نقد سریال لوکی (Loki) | موشکافی قسمت  ششم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

نقد سریال لوکی (Loki)

سلام به شما محتواگران عزیز، به سایت محتواگرشو خود آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال لوکی (Loki) بپردازیم. پس در نقد سریال لوکی  (Loki) قسمت ششم با ما همراه باشید.

نقد سریال لوکی (Loki) بررسی و موشکافی قسمت ششم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

اگر دوست دارید قسمت ششم سریال لوکی(+) برای شما اسپویل نشود لطفاً ابتدا قسمت ششم سریال لوکی را تماشا کنید و سپس نقد سریال لوکی (Loki) را مطالعه کنید.

موشکافی قسمت  آخر از فصل دوم سریال لوکی | نقد سریال لوکی (Loki)

در این قسمت لوکی بالاخره به هدف شکوه مند خود توانست برسد ودر این مقاله درباره نکات مهم این قسمت و پایان این قسمت صحبت خواهیم کرد .

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد و بررسی سریال جذاب لوکی(به همراه نکات پنهان)

لوگوی مارول در این قسمت چگونه بود؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

با شروع این قسمت و دیدن لوگوی مارول و حرکت دوربین خاص که در سریال لوکی بار ها شاهد آن بودیم و در هر قسمت متفاوت بود و در این قسمت مسیر حرکت دوربین برعکس بود و و در آخر به ابتدای حرکت همیشگی خود میرسید و به پلی که به دستگاه بافندگی میرسید میرسبم و وارد داستان این قسمت میشویم.

نقد سریال لوکی (Loki) | نکته مهم در رابطه با قسمت آخر سریال لوکی

اگر به لغزش زمانی لوکی دقت کنیم او درست به زمانی میرود که در ان جا حضور داشته است .

اگر به زاویه دوربین در اینجا دقت کنیم میبینیم که از پایین به بالاست و لوکی در بالای آن قرار گرفته و کسی که پایین پله است ویکتور تایملی است که نشان میدهد که زمان ویکتور  تمام شده و حالا لوکی است که در راس تی وی ای قرار گرفته است .

این قسمت هدف شکوه مند نام گذاری شده که نشان دهنده هدف بزرگ لوکی  است که در حرف هاش بار ها ازش یاد کرده بود .

نکته جالب دیگر در رابطه با اسم این قسمت یکی بودن اسم با قسمت اول فصل اول است که به معنای تکمیل شدن حلقه ی این داستان است و مسیری که برای او تشکیل شده بود در حال به پایان رسیدن و دستیابی هدف اصلی خود است .

با اسپاگتی شدن تایملی و برگشتن لوکی به زمان قبل و درست کردن دوباره آن بسیار شباهت به فیلم دکتر استرنج 2 دارد .

در انتهای این قسمت و وجود رنگ سبز در انجا احتمال وجود شباهت به سنگ زمان وجود دارد که جزئیاتی است که نمیتوان آنها را نادیده گرفت.

یکی از اتفاقات مهمی که برای لوکی در این قسمت رخ میدهد تغیر شخصیت اوست و به اوبی میگوید که چقدر زمان لازم دارد که بتواند تمام علم او را یاد بگیرد و اوبی میگوید که یک قرن و میبینیم که یک قرن میگذرد و لوکی تمام علم را یاد میگیرد که اشاره ای به اراده قوی لوکی دارد که با این اتفاقات موفق به بدست آوردن آن شده .

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد و بررسی و موشکافی قسمت 6 فصل دوم سریال لوکی

برسی سریال لوکی موشکافی قسمت های مهم این سریال |نقد سریال لوکی (Loki)

حرکاتی که لوکی درحال انجام با سیستم هاست نشان میدهد که نمیخواهد توضیحی به کسی راجب این موضوع بدهد که با دیالوگ موبیوس طنزی که در اینجا بکار میرود جذابیتی به داستان میدهد و موبیوس رو به اوبی میکند و میگوید ( یکی اینجا هست که میخواهد شغل تو را بگیرد ).

شاید سوال پیش بیاید که چرا لوکی هیچ توضیحی راجب اتفاقی که برایش رخ داده میدهد که کاملا مشخص است چون میخواهد از زمان بهترین استفاده را ببرد و سعی کند فقط روی نجات انها تمرکز داشته باشد.

وقتی لوکی شروع به توضیح کار برای تایملی میکند کاملا اشاره دارد به این که لوکی الان خدای داستان است و اوست که شروع به دستور دادن به تایملی میکند.

در قسمتی که لوکی مدام به گذشته برمیگردد و تا از کته شدن کنگ جلوگیری کند متوجه عشقی که لوکی به سیلوی دارد میشویم که هر بار سیلوی به او میگوید که( اگر میخواهی کنگ کشته نشود مرا بکش)

اگر به لوکی توجه کنیم بخش بزرگی از تغیری که در وجود او بود به دلیل عشقی که نسبت به سیلوی به وجود امد بوده است .

جالت که کنگ دارد و شوخی و رفتار هایش نشان دهنده آگاهی او نسبت به تمام اتفاقات است و هر بار جمله (دوباره میبینمتون ) را تکرار میکند.

اگر به قسمت های فصل اول و دوم دقت کنیم کاملا به چرخه داستان پی میبریم و در آخر تمام داستا نبه هم گره میخورد و کامل کننده هم دیگر هستیند.

کلکلی که کنگ و لوکی دارند کاملا مشخص کننده بحث دو شرور است ولی لوکی در این میان در حال تغیر شخصیت است و نکته جالب دیگر دیگر شناخت کامل کنگ نسبت به تایملی بود که حتی در تکه ای از حرف هایش او را مسخره هم کرد.

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد و بررسی سریال لوکی به همراه جزئیات و خلاصه داستان

دستگاه بافندگی به چه دلیل ساخته شده؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

در اینجا حتی متوجه کاربرد اصلی دستگاه بافندگی هم میشویم که قبلا فکر میکردیم که شاخه های زمانی وارد آن میشوند و شروع به تشکیل خط زمانی مقدس میکند ولی در اینجا میفهمیم که کاربرد اصلی دستگاه هرس کردن خطوط اضافی است که در جریان هستند.

میبینیم که لوکی در ادامه مسیر به اتاقی میرود که در اولین قسمت مورد بازجویی قرار گرفت و به جز وجود سیلوی دیدن آینده و مسیر زندگی اش و سرنوشتش  تغیر زیادی در وجود لوکی به وجود آوردند و باعث تغیری که الان در لوکی به وجود آمده شدند.

خاطره ای که موبیوس در حال گفتن آن است و توصیفاتی که از آن بچه کوچک میکند بسیار شبیه به کارکتر خودش است که علاقه زیادی به دریا دارد ممکن است که ان شخصیت خود او باشد که حافظه اش پاک شده و در آینده در مسیر ورود به تی وی ای قرار گرفته است.

در اینجا وقتی لوکی رو به روی سیلوی قرار میگیرد کاملا اشاره ای به تئوری پدربزرگ دارد که اینگونه است که تو اگر به گذشته بروی و پدر بزرگ خودت را بکشی خودت هم نابود میشوی در این قسمت هم اگر سیلوی کشته میشد و کنگ زنده میماند .

خط زمانی مقدس سر جای خودش باقی میماند ولی کاری که کنگ انجام میداد و با هرس کردن خطوط زمانی انسان ها و موجودات زیادی را میکشت هم سر جای خود باقی میماند و این معلوم است که کنگ تقریبا راهی را انتخاب کرده که باعث مرگ باقی گونه های خودش شود و از جنگ جلوگیری کند ولی راه دیگری هم وجود داشته همان کاری که لوکی در آخر این قسمت انجام داد تا همه موجودات بتوانند زندگی کنند.

اگر لوکی گذشته هنوز هم وجو داشت مطمعنا راهی را انتخاب میکرد که پر از خودخواهی بود ولی با پخته تر شدن شخصیت لوکی میتوانیم بفهمیم که راهی را انتخاب میکند که بتواند همه را زنده نگه دارد .

شاید سوالی برایتان به وجود آمده که چرا در هنگام حرکت لوکی روی پل اتفاقی برای او رخ نمیدهد به این دلیل است که لوکی یک خداست و در حال فداکاری است و حتی میبینیم که این جرکت او حتی باعث تغیر شکل او هم میشود .

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد و بررسی سریال لوکی loki

نقد سریال لوکی (Loki) | قسمت پایانی این سریال چگونه بود؟

در آخر این قسمت لوکی را میبینیم که دانه دانه خط های زمانی و همان خطوط سرنوشت را در دستانش میگیرد و تبدیل خدای زمان میشود  و در این قسمت میبینیم که تمام خطوط را تبدیل به یک درخت میکند.

حتی در تی وی ای هم روی مانیتور ها نشان درخت کاملا دیده میشود و با نرمال شدن حالت زمان به اتفاقاتی که در خطوط زمانی میآفتد اشاره میشود .

روی میز موبیوس کاغذی میبینیم که راجب نقاشی های روی دیوار هاست و موبیوس میگوید که لازم نیست که از بین برود بهتر است که باقی بماند تا از گذشته درس بگیریم و نشان دهنده تغیری است که در تی وی ای در حال رخ دادن است.

نقد سریال لوکی (Loki)
ری اکت به سریال لوکی

چه اتفاقاتی در آینده رخ میدهد؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

اوبی را مبینیم که کتاب جدید تی وی ای را در دست دارد و در ادامه ارونا را میبینیم که در منطقه وید است و کنار او اهرام مصر را میبینیم که نشانه گونه از کنگ است که قبلا هم به آن اشاره کردیم و بعد زیر پای راونا آرم تی وی ای را میبنیم که نشان دهنده حرف های کنگ است که میگوید این چرخه و نابودی تی وی ای بار ها رخ داده و هر بار کسی از قبل آن را میسازد .

در آخر موبیوس را مبیبینم که به خانه خودش میرود اما به انجا نزدیک نمیشود زیرا ممکن است که در ادامه داستان های بعدی مارول حضور داشته باشد و بعد از آن سیلوی را میبنیم که نمیگوید که میخواهد به کدام زمان برود و در این میان ممکن است که به پیش ثور برود و درباره اتفاقی که برای لوکی افتاده به آها بگوید و از این طریق وارد این داستان شوند.

در پایان لوکی را میبینیم که تبدیل به یک خدا شده و به هدف شکوه مند خود رسیده است و فداکاری بزرگی انجام داده تا مولتیورس بتواند ادامه پیدا کند .

حرفی راجب وجود فصل سوم این سریال زده نشده و با وجود کاهش 40 درضدی بیننده های  فیلم های مارول به دلیل سریال های بد اخیرش  سریال لوکی به شاهکار در دنیای مارول محسوب میشود و این موضوع چیزی از ارزش های این سریال کم نمیکند .

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد سریال Loki – هدف شکوهمند

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با قسمت آخر ، نقد سریال لوکی (Loki) با ما در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید