نقد سریال لوکی (Loki) | موشکافی قسمت  پنجم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

نقد سریال لوکی (Loki)

سلام به شما محتواگران عزیز، به سایت محتواگرشو خود آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال لوکی (Loki) بپردازیم. پس در نقد سریال لوکی (Loki) قسمت پنجم با ما همراه باشید.

نقد سریال لوکی (Loki) بررسی و موشکافی قسمت پنجم از فصل دوم سریال لوکی | Loki 2023

اگر دوست دارید قسمت پنجم سریال لوکی(+) برای شما اسپویل نشود لطفاً ابتدا قسمت پنجم سریال لوکی را تماشا کنید و سپس نقد سریال لوکی (Loki) را مطالعه کنید.

نقد سریال لوکی (Loki) موشکافی قسمت پنجم از فصل دوم سریال لوکی

اولین اتفاقی که در ابتدای این قسمت رخ داد این بود که پایان قسمت پیش شروع این قسمت شد و دوباره به همان حلقه زمانی که رخ میدهد بازگشت .

تمرکز این قسمت به این بود که زندگی گذشته اعضای تی وی ای را به ما نشان دهد که در گذشته مشغول به چه کاری بودند.

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد سریال Loki

نکته مهم در رابطه با سریال لوکی | نقد سریال لوکی (Loki)

انفجاری که در قسمت قبل دیدیم و نوری که روی صورت لوکی افتاده بود دوربین عقب مبآید و نور از صوری لوکی محو میشود و متوجه میشویم که لوکی در آن لحظه لغزش زمانی داشته است .

اگر دقت کرده باشید در اولین لغزش لوکی به جایی در تی وی ای میرود که اشاره ای به زندانی بودن و متعلق نبودن لوکی به آنجا دارد و در حلقه ی اتفاقات تی وی ای گیر کرده است.

اگر به اسپاگتی شدن فضای تی وی ای دقت کنید متوجه میشویم این صحنه برای بعد از انفجار دستگاه است  و تمام شاخه های زمانی درحال نابودی هستند .

اگر به رشته رشته شدن ها در فیلم های مارول دقت کنیم مثل این است که مارول علاقه زیادی به این پلان دارد و بار ها این موضوع را به ما نشان میدهد .

این رشته رشته شدن ممکن است مرتبط به افسانه سه خواهر سرنوشت که رشته های سرنوشت را به هم میبافتند و اگر آن را میبریدند کسی در دنیا کشته میشد و دقیقا دستگاه بافندگی زمان به همین شکل است و باعث میشود رشته های زندگی هر شخص و هر دنیا به درستی حرکت کند و باعث نابودی کسی نشود.

اگر به لوگوی لوکی دقت کنیم متوجه میشویم اینبار هم متفاوت تر از قبل شده و حالت خاص تر به خود گرفته و حروف دانه به دانه حذف میشود و  o  باقی میماند و دوباره به شکل اصلی خود برمیگردد و اشاره ای به لغزش های زمانی لوکی دارد  و به دور شدن اعضای تی وی ای و دوباره جمع شدنشان هم اشاره ای دارد.

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد و بررسی قسمت پنچم سریال جذاب لوکی(به همراه نکات پنهان)

نقد سریال لوکی (Loki) | آیا همه این اتفاقات برنامه ریزی کنگ است؟

ممکن است تمام این اتفاقات را کنگ برنامه ریزی کرده باشد و تمام این اتفاقات باعث تکمیل شدن چرخه ای هستند که  در آخر کنگ بتواند قدرت را بدست بگیرد و اینکه ویکتور تایملی به دفترچه تی وی ای میرسد و با فداکاری رشته رشته میشود و لوکی قدرت  لغزش در زمان را پیدا میکند همه ی همه جزوی از نقشه ای بودند که با کنگ اصلی رو به رو شویم.

در کمیک ها کنگ اصلی به اسم  ناتانیل ریچارز بود و ما تا کنون با این کاراکتر  رو به رو نشدیم .

طبق شایعاتی گفته میشود که مارول قرار است در ادامه کنگ را کنار بگذارد و از انجا که موثق نیست به آن اشاره ای  نمیکنیم ولی ممکن است در ادامه با کنگ های بیشتری رو به رو  شویم.

کاملا مشخص است که چرا خط زمانی مقدس همان جایی است که ویکتور تایملی در آنجاست ، کنگ این را برنامه ریزی کرده است  که در این مسیر چرخه ادامه پیدا کند و مسیر را برای خودش هموار کرده است.

حتی در زمانی که تی وی ای درحال اسپاگتی شدن است روی مانیتور کنار خانم دقیقه نوشته شده است از همکاری شما سپاس گذارهستیم و این نشان دهنده این است که این مسیر روی یک برنامه بنا شده است و بزرگ ترین سوالی که مطرح میشود این است که چه کسی این را برنامه ریزی کرده است و کنگ چگونه از متوجه تمام این اتفاقات و این چرخه شده است  و این احتمال وجود دارد که لوکی کسی باشد که در تمام مواقع این راه را برای کنگ هموار میکند .

نقد سریال لوکی (Loki)
نقد سریال لوکی (قسمت پنجم) – یک مهمانی زمردی

زندگی گذشته افراد تی وی ای چگونه بوده است؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

وقتی کیسی را میبینیم که درحال فرار از زندان الکادراس است و دو نفری که همراه او هستند این برگرفته از یک داستان واقعی است که سه نفر موفق به فرار از این زندان میشوند ولی هرگز جنازه یا حتی زنده این سه نفر پیدا نمیشود و یکی از اسرار بزرگ تاریخ است.

لغزش هایی که لوکی دارد در اول به محل کار موبیوس میروند و حرکاتی که با بادکنک پشتش دارد نشانه ای از این است که کنترل خودش دستش نیست .

در لغزش بعدی اش به اتاق شماره 25 میرود که همان جایی است که وقتی وارد تی وی ای شد موبیوس در انجا از او بازجویی شد و یکی از نقاط  مهم در این داستان است که میتوان گفت تمام اتفاقات و تغیرات او از آنجا سرچشمه میگیرد .

بعد از آن ما  B 50 را میبینیم که یک دکتر است و اگر به قبل دقت کنیم او یک کاراکتر سرد و بی رحم بود و وقتی در فصل قبل وقتی سیلوی گذشته اش را نشانش داد رفتار او به کلی تغیر کرد و بیشتر احساسات خود را بروز میداد. سالی که او در آن است 2012 که در آن سال لوکی باعث اتفاقات زیادی در زمین شده است.

موبیوس را میبینیم که روی جت اسکی سوار شده است و اهنگی از دهه هشتاد درحال پخش شدن است و نکته جالب بعدی در رابطه با دونات های رایگانی است که در آنجا وجود دارد و اشاره ای به این دارد که موبیوس به خوردن شیرینی علاقه دارد و این موضوع را حتی در تی وی ای هم دیدیم.

سالی که موبیوس در آن است سال 2022 است که بعد از اتفاق بشکن زدن تانوس است که بنظر میرسد که موبیوس و دو فرزندش از بشکن جان سالم بدر بردند و زن او با بشکن از بین رفته است .

قبلا گفته بودیک که ممکن است موبیوس نمیخواهد با واقعیت رو به رو شود و نمیخواهد به زندگی گذشته خود بازگردد و ممکن است مواردی را به یاد داشته باشد و در اینجا نشان میدهد که موبیوس یک زندگی کامل برای خودش درست کرده بود و نمیخواهد به آن برگردد و از تی وی ای و اتفاقات آن دور شود.

پرش بعدی 1994 است که با اوبی رو به رو میشویم که نویسده کتاب های علمی تخیلی است و اتفاقاتی  که پیش می آید شباهت زیادی به اتفاقات درون تی وی ای هم دارد و حتی فضا و همه چیز و حتی لوله های رو سقف هم درست مثل محل کار او در تی وی ای است .

نقد سریال لوکی (Loki)
ری اکت به سریال لوکی قسمت پنچم

نقد سریال لوکی (Loki) | لوکی تبدیل به په میشود؟

میبینیم که لوکی در واقع با پرش  به یک تمپد زنده تبدیل شده است و میتونه به هر زمانی که میخواهد برود و به اصطلاح خدای زمان شده است.

در واقع ممکن است که این حلقه هایی که تکرارا میشوند همان حلقه هایی باشند که کنگ آنها را برنامه ریزی کرده است.

روندی که لوکی با آن اعضای تی وی ای  را جمع میکند در واقع شروع تی وی ای را نمایش میدهد .

بنظر میرسد که لوکی در ابتدا تی وی ای را تشکیل داده است و اعضای آن را کنار هم جمع کرده و در آخر کنگ آنجا را بدست گرفته و این روند پیش آمده است.

اوبی چه نقشی در این سریال دارد؟ | نقد سریال لوکی (Loki)

قطعا اگر دقت کرده باشیم کارکتر اوبی بی دلیلی در این سریال قرار نگرفته است و مثبت یا منفی بودن او را هنوز نمیدانیم و او اتفاقات بزرگی را در فیلم رقم میزند .

نکته مهم در رابطه با سریال لوکی | نقد سریال لوکی (Loki)

رو به روی خانه موبیوس را اگر دقت کنیم تکه پارچه ای را از پنچره آویزان است که به این معناست که پسرانش شب ها از خانه فرار میکنند و نکته بعدی سربازی که روی زمین افتاده است و اگر دقت گنیم شبیه سرباز های تی وی ای است .

روشی که لوکی با آن موبیوس را قانع کرد این بود که او را به چند دقیقه قبل از اینکه او را ببیند میبرد و ممکن است افراد تی وی ای از قبل این موضوع را میدانستند که میتوانند به زمانی که از آن بودند برگردند اما با پاک شدن حافظه هایشان این روند شکل برده داری به خود میگیرد و نمیتوانستند به زندگی گذشته شان برگردند.

نکته دیگری در رابطه با سیلوی است که ممکن است در لحظه آخر انفجار با تمپد خود از آنجا فرار میکند و وقتی که میبینید غذایش رشته رشته میشود و از بین میرود اما نمیخواهد این را باور کند که دنیایش در حال نابودیست و به همین دلیل به لوکی کمک نمیکند.

اگر به لوکی توجه کنیم که دعوت به آبجو خوردن از طرف موبیوس را رد میکند و حتی در وقتی که سیلوی در بار برای او یک شات مشروب میآورد و در آخر لوکی حتی از آن هم نمیخورد که ممکن است و سازندگان این موضوع را برای افرادی که در سنین کم تر هستند و لوکی را دوست دارند  نشان میدهد.

loki2023 episode5 1
ری اکت به قسمت پنجم سریال لوکی | Loki 2023

نقد سریال لوکی (Loki) | نکته پایانی در رابطه با قسمت پنجم سریال لوکی

میبینیم که لوکی به گذشته و کار های اشتباه خود اعتراف میکند و میگوید که نمیخواهد که دوستانش را از دست بدهد و الان انسان هایی وجود دارند که وجودشان برای لوکی مهم است و او نابودی آنها را نمیخواهد و بنظر میرسد که لوکی درحال جدا شدن از قسمت خدای هرج مرج درون خودش است و میخواهد که  متفاوت باشد.

وقتی سیلوی وارد مغازه موزیک فروشی میش.ود در ابتدا میمونی را میبینیم که در تیتراژ سریال هم بود و چرخش صفحه گرامافون باز هم اشاره اس به حلقه هایی که اتفاق میافتد دارد و شیار ها نشان دهده خطوط زمانی هستند و سوزن گرامافون هم  اشاره به لوکی دارد که میتواند در خطوط زمانی حرکت کند .

درجایی کخ همه چیز در حال اسپاگتی شدن است جرکت دوربین بسیار بینظیر است و میبنیم که بعد از اسپاگتی شدن همه چیز سیلوی با تمپد از آنجا فرار میکند و وقتی خطوط زمانی از بین میرود با یک سیاهی مطلق رو به رو میشویم .

در ادامه میبینیم که لوکی توانایی کنترل لغزش زمانی را به دست میاورد حلقه ی خود را نابود میکند و میتواند زمان را کنترل کند و در جایی که میگوید میتوانم داستان را بازنویسی کنم میبینیم که به زمانی میرود که ویکتور در حال رفتن سمت دستگاه بافندگی زمان است.

نقد سریال لوکی (Loki)
بررسی و موشکافی قسمت پنجم سریال لوکی | Loki 2023

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با موشکافی قسمت پنجم از فصل دوم سریال لوکی با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید