نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | برسی نکات مهم این سریال |  Kaleidoscope 2024

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) بپردازیم.

 پس در نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) (+)برسی مفهوم خاص این سریال همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا سریال  زیبابین را تماشا کنید و سپس نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)  را بخوانید .

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)
«کلایدسکوپ»؛ سریال جنایی با اپیزودهای بدون ترتیب

برسی نکات مهم این سریال Kaleidoscope 2022 | نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)

یک مجموعه گلچین تلویزیونی درام سرقت آمریکایی است که توسط اریک گارسیا ساخته شده‌است. این مجموعهٔ هشت قسمتی که به دلیل نظمِ به هم ریخته‌اش منحصربه‌فرد است، حول محور دزد اصلی، لئو پاپ و گروهش می‌چرخد که برای یک دزدی به ارزش ۷ میلیارد دلار می‌کوشند اما خیانت، طمع و تهدیدهای دیگر، نقشه‌های آنان را نقش بر آب می‌کند.

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | داستان این سریال چگونه است؟

چطور میشد اگر خودتان تصمیم می گرفتید که چگونه سریال را نگاه کنید و الزامی نداشتید تا یک سریال را به ترتیب قسمت هایش نگاه کنید این یک ایده جذاب است که سازنده های سریال زیبابینت به کار گرفته اند تا با آن همه را شگفت زده کنند در این مقاله می خواهیم به نقد سریال زیبابین بپردازیم درباره این سریال و اسامی اپیزود ها و پایان بندی گنگ سریال در این مقاله بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد

زیبابین سریالی است که بسیار توانسته در بین فیلم بازها و سریال بازها جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کند و سر زبان همه بیفتد .

این محبوبیت برای این است که این سریال ویژگی بسیار جذابی دارد و آن هم این است که ایده خلاقانه ای در این سریال به کار برده شده است که با همین روش میتوان او را به پنج هزار و چهل نوع مختلف تماشا کرد در واقع هیچ الزامی وجود ندارد که سریالها را ب ترتیب ببینید اما یک قانون وجود دارد و آن هم این است که قسمت هشتم یا همان قسمت سفید را به عنوان قسمت آخر در نظر بگیریم و شما می توانید هفت تا قسمت باقی مانده را به هر گونه که دوست دارید تماشا کنید البته در مورد دیدن قسمت سفید در آخر هم الزامی وجود ندارد.

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)
همه چیز درباره سریال کلایدسکوپ Kaleidscope متفاوت ترین

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | کلایداسکوپ برگرفته از یک جمله

کارگردان و نویسنده معروف گدار جمله بسیار معروفی دارد که ممکن است شما هم ان را شنیده باشید این جمله این است که می گوید داستان باید شروع داشته باشد و میان و یک پایان البته لازم نیست اینها به ترکیب باشند و با وجود این جمله گدار اتفاقی به انجام رسیده که موجی نو در صنعت سینما به وجود آورده ولی این موج از کشور فرانسه به سایر نقاط دنیا هم سرایت کرده و این حرکت گودال عملا یک حرکت انقلابی بوده است و سازندگان این فیلم دقیقا توانسته اند که در این موج حرکت کنند و یک حرکت انقلابی را انجام دهند .

و این ایده با وجود نتفلیکس به سرانجام رسیده و توانسته کاری کند که سریال زیبابین بتواند ایده دیوانه‌وار خودش را پیاده کند و با توجه به سخن گدار یک سریال بسازد که شروع میانه و پایان داشته باشد اما نه لزوما به این ترتیب در این دوران اگر شما سریالی با موضوع سرقت پول بسازید به احتمال زیاد طرفداران سریال محبوب سرقت پول را به خود جلب می کنید .

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)
نقد و نظری بر سریال کلایدسکوپ؛ ارزشش را دارد؟

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | این داستان چگونه به وجود آمده ؟

البته باید بدانید که این داستان به طوری بر اساس واقعیت ساخته شده است و همین موضوع است که این سریال را جذاب‌تر می کند در واقع برداشتی از واقعیت است حدود چند سال پیش طوفان سهمگینی در آمریکا به وجود آمد و حدود ده میلیارد اوراق قرضه را زیر گل و لای نابود کرد سهامداران این اوراق به کل سرمایه خود را از دست دادند سازندگان این سریال با همین ایده پیش رفتند که اگر این طوفان یک فرصت خوب برای دزدان حرفه‌ای بود چه اتفاقی می افتاد و از همین جهت این فیلمنامه را نوشتند که تبدیل به یک سریال و فیلمنامه مجزا و مستقل باشد و هر قسمت با اینکه به قسمت های دیگر مرتبط است .

تریلر سریال زیبابین

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | معنی پشت هر رنگ چیست ؟

اما کلیت داستان را در هر قسمت مشخص سازد شاید در ابتدای تماشای این سریال ممکن است که درباره داستان این سریال چیز زیادی به دست شما نیاید همانگونه که متوجه شدید هر یک از قسمت های این سریال یک رنگ بندی دارد و پشت این رنگ بندی فکر و فلسفه ای پنهان شده و هر کدام نماد چیزی هستند .

در قسمتی که رنگ زرد دارد در آن نقشه سرقت کشیده می شود و همه چیز بر وفق مراد است و این  موضوع با معنی و مفهوم رنگ زرد که شادی باشد ارتباط مستقیم دارد.

 رنگ سبز نشانه شانس است و همچنین نشانه ای از زایش دوباره طبیعت است که در این قسمت ما کاراکترهایی را می بینیم که شانس با آنها یار است و داستان به گونه ای پیش می رود که آنها دوباره از نوع متولد می شوند.

 در قسمتی که به نام رنگ آبی است این معنی را نشان می دهد که وجود غم است اما رنگ قابی به معنای رویاپردازی نیز هست و در این قسمت کاراکترها درباره ی اینکه می خواهند با سهمشان چه کاری بکنند زیاد سخن می گویند و نقشه های جدید می کشند تا ماموریتشان به هم نخورد.

قسمت بعدی قسمت نارنجی است که به معنای انرژی است در این قسمت اف بی آی برای اولین بار وارد می شود و این قسمت انرژی بسیار بالایی دارد که روی دوش ماموران اف بی آی دیده می شود .

رنگ بنفش قسمت بعدی این سریال است که این رنگ در فرهنگ عام نشانه ای از آرزو است که در این قسمت قهرمان اصلی آرزو دارد کار دیگری جز دزدی انجام دهد اما این آرزو نقشه بر آب می شود و زندگی رویایش نابود می شود در پایان این قسمت ام یک سکانس احساسی بین پدر و دختر وجود دارد که درون آن حس آرزو موج می زند.

 قسمت بعدی این سریال رنگ قرمز است که نشانه ای از خطر است در این قسمت خطرات زیادی آنها را تهدید می کند که بعد از سرقت این خطرات را نشان می دهد.

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope)
سریالی که ترتیب قسمتی ندارد

نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) | پیام این سریال چه بود؟

در این سریال و در هر اپیزود با مفهوم و رنگی که در آن وجود دارد مواردی زیاد را برای بیننده شرح داده اند که میتوان به عشق ، ارزو ، شادی ، شانس و انرژی نام برد .

این سریال تا حدودی برسی خوبی از این موارد ارائه میدهد و میتواند تجربه خوبی برای شما باشد.

با تشکر از شما که نقد سریال زیبابین (Kaleidoscope) را مطالعه کردید نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید