نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) |  برسی نکات مهم این سریال | Shogun 2024

نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد قسمت سوم  سریال شوگون (shogun) بپردازیم.

 پس در نقد قسمت سوم سریال  شوگون (Shōgun)  ، برسی مفهوم خاص این سریال (+) همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا قسمت سوم سریال  شوگون را تماشا کنید و سپس نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) را بخوانید .

برسی نکات مهم این سریال | shogun 2024

در قسمت سوم سریال شوگان می بینیم که سریال هر چه جلوتر می رود داستان به ریتم جذابتر خودش نزدیکتر می شود و قرار است با مبارزات بیشتری درون سریال روبرو شویم.

 با شروع این قسمت کاملا متوجه می شوید که تمرکز خیلی کاملی روی فرار تورناگو گذاشته اند و می خواهند نشان بدهند که چطور او از قلعه  فرار کرد و در اینجا می بینیم که تمرکز زیادی روی فرار گذاشته شده و همچنین ویژگی های شخصیتی کاراکترهای مهمی هم درون داستان سریال تکمیل و تکمیل تر می شود و مطمئنا کسانی که کتاب این سریال را خوانده اند وقتی در حال تماشای این سریال هستند متوجه یک اتفاق بزرگ می شوند و آن هم این است که همه موضوعات خیلی سریع جلو می رود و ریتم داستان درون سریال بسیار سریعتر از چیزی است که درون کتاب وجود دارد.

در ادامه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)
نقد و بررسی سریال پربیننده Shogun شوگان

رابطه بین جان و ماریکو چگونه است؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

یکی دیگر از قسمت های مهمی که درون سریال وجود دارد جایی است که ارتباطی بین ماریکو و جان را به ما نشان می دهند .

 صحبت از زن و بچه های جان می شود و ارتباطی که بین این دو کاراکتر برقرار می شود بخاطر این است که خود ماریکو هم بچه دارد.

 تا حدودی ماریکویی که اینجا می بینیم از نظر احساسی سرد برخورد می کند و با کاراکتری که درون کتاب است متفاوت است ولی قسمت سوم این سریال به ما تغییرات شخصیت ها را بخوبی نشان می دهد و ماریکویی که در این سریال می بینیم حس گرم بودن و خوب برخورد کردنش با جان و ارتباطی که بین آنها هست خیلی بیشتر شده و این را میتوان دربیشتر سکانسها ببینیم که ارتباط بین جان و ماریکو به خوبی دیده می شود.

 وقتی که می بینید پسر ماریکو جلو می آید و با او ارتباط برقرار می کند این دیدن احساسات درون کتاب وجود نداشته و حتی درون فیلم قدیمی که از این داستان ساخته شده بود هم وجود نداشته در کنارش شوهر او را می بینیم که از نظر رفتاری با شخصیتی که جان دارد بسیار متفاوت است و این یکی از دلایلی است که در ادامه ارتباطی که بین این دو کاراکتر هست مقداری تکمیل تر می شود.

کاراکترهایی که در اینجا با آنها روبرو هستیم زمان زیادی برای تکمیل شدن شخصیت آنها به کار نرفته است و و نیاز است که زمان بیشتری برای این کاراکترها اختصاص می دادند .

در ادامه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

کاراکتر ماریکو از چه شخصیتی الهام گرفته شده ؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

در مورد کاراکتر ماریکو نکته ای وجود دارد که آن این است که این شخصیت از روی شخصیت اسوکاوا گریستا برداشت کرده است که یک کاراکتر واقعی درون تاریخ است و اینگونه است که شوهر او هم از روی شخصیت اسوکاوا تاتوکی برداشت کرده شده است و تاتوکی در طول تاریخ بسیار شخصیت عصبی و پرخاشگر داشته و بارها این طغیان و بی اعصاب بودن او در طول مسیر خط تاریخ دیده شده .

 یکی دیگر از قسمت هایی که درون فیلم توجه زیادی به او شده کاراکتر فوجوکی است که می بینم اتفاقاتی که برای او در قسمت اول و دوم پیش آمد و اینکه دیدید شوهرش در میان بحثی که به او ربط نداشت پا گذاشت و در آخر مجبور شد که نسل خودش را از بین ببرد و این اتفاقی که اینجا می افتد .

کاراکتری را می بینیم که از نظر شخصیتی به کاراکتری که درون کتاب است مشابه است و همین از دست دادن خانواده باعث می شود که بتواند ارتباط بهتری با جان در ادامه داستان برقرار کند.

یکی دیگر از قسمت های جالبی که در این قسمت دیدین قسمتی بود که تروناگو خودش را شبیه به یک زن کرده بود و سعی کرد تا از قلعه فرار کند این اتفاقی که در اینجا رخ داد درون کتاب هم وجود داشت که او لباس مبدل می پوشیده ولی اینجا می بینیم که مقداری ریتم داستان را جذابتر کرده اند.

به ما نشان می دهند که چون کرویوشیدو و افرادی دیگر همه ایستاده بودند و در اینجا دیدیم که این تغییراتی را درون اینجا به وجود آوردند و در این قسمت جان می آید و از او دفاع می کند تا لو نروند و شبیه به اتفاقی است که درون کتاب وجود داشت و هم درون فیلم قدیمی این داستان وجود داشت.

در ادامه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)
شوگون ؛ مهمترین سریال این روزهای جهان

جان چه تفاوتی با کاراکتر درون کتاب دارد؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

 کاراکتر جانی که در اینجا می بینیم با کاراکتری که درون کتاب و فیلم قدیمی است مقداری دیوانه وارتر عمل می کند و بیش از اندازه از حدش رد می شود و حتی ایشیدو را کتک می زند و مقداری تنش برانگیزتر سکانسها را به ما نشان می دهند.

 اینجا می بینیم که کارگردان سعی می کند تا ویژگی شخصیت جان را یواش یواش تکمیل کند و سعی می کند به مرور زمان و ملایم تر این کاراکتر را به ما نشان بدهد و در ادامه می بینیم که وقتی وارد جنگل می شوند و سکانس مبارزه ای که درون شب داریم به نظر می رسد که مقداری نور محیط کم است

و می توانستند که با نور بهتر این سکانس را بگیرند.

البته از نظر استراتژیک نیز وجودش مشعل هایی که می بینیم درون دست گروهی که کمین کردن یک کار احمقانه از نظر استراتژیک است به دلیل اینکه جای آنها لو می رود و در این قسمت به دلیل اینکه نور نه صحنه را مقداری بیشتر کنند و چهره بازیگرها معلوم شود آمده اند و این از این شعله ها استفاده کرده اند .

می شود گفت که سکانس تاریک را پرنور کرده اند ولی از نظر استراتژی برای یک فیلمی که روی مسائل تاریخی جلو می رود این موضوع جالب نبوده و می توانستند حرکت بهتری برای این صحنه انجام بدهند.

 در این سکانس ما تورناگو را می بینیم که می آید و شروع به مبارزه می کند و وفاداری خودش را به اعضای گروهش نشان می دهد و نشان می دهد که تک تک افرادی که دارد برای او مهم اند.

هرچند داستانی که در اینجا می بینید در روند کتاب وجود نداشته و این جنگ به زودی در داستان رخ نمی داده و به همین دلیل هم وقتی می دیدیم که آنها از آن منطقه فرار می کردند و یک مقدار لو دادن خودشان حرکتی نبود که بخواهد مثبت باشد چون آنها به دنبال جان آمده بودند و نمی دانستند که تورناگو دارد از آنجا فرار می کند و اینگونه لو رفتند .

چه چیزی این سریال را خاص تر میکند؟ |  نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

یکی از مواردی که تمام مخاطب های این سریال به دنبال آن هستند سکانس های اکشن و شمشیرزنی است که وقتی درون فیلم با ژانر سامورایی توجه می کنیم نگاهمان به سمت شمشیر می رود که شروع به حرکت کند و سکانسی اکشن داشته باشیم .

 بازی عالی که سانادا دارد و انجام می دهد این قسمت را تکمیل می کند و می بینیم که مهارت های زیادی درون استفاده از شمشیر دارد و مطمئنا درون قسمت های بعدی هم بیشتر دیده می شود در اینجا می بینیم که ماریکو می آید و وارد درگیری می شود و شروع به جنگ می کند بِنیز:

جنگیدن این شخصیت اگر برداشتی از کاراکتر اسوکاوای باشد که در متن قبلی در مورد آن نوشته این کاراکتر کاراکتری نبوده است که شمشیرزنی را بداند و بخواهد مبارزه کند و در کل جنگیدن را بلد باشد .

 در طول تاریخی که از سامورایی ها می بینیم این موضوع وجود دارد که خود ساموراییها دست به شمشیر هستند و به مبارزه مسلط هستند ولی جنگیدنه زنها برای همه آنها اینگونه نیست و شاید مقدار کمی از آنها این جنگیدن را بلد باشند

ولی در اینجا می بینیم که سریال سعی دارد که این مسئله را به ما نشان بدهد که زنهایی وجود دارند که به اندازه شخصیت های مردی که در داستان داریم میتوانند بجنگند و دانش کافی را دارند و بلد هستند که مبارزه کنند.

 حتی درون کتاب هم جایی هست که او شمشیر به دست بگیرد ولی اینگونه نیست که بخواهد یک مبارزه داشته باشد و فقط در حد جا خالی دادن و فرار کردن است.

و اینجا برای جذابیت بیشتر ماجرا کارگردان این کاراکتر را وارد سکانس اکشن می کند او توانسته بخوبی از پس این موضوع بربیاید.

در ادامه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)
نقد و بررسی سریال شوگان Shogun (2024)

نکاتی درباره قسمت سوم این سریال | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

فراری که در اینجا از کارتر تورناگو می بینیم به یکی از سکانس های بزرگ که درون این قسمت بود می رسد جایی که فرار با کشتی را به ما نشان می دهد و جان رهبری که انجام می دهد و مهارت‌های دریانوردی که به خوبی به ما نشان می دهد و سعی می کند کاراکترش تکمیل و تکمیل تر شود .

در مورد همچین سکانسی باید به شما بگویم که درون کتاب همچین صحنه ای وجود داشته و در این سریال به خوبی این سکانس را به ما نشان دادند و کل کل هایی هم که جان با ناخدا دارد بسیار جذابتر نشان داده شده و این کشمکش ها مقداری بار کمدی به سریال اضافه کرده .

ناخدای کشتی را می بینید که در اینجا سعی می کند که در طول فرار سنگ جلو یه پای جان بیندازد و به این کارش همچنان ادامه می دهد و در کل آدم قابل اعتمادی نیست و سعی می کند که جان را از مسیر خودش خارج کندو ممکن است در نظر بیننده شخصیت روی مخی باشد که در جلوتر خودتان متوجه خواهید شد.

داستان چگونه جلو میرود ؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

سرعت جلو رفتن اتفاقات داستان همچنین باعث ضربه خوردن به یکسری از مسائل داستان هم شده اما سعی می کند که حفره هایی که درون داستان به وجود آمده را پر کند یکی از این اتفاقات ارتباطی است که بین تورناگو و جان وجود دارد و و ارتباطی که این دو با همدیگر دارند درون فضاهای خالی از آنها گذشته شده است و درون سریال به آنها پرداخته نشده ولی در درون سکانس آخری که می بینیم و شنا کردن این دو کاراکتر سعی می کنند جاهای خالی را هم در کنار این سکانس پر کنند تا ارتباط بین این دو نفر تکمیل تر شود .

یکی دیگر از نکات مهمی که اینجا دیده می شود جذابیت

و جذابیت ماجرا را بیشتر می کند بازی عالی سانادا است که تورناگو بیشتر شبیه شخصیت اصلی درون کتاب شود و سانادا تلاش می کند تا این نقش را حتی فراتر از آنچه که هست نشان بدهد البته این موضوع تا اینجای داستان اینطور به نظر می رسید و سانادا توانسته این اتفاق را رقم بزند و بیاید و شخصیت بسیار عالی را به ما نشان بدهد.

در ادامه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراه ما باشید.

نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)
معرفی کامل و نقد و بررسی سریال شوگان «Shogun»

گروه قاتلین چه کسانی هستند؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

در اینجا نکاتی درباره گروه قاتلین و آمیدا بودایی که درون سریال وجود داشت نکاتی را برای شما خواهیم گفت در قسمتی از حرف های تورناگو این را می شنویم که آن قاتل ها عضو یک فرقه هستند که قاتل هایی را آموزش دادند و این قاتل ها خودشان را وقف این گروه کردند و اینگونه به دنبال ترور جان هستند.

 گروه قاتلان میدا بودایی که در اینجا درباره آن صحبت می شود یک اودیسم ژاپنی است که آمیدا بودا یا همان بودای نور بی اندازه اینگونه تعریف می شود که می تواند بیاید و نور خودش را بدون در نظر گرفتن شرایط در کل منطقه پخش کند و تلاش این گروه این است که سربلندی کشور را نشان دهند و گروه های مختلفی هستند که خودشان را وقف بودا کرده اند و اینگونه به هیچ چیز به جز بودا اهمیت نمی دهند و چیز دیگری را به زبان نمی آورند و کاملا گروه افراطی هستند و تحت امر اعضای بودا جلو می روند.

 این فرقه یک فرقه بسیار بزرگ است که درون کتاب از روی این فرقه الهام گرفته شده است و گروه آمیدا بودایی که می بینیم تبدیل می شود به یک فرقه آدم کش و قاتل آمیدایی که در اینجا با آن روبرو هستیم بخاطر این است که نشان بدهد این گروه همان اعضایی هستند که به سمت بودا کشیده می شوند و بسیار افراطی عمل می کنند.

چه کسی این قاتلین را استخدام کرده است؟ | نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun)

این گروه قاتلین به دنبال این هستند که بدون اینکه شرایط برای آنها مهم شود وارد ماجراهای مختلف شوند و و این گروه استخدام شده تا جان را به قتل برساند و کاملا مشخص است که این گروه توسط ایشیدو استخدام نشده اند تا جان را بکشند چون جان برای ایشیدو بسیار مهم است .

 کاملا مشخص است که آن سه لرد دیگر که می بینیم کسانی هستند که به دنبال کشتن جان هستند و به دنبال این هستند که بتوانند قدرت های ایشیدو را بگیرند بدلیل اینکه وقتی تورناگوی وجود نداشته باشد ایشیدو به جان نیاز دارد تا بتواند قدرت خودش را بالا ببرد و جلوی سه لرد دیگر بایستد و بتواند بعد از اینکه برای تورناگو اتفاقی بیفتد و همه شروع به به دست آوردن قدرت کنند.

ایشیدو دست تنها می ماند اگر نتواند با خارجیها ارتباط برقرار کند.

با تشکر از شما که ما را در نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) همراهی کردید .

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد قسمت سوم سریال شوگون (Shogun) در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید