نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) |   برسی نکات مهم این سریال | Shogun 2024

نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد قسمت چهارم  سریال شوگون (shogun) بپردازیم.

 پس در نقد قسمت چهارم سریال  شوگون (Shogun)  ، برسی مفهوم خاص این سریال (+) همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا قسمت چهارم سریال  شوگون را تماشا کنید و سپس نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) را بخوانید .

برسی نکات مهم این سریال | shogun 2024

قسمت چهارم سریال شوگان هم پخش شد و می توان گفت که یکی از بهترین قسمت ها بود و در این نقد به بررسی این قسمت می پردازیم .

در این قسمت آمدند و اتفاقات کاملا مختلفی را به ما نشان دادند و می شود گفت که با بهترین چیزهایی که می توانستیم ببینیم روبرو شدیم و جان را دیدیم که با فرهنگ و آداب و رچهارم ژاپنی هماهنگ میشه و رابطه ای که بین او و ماریکو وجود دارد و همچنین تمام بینندگان منتظر این اتفاق هستند در این قسمت رخ می دهد و در انتهای مسیر جنگ بین ارتش غربی و شرقی شکل می گیرد و قرار است با یک نبرد خیلی بزرگ روبرو بشویم نبردی که در این قسمت به ما نشان دادند کاملا روی صحنه های مبارزه دقت شده بود و میتوان گفت که باعث جذابیت بیشتر این قسمت شده.

در ادامه با نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)
نقد سریال «شوگون»؛ بهترین حماسه تلویزیونی

 لقب هاتوموتو یی که به جان داده شد به چه معناست؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

لقبی که به جان دادند یعنی هاتوماتو به این معنی است که او زیر نظر خود شوگان یا نایب السلطنه کار انجام می دهد و در معنی لغت به معنای پرچم یا پرچم دار معنی می شود و قرار است به تورناگو کمک کند تا به هدفش برسد .

در سریال به ما آن پرچم و اینکه یک نمادی از سلسله جدید شوگانی است که با آن قرار است روبرو شویم نشان می دهند و حتی به جان این اجازه را می دهند که سربازهایی که آنجا هست را آموزش دهد تا بتواند به سبک غربی مبارزه کنند و نقشی که جان در این قسمت دارد مثل یک افسر و فرماندهی است که رهبر آن را انتخاب کرده است .

خود شخصیت تورناکو درون واقعیت و اتفاقاتی که درون تاریخ افتاده و شخصیت ویلیام آدامز که جان را از روی این شخصیت درست کرده اند در سال 1564 به دنیا می آید و در سال 1620از دنیا می رود و او اولین هاتوماتویی است که در دوره جدید شوگان وجود داشته.

کاراکتر هاتوماتو در طول زمانی که می گذرد جایگاهش قدرتمندتر می شود و حتی به او زمین های مختلفی که زیر نظر اعضای شوگان است داده می شود و تا آنها بتوانند از آن زمین ها استفاده کنند و همچنین این شخصیت ها درآمد بسیار بالایی داشتند .

حتی می بینیم که به جان یک خانه می دهند و حتی یک زن هم به او می دهند که که آمده اند و جیهی.. را بعنوان همسرش قرار دادند و دیدیم که این شخصیت در قسمت‌های گذشته همسر و فرزندش را به خاطر بی احترامی کردن به شورا از دست داد .

در ادامه با نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)
شوگون ؛ مهمترین سریال این روزهای جهان

یکی از تفاوت های سریال با کتاب چیست؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

 نکته مهم دیگری که در اینجا وجود دارد و یک تفاوت مهمی با کتاب دارد بهتر است بگویم که این است که در اینجا به جان می گویند که باید در یک دوره شش ماهه سربازان را آموزش بدهد و درون کتاب همچین چیزی وجود نداشت و اینگونه بود که وقتی وارد آن دهکده کوچک می شوند به جان می گویند یک مدت زمان داری تا در این مدت بتوانی زبان ما را به خوبی یاد بگیری و اگر نتوانی افراد این شهر را می کشیم و اینگونه بود که جان توی درون یک مسئله بزرگ گیر می کند و برای نجات مردم شهر تلاش می کند و حتی به جایی می رسد که می خواهد خودش را بکشد و کم کم باعث می شود که احترام بیشتری بین مردم پیدا کند.

سرعت زیادی که داستان این سریال دارد ممکن است باعث شود که ویژگی های شخصیت های کاراکترها نتوانند به خوبی خودشان را نشان بدهند اما در این چند قسمت می بینیم که این شخصیت ها تکمیل تر شده اند.

 ولی با توصیف بیشتر این شخصیت‌ها درون داستان میتوان ارتباط بهتری با آنها برقرار کرد.

 نکته دیگری که در این هفته در این قسمت متوجه آن شدیم این است که سازنده آمده و گفته است که این سریال قرار است که یک فصل داشته باشد و نمی خواهند که بیشتر از داستان کتاب پیش بروند و به کتاب احترام بگذارند و دقیقا همان‌جا داستان سریال را تمام کنند.

حصار هشت لایه چیست؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

 در این قسمت ارتباطی که بین ماریکو و جان وجود دارد کاملا دیده می شود و حتی قوی تر هم شده است یکی از نکاتی که در این قسمت به آن اشاره شده این است که متوجه می شوید اسم این قسمت سریال حصار هشت لایه است و این حصار هشت لایه درون صحبت های جان و ماریکو به خوبی دیده می شود و در مورد آن حرف می زنند.

وقتی کسی در سن و سال پایینی است به او می گویند که بهتر است دور خودت حصاری بکشی تا وقتی درگیر مشکلات مختلف شده ای از نظر ذهنی قوی باشی و خودت را جلوی مشکلات نبازی و نگذاری که هر کسی راحت به تو نزدیک شود و این یک مسأله ای است که معمولا همه انسانها با خود دارند و چارچوبی برای خود قرار دادن و درون آن چارچوب زندگی می کند و ماریکو نیز هم درون همین حصار هشت لایه خودش بود .

از اولین قسمتی که دیدیم متوجه می شویم که هر چقدر می گذرد ارتباط گرم‌تری برقرار می شود و رفته رفته ماریکو از آدم سردی که بود دور می شود و به خوبی این داستان را به ما نشان می دهند و جان می تواند از این حصار بگذرد و به ماریکو نزدیکتر شود و ارتباط بین این دو کاراکتر کم کم تکمیل تر می شود .

ماریکویی که همیشه انسان محتاطی بود و زیاد صحبت نمی کرد و چیزی از خودش نمی گفت می بینیم که درون قسمت چهارم پیش جان در مورد خانواده خودش صحبت می کند و درباره آبروریزی بزرگی که برای خانواده اش پیش آمده است و اتفاقاتی که برای پدرش افتاده سخن می گوید.

در ادامه با نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)
نقد سریال شوگان؛ اثری اکشن و تاریخی که باید دید

چه اتفاقی برای خانواده ماریکو رخ داده؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

و درباره اتفاقاتی که باعث شده آبروی خانواده او برود و جایگاهی که داشتن را از دست بدهند  اینگونه می گوید که پدر ماریکو آمده و یک دایمیو را کشته است.

 دایمیو شخصی است که از ارباب های بزرگ ژاپن است که زمین های بزرگی دارد کلمه دایمیو از دو لغت دای و میو به معنای بزرگ و مالک تشکیل شده و به همین دلیل است که خانواده ماریکو آبرویشان رفته .

 به همین دلیل او را مجبور به ازدواج کردند و ازدواج او زوری بوده و هیچ علاقه و عشقی بین آنها وجود نداشته و درون مسیر داستان سریال هم بخوبی می بینید که هیچ علاقه و هیچ عشقی بین او و همسرش وجود ندارد و حتی زمانی که همسرش کشته می شود و دیگه از او خبری نیست اگر دقت کرده باشید اصلا ناراحت نمی شود و برایش مهم نیست که چه اتفاقی پیش آمده .

 اگر دقت کرده باشید از زمانی که او با جان آشنا شده است هر چقدر که می گذرد خوشحال تر می شود و از حالت جدی گذشته خودش خارج می شود.

و در ادامه ممکن است بیایند و فلش بک هایی از اتفاقات گذشته را به ما نشان بدهند و آرک شخصیتی و مسیر داستانی خانواده ماریکو را تکمیل کنند.

 در مورد شخصیت ماریکو قبلا گفته بودم که الهام گرفته از شخصیت واقعی درون تاریخ به نام آسوکاوا گریستا است و در مورد این شخصیت باید بگویم که اسم پدر این شخصیت میتزوهی بوده که می آید و ارباب خودش نوگانوناگا را می کشد بعد از این اتفاق است که دخترش را می گیرند و به اوزاکوا می برند و زندانی می کنند .

 وقتی اتفاق رخ میدهد یک گروه انتقام‌جو وارد می شوند تا انتقام مرگ ناو ناگا را بگیرند و در اینجا شخصیتی به اسم تویوتومی که درون سریال به اسم تاکو می شناسیم همراه با توکوگاوا که همان شخصیت تورناگو  است .

با همدیگر تیم می شوند و جلوی میتسویی قرار می گیرند و او را شکست می دهند و اگر به شخصیت تورناگو دقت کنیم و کاراکتری که درون تاریخ از او الهام گرفته شده میتوان گفت که او به خوبی از خیانتی که خانواده ماریکو انجام داده اند باخبر است.

 می بینیم که جان کاملا توانسته ماریکو را درک کند و حصار هشت لایه او را کنار بزند و شبی که با همدیگر روبرو می شوند و صحبت هایی که گفته می شود .

آیا جان تغیر کرده است؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

حتی می بینیم که جان برای لطفی که فوجی کرده بود به او هدیه ی می دهد تا برای او جبران کرده باشد.

 و از این موضوع هم صحبت می شود که ماریکو کسی را به پیش جان فرستاده بود و لبخندی که ماریکو روز بد دارد و صحبت هایی که انجام میشه کاملا مشخص است که حصار هشت لایه شکسته شده و ارتباط بین جان و ماریکو بسیار قوی تر از قبل شده .

کاراکتر جانی که در قسمت اول دیدیم با کاراکتری که اکنون مشاهده می کنیم کاملا متفاوت تر است و جان رفته رفته همه چیز را یاد گرفته و زندگی درون ژاپن برایش جذابتر می شود هم او با آداب و رچهارمی که ژاپن دارد بیشتر آشنا می شود و کم کم این موضوع را قبول می کند که باید آنجا زندگی کند و یاد می گیرد که به بقیه احترام بگذارد .

 حتی اگر دقت کرده باشید موقعی که می خواهد درون حیاط حرکت کند پایش را روی سنگها می گذارد تا به کسی بی احترامی نشود و حتی می بینیم که دو شمشیر دارد که او را بیشتر به فرهنگ ژاپنی نزدیکتر می کند .

 در کنارش متوجه می شویم که همچنین در روزی که بارانی بود و او بیرون نشسته بود درون صحبت هایش می گوید که چقدر هوا قشنگ است و کاملا مشخص است که از وقتی که وارد ژاپن شده است رفتارهایش کاملا متفاوت تر شده است .

 حتی درون منطقه می گردد و برای خودش چشمه آب گرم پیدا می کند و از مناظر مختلفی که می بیند لذت می برد و همه چیز را قبول می کند .

 همچنین یکی از غذاهای سنتی ژاپن یعنی ناتو را که یک غذایی است که از تخمیر سویا به دست می آید و بوی بسیار بدی دارد که حتی ممکن است مزه بدی هم برای شخص داشته باشد می خورد و می بینیم که بسیار راحت می تواند با با او کنار بیاید .

در کنارش می بینیم که به عنوان تشکر از فوجی به او هدیه می دهد و متوجه می شویم جانی که با او روبرو هستیم بسیار متفاوت تر شده و تلاش می کند با فرهنگ و اتفاقاتی که درون دنیا پیش می آید کنار بیاید.

در ادامه با نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)
بررسی سریال Shogun

پایان این قسمت چگونه بود ؟ | نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

 اتفاق جذابی که در پایان قسمت با آن روبرو شدیم و جایی که می بینیم یوشی دستور می ده حتی با توپ جوسن را بزنند و آنها را نابود می کنند با یکی از بهترین سکانسهای اکشن که می توانستیم ببینیم روبرو می شویم و کاملا به ما نشان می دهند که هزینه خوبی برای سکانسهای اکشن پرداخت شده و خشونتی که لازم بود را در این تیکه به ما نشان دادند.

و ما را از حال و هوای عاشقانه ای که با آن روبرو بودیم یکباره بیرون می آورند و وارد اصل قضیه و فضای دارک داستان که قرار بود با آن روبرو شویم وارد میکنند  و به این دلیل که تمام نقشه ها و برنامه ریزی هایی که او انجام داده بود را خراب می کند.

  زمانی که تورناگو نیاز داشت تا بتواند نیروهای خودش را آموزش بدهد و یک برتری پیدا بکند پسرش یک حرکت احمقانه انجام می دهد و کار او را خراب می کند .

یوشی که پدرش یک کاراکتر بسیار بزرگ درون داستان دارد تلاش می کند تا خودش را جلوی پدرش نشان بدهد و سعی می کند که به چشم تورناگو بیاید و کاری که در اینجا انجام می دهد یک حماقت بسیار بزرگ بود و این عمل باعث می شود که ایشیدو بدون شک بیاید و جنگی را در جواب آنها شروع کند و مطمئنا سکوت نمی کند و ارتش بزرگی که در حال آماده کردن آن است را برای حمله آماده کند .

 ممکن است از گروه های دیگری هم که اطرافش هستند کمک بگیرد چون آنها هم دل خوشی از تورناگو ندارند و به دنبال رسیدن به جان نیز هستند و این کار یک بهانه بزرگ درست کرد تا با جنگی روبرو شویم که شاید قرار بود در فاصله دورتری از این قسمت از داستان به وجود بیاید و مطمئنا تورناگو قرار نیست که پسرش را تحسین کند و با او رفتار خوبی داشته باشد به این دلیل که تمام برنامه هایش خراب شده.

نکات پایانی دررابطه با این قسمت |نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun)

یکی دیگر از نکات خوبی که در داستان دیده می شد بازی خوب سانادا است که با اینکه در این قسمت نقشش بسیار کوتاه بود سخنرانی که تورناگو انجام می دهد و حالت رفتاری که دارد کاملا نشان می دهد که درون نقش تورناگو بسیار خودنمایی می کند .

 از این قسمت به بعد می توانیم ببینیم که قرار است با جنگ بزرگی روبرو شویم و قسمت های بعدی قرار است که بسیار اکشن تر و جذاب تر باشند و امیدوار هستیم که سکانس های که دیدیم کیفیت قابل قبولی را در ادامه هم نیز داشته باشند و بتوانیم از دیدن این سریال بسیار لذت ببریم.

با تشکر از شما که ما را در نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) همراهی کردید .

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد قسمت چهارم سریال شوگون (Shogun) در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید