیدا می کند و در ادامه فیلم رایلی و میا را نشان می دهد که روی تخت دراز کشیده و بارانی روی شیشه می بارد و انعکاس آن باران روی آنها افتاده است یعنی نشان می دهد که قرار است این دو کاراکتر درون جریانات این داستان غرق شوند.

و این غرق شدن قرار است که آرام آرام برای دوستان اطراف آنها هم پیش بیاید در قسمتی از فیلم می بینیم که میا و دنیل با همدیگر درون ماشین هستند و باران در حال باریدن است و جلوتر رایلی را می بینید که کف حمام افتاده و حمام خونی راه می افتد و بعدش خواهر آن را می بینیم که به سمت مادرش حرکت می کند و باران شدیدی در حال باریدن است.

یکی از علت های این اتفاق می تواند بخاطر وجود تماسی باشد که با آن با آن ارواح اولیه رخ داده است و آن روحی که در آب غرق شده و این غرق شدن و آب همراه او شده است و سعی می کند که اطراف میا و دوستان او را مورد استفاده قرار دهد.

در ادامه با نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) همراه ما باشید.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | روح مادر میا یا روح شیطانی؟

 نکته بعدی که در اینجا دیده می شود این است که هر جا آینه و شیشه وجود دارد روح مادر میا را به ما نشان می دهد که ممکن است او واقعا روح مادر میان نباشد و مقداری الهام گرفته از فیلم های استندی کوبریک است و در آن فیلم ها ارواح هر جایی که آینه و شیشه بودند وجود داشتند.

یکی دیگر از سکانس های جالب که در اینجا در این فیلم وجود دارد جایی است که می بینید میا حس می کند مادرش درون دستشویی گیر افتاده است و سعی می کند آن در را باز کند این سکانس کاملا به زمانی برمی گردد که دیدید پدرش سعی داشت که در اتاقشان را باز کند تا  مادر میا را نجات بدهد و او در پشت در افتاده بود.

این موضوع حتی اتفاقات آینده را هم پیش بینی می کند در جایی که پدر میا سعی دارد در اتاق میا را باز کند تا او را نجات بدهد در اینجا می بینید که یک سکانس خوبی وجود دارد این است که وقتی میا با مادرش صحبت می کند و بازتابی از آن درون آینه به ما نشان داده می شود کاملا به سکانسی برمی گردد که می بینیم جید در حال صحبت کردن با مادر میا است و انعکاسی که از او درون آینه می بینیم و رفتاری که دارد کاملا مشخص است که او مادر میا نیست و یک روح شیطانی است و تلاش می کند که از میا استفاده کند.

 به این دلیل که به به میا می گوید که رایلی را بکشد تا او را آزاد کند و این کاملا با آن اتفاق در مورد مادر میا که گفته شده است کاملا متفاوت است حتی این نکته را هم می توانیم بگوییم که مرگ میا علت و باعث اصلی  این اتفاق مادرش بوده است یعنی همان روحی که می بینیم باعث مرگ میا می شود.

وقتی روحی وارد بدن کسی می شود که از نظر روحی ضعیف است می تواند بسیار راحت ذهن او را دستکاری و از آن سو استفاده کند تا بتواند به هدف و چیزی که می خواهد برسد در سکانس پایانی می بینید که میا  برای کشتن رایلی دودل می شود یعنی نمی خواهد که قولش را انجام بدهد و کاملا مشخص است که مادر میا کسی است که او را به خیابان هل میدهد و می بینیم که در پایان به ما نشان می دهند که میا هم تبدیل به روحی آزاد می شود و می تواند آزادانه به هر جایی حرکت کند .

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)
نقد و بررسی فیلم Talk To Me | کلیشه‌ای اما خوب

هدف ارواح چه بود ؟ | نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)

نکته دیگری که در نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) به آن اشاره میکنیم این است که در این فیلم دیدیم قسمتی بود که که میا و رایلی با یک کانگرو تصادف می کند و وسط خیابان می افتد رایلی و میا به بالای سر او می رود اما میا آن را نجات نمی دهد برخلاف اینکه رایلی می خواهد آن را نجات بدهد اینجا کاملا مشخص است که کانگرویی که می بینیم و وسط خیابان افتاده اشاره ای به کاراکتر رایلی دارد و می بینیم در انتها رایلی را که از نظر روحی بسیار ضعیف بود و اعتماد به نفس زیادی نداشت و دلش می خواست دیده شود  ولی به سمت اشتباه قرار گرفت.

نزدیک همان اتوبان می شوند و جایی که ماشین ها در حال حرکت هستند مثل همان کانگورویی که دیدیم اینجا می تواند تصمیم بگیرد که او را نجات بدهد یا بگذارد همان گونه درون خیابان بمیرد و این یک نکته جذابی از در این فیلم با ان رو به رو هستیم.

در اینجا می توانیم ببینیم که هم میا و هم رایلی از نظر روحی ضعیف بودن و و اعتماد به نفس پایینی داشتند و باعث می شود که در مسیری قرار بگیرند که سرانجام خوبی برای آنها ندارد.

 اینکه هدف ارواح در واقع چیست مشخص نشده ولی هنوز نکته ای وجود دارد که میتوان گفت این ارواح می توانند نود ثانیه وارد بدن یک نفر زنده شوند و از دنیای اطراف لذت ببرند .

شاید برای بعضی از آنها این جذاب بوده و مثل یک بازی و مسخره بازی هایی که در می آوردن حالت فانی داشته در این موضوع کاملا مشخص است که در این میان یک سری ارواح شیطانی وجود دارد که شاید واقعا شیطان باشند و وارد بدن آدم ها می شوند و سعی می کنند در آن نود ثانیه زمان بگذرانند تا بتوانند آن بدن را کاملا تسخیر کنند و از آن استفاده کنند .

اگر دقت کرده باشید دلیل این که آن ارواح از رایلی بسیار خوششان می آید این است که رایلی از همه آنها جوانتر بوده و شاید آن ارواح از این بدن های جوان تغذیه می کنند و از آنها استفاده می کنند و اینگونه می گردند تا بتوانند کسی را که از همه کوچکتر است پیدا کنند و از آن استفاده کنند.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | چه چیزی روی دست نوشته شده بود؟

ارواح و مرگی که در این فیلم می بینیم و بعنوان یک شوخی در نظر گرفته شده است به آرامی وارد این بازی می شوند و کم کم می خواهند که امیدی برای زندگی داشته باشند و دنبال این می گردند که راهی پیدا کنند و برگردند و زندگی کنند .

دستی که در این فیلم می بینیم که یک دست مومیایی است اینکه چه داستانی دارد کاملا مشخص نیست اگر دقت کنید یکسری نوشته روی آن وجود دارد که به زبانهای مختلف نوشته شده است و این دست تبدیل می شود به یک قسمت خیلی مهم با مرگی که در انتهای فیلم به وجود می آید.

در جایی که میان می میرد و وارد منطقه ای پر از تاریکی می شود شمعی روشن وجود دارد که این امیدی می تواند باشد که او می تواند به سمت آن برود و به روشنایی برسد و وارد اتفاقاتی می شود که قبلا خودش هم در آن بازی ها با آنها روبرو شده شاید افراد مختلفی بودند که این بازی را تجربه کردند و در همه یا اتفاقات بدی برای آنها پیش آمده است.

چیزهایی که روی آن دست نوشته شده است ممکن است اخطارهایی باشد که توسط افرد قبلا از آن استفاده کرده بودند روی آن نوشته شده است یا حتی ممکن است اسم افرادی باشد که از طریق آن دست مرده باشند و شاید هم نام ارواحی باشد که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند .

بحثی که در این فیلم می بینیم می تواند به این برگردد که کسانی که زندگی خودشان را از دست داداند تازه متوجه اتفاقات می شوند و پشیمانی هایی در آنها به وجود می آید و برای برگشتن به زندگی از این روش استفاده کردند.

برای ادامه مطالب در مقاله نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) همراه ما باشید.

میا چگونه شخصیتی بود ؟ | نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)

میا شخصیتی بود که در زندگی بسیار پشیمانی داشت و برای همین شاید پس از مرگ بسیار برای برگشتن به زندگیش تلاش می کرد و سعی می کرد یک سری چیزهایی که برایش اتفاق افتاده است را درست کند میا شخصیتی بود که نخواست این موضوع را قبول کند که مادرش چه مرگی داشته و واقعیتی که در زندگیش بود را قبول نکرد و نتوانست با پدرش به خوبی ارتباط برقرار کند و همیشه در حال سرزنش کردن پدرش بود.

این سرزنش کردن و عذاب وجدان که در وجود او بود و احساس گناه داشتن در تمام مراحل فیلم به خوبی نشان داده شده است و در مورد ارواح مختلف که می بینیم این موضوع برمی گردد به اتفاقاتی که در انتها برای میا پیش می آید.

جایی که ما می بینیم زمان خیلی سریع جلو می رود و او را در بیمارستان نشان می دهیم که نشان داده می شود که به پدرش نمی رسد که بسیار شباهت به سکانسی دارد که نمی تواند با پدرش ارتباط برقرار کند و یا وقتی که می بیند دوستانش به زندگی و روشی که به روش زندگی که قبلا داشتن برمی گردند و این موضوعات همان آرزوهایی بودند که این کاراکتر داشت .

او می توانست کنار اینها زندگی خوبی را داشته باشد در صورتی که اگر با واقعیت روبرو می شد و بیخیال زندگی کردن در رویا و خیال می شد و سرزنشهای الکی و زاوجدانهای بزرگش را کنار می گذاشت می توانست وارد این اتفاقات بشود و آرزوهای بزرگش را به سرانجام برساند.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me)
نقد و بررسی فیلم Talk to Me ؛ بهترین فیلم ترسناک 2023

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | آب در فیلم نماد چیست؟

وقتی کسی شخصی را از دست می دهد در دنیای واقعی هم پیش می آید خیلی ها هستند که وقتی یک نفر را از دست می دهند سعی می کنند با خاطرات آن شخص زندگی کنند و در مسیری حرکت کنند که آن شخص را به یاد بیاورند و بسیار شباهت به کاراکتری که در این فیلم می بینیم دارد اما در این فیلم این شخصیت به آرامی غرق می شود در آن چیزی که واقعی نیست و از زندگی واقعیاش دور می شود و این غرق شدن نماداین اتفاقاتی است که درون فیلم بارها به آن اشاره کردیم .

آبی که در فیلم می بینیم و غرق شدن درون احساس گناه و عذاب دجدان و حس سرزنش کردن است و خاطراتی است که باعث می شود که از زندگی عادی دور بشویم و این دور شدن در انتهای مسیر باعث می شود که دیگر زندگی واقعی را نبینیم و وقتی که یک نور کوچک می بینیم به سمتش برویم تا بتوانیم وارد جریانات واقعی بشویم وقتی در فیلم نوری دیده می شود و حرکت به سمت آن به معنای رسیدن به بهشت و رستگاری است که یعنی پایان خوبی برایش وجود دارد ولی در اینجا می بینیم که پایان خوبی برای این شخصیت وجود ندارد و الان او است که قرار است بازی دست دیگران شود.

نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) | نکات پایانی در رابطه با فیلم با من حرف بزن

فیلم با من حرف بزن  توسط دو یوتیوبر ساخته شده است و فیلم خوبی از آب درآمده و می توانید از دیدنش لذت ببرید نکته مهمتری که در مورد این فیلم وجود دارد این است که قرار است داستان دوم از این فیلم ساخته شود و حالا معلوم نیست که قرار است در داستان دوم در کدام قسمت متمرکز شود و مشخص نیست ولی ممکن است روی موضوع دست تمرکز بیشتری داشته باشند و بتوانند نشان بدهند که آن دست از کجا آمده و چه قدرتی در پشت آن پنهان شده و اسم هایی که روی آن نوشته شده است به چه معنایی هستند و حتی روی کاراکتر میا هم تمرکزی داشته باشند.

همچنین مقداری داستان را جذابتر کند حتی می توانند روی کاراکتر میا هم تمرکز داشته باشند و ببینیم که چه اتفاقی در ادامه برای او رخ می دهد و چگونه داستان جلو می رود شاید تبدیل به محافظی برای رایلی شود چون می دانیم که شاید که بیخیال رایلی نشده اند و بخواهند به سمت او بروند اینگونه می توانیم و بار دیگر این کاراکتر را به داستان برگردانیم شاید بتوانیم یک راهی پیدا کنیم تا دست تمام موجوداتی که با وجود آن دست مومیایی کارهای بی رحمانه انجام می دهند را از این دنیا کوتاه کنیم و دیگر نتوانند وارد زندگی شخصی شوند و آنها را تسخیر کنند .

با تشکر از شما که ما را در مقاله نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) همراهی کردید . نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد فیلم با من حرف بزن (Talk to Me) با ما در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید