نقد فیلم جان ویک (John wick) | برسی نکات مهم این فیلمJohn Wick 2023 |

نقد فیلم جان ویک (John wick)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به ننقد فیلم جان ویک (John wick) (+) بپردازیم. پس در نقد و برسی فیلم جان ویک ،برسی مفهوم خاص این فیلم همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا فیلم جان ویک 4 را تماشا کنید و سپس مقالهنقد فیلم جان ویک (John wick) را مطالعه کنید .

درباره فیلم جان ویک | نقد فیلم جان ویک (John wick)

جان ویک (John Wick) یک فیلم اکشن، دلهره‌آورآمریکایی است که توسط کارگردان چاد استاهلسکی و فیلمنامه‌ نویس دریک کولستاد خلق شده ‌‌است. کیانو ریوز نقش اصلی جان ویک را بازی می‌کند یک قاتل سابقه‌دار بوده و در تلاش برای انتقام است.

این مجموعه فیلم که متعلق به کمپانی لاینزگیت است، با اکران فیلم جان ویک در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و پس از آن سه دنباله منتشر شد. این فیلم‌ها با فروش کلی بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان، با موفقیت‌ تجاری و هنری مواجه شدند. قسمت پنجم نیز در مراحل پیش‌تولید قرار دارد.

در ادامه با نقد فیلم جان ویک (John wick) همراه ما باشید.

نقد فیلم جان ویک (John wick)
ری اکت به فیلم جان ویک 4

توضیحاتی در رابطه با این قسمت | نقد فیلم جان ویک (John Wick)

بعد از گذشتن سه از از مجموعه فیلم جان ویک قسمت چهارم این قسمت منتشر شد و حسابی در باکس افیس هم توانسته اند فروش خوبی داشته باشند و  همچنین مخاطب را راضی کردند و از طرفی دیگر منتقدان نمره های خوبی به این مجموعه دادند .

نوبت قسمت چهارم از این سری شده است که کیانو برگردد به دو مرتبه یک شکوه بزرگ  در این مجموعه به وجود بیاورد و نکته ای دیگر که در این باره وجود داره این است که قسمت سوم این فیلم توانست تعادل بسیار خوبی را بین اتفاقات گذشته‌ی این  مجموعه بدست بیاورد اما قسمت چهارم میتواند بسیار این مجموعه فیلم را به دوران اوج خودش برساند و برخلاف فیلم های دیگر که با جلو رفتن داستان ضعیف تر میشوند این موضوع در این مجموعه وجود نداره و قسمت چهارم خیلی بهتر از قسمت سوم است.

استایلسکی توانسته اینجا در این قسمت اکشنی خشن تر و وحشیانه تر از قسمت های قبلی را به مخاطب نشان بدهد بیاد و  در این مقاله به نقد فیلم جان ویک  (John Wick)میپردازیم

در این سری چه اتفاقاتی درحال رخ دادن است ؟| نقد فیلم جان ویک (John Wick)

در سری های گذشته این مجموعه شخصیت جان با خیلی از کاراکترهای مختلف درگیر بود از اراذل اوباش داخل خیابان گرفته است تا جایزه بگیر هایی که به دنبال گرفتن جایزه بودند و همچنین گروه های بزرگتر و خلافکارهای خاصی که میدانستیم همه انها آدمکش های حرفه ای هستند و جان ،توانست جان سالم به در ببرد و شاید برای شما سوال باشد که مگر میشود یه همچین مجموعه ای که این همه گروه های مختلف رو به ما نشون داده در قسمت چهارم بیاید و یک گروه دشمن قوی تری را روبروی جان قرار دهد که دو مرتبه باهاش درگیر بشود و این قسمت اینگونه است.

قسمت چهارم در کنار این که داره به ما گروه های قوی تری را نشون میدهد کاراکترهایی که می بینیم حسابی آماده هستند تا با جان درگیر شوند ولی در کنار این موضوع به بیننده دوستی و بقا را  به ما نشون میدهد .

این موضوع یکی از نکات مهمی است که در این ریتم مسیر قسمت چهارم حسابی به چشم میاید.

این تعادل انقدر خوب توی فیلم دیده میشه که از همان ابتدا که در حال تماشا‌ی این فیلم هستید تا پایان شما را در داستان نگه میدارد .

نقد فیلم جان ویک (John wick)
نقد و بررسی فیلم جان ویک 4 (John Wick 4)

نکاتی در رابطه با این سری از مجموعه جان ویک | نقد فیلم جان ویک (John Wick)

و یکی از نکات مهم و برجسته ای که در سری فیلم های وجود داشت این بود که فیلمبرداری کردن یک فیلم  اکشن و درگیرانه کار خیلی سختی است که بتونی تمام سکانسها به خوبی فیلمبرداری شوند و بتوانی حس ضربه ها و اتفاقاتی که در حال وقوع است را به مخاطب انتقال بدهی و این نکته مهمی است که در قسمت چهارم وجود دارد و درحال انجام است .

همچنین این قسمت خیلی بهتر از قسمت های قبلی این مجموعه است و میتواند حسابی بیننده را هیجان زده کند و بدون شک چیزی که باعث میشود این سکانس های اکشن حسابی خودنمایی کنند موسیقی عالیه است که برای سکانس ها در نظر گرفته شده و توانستع به خوبی حس و حال محیط را انتقال بدهد.

استایلسکی در این قسمت خلاقیت بسیاری یه کار برده و بیننده میتواند  از دیدنش لذت ببرد و نکته مهمی که در مورد این قسمت وجود داره این است که  لوکیشن های مختلفی از فرانسه و آلمان و نیویورک و ژاپن در این سری موجود است و متوجه میشویم که در سکانس های مختلف درون شهرهای مختلف میروند و اتفاقات همه به صورت تکراری در یک مکان پیش نمیایند و این موضوع یکی از نکات مثبتیه که اینجا دیده میشود .

نقد فیلم جان ویک (John wick)
نقد فیلم «جان ویک: هنر کشتن

برسی و موشکافی جان ویک 4 | نقد فیلم جان ویک (John Wick)

همانطور که دنیای این فیلم در حال بزرگتر شدن است و در این جهان نشون میدهد دشمنهایی هم که وارد میشوند و اتفاقاتی در حال رخ دادن است و از طرف دیگر هم شخصیت هایی که قبلا وجود داشتند به خاطر فیلمنامه عالی این قسمت درحال دیده شدن هستند و از طرف دیگر هم میشود گفت که رشد شخصیتی که برای یک سری کاراکترها مهم است را به بیننده نشان میدهد.

همه شخصیت ها به تعادل خوبی رسیده اند و فیلمنامه خوبی در این قسمت وجود دارد و توانسته به خوبی این فیلم را به وجود بیاورد .

مهمتر از همه موضوعات بازی عالی کیانو است که بسیار در این قسمت میدرخشد و اینجا میتوان دید که او حسابی در این نقش  عالی بازی می‌کنه درکنارشن تیم بازیگری که در این سری وجود دارد میتواند بیننده را مجذوب خود کند.

با اینکه این یک فیلم است که اکشن و سکانس های درگیری خیلی زیادی دارد.

قسمت چهارم از نظر زمانی طولانی تر از قسمت های قبلی و حدود دو ساعت و چهل و نه دقیقه است وزمانی که در حال تماشای این فیلم هستید اصلا متوجه زمانی ک گذشته نخواهید شد چون تعادل بین سکانس ها بسیار خوب است و  احساس و اتفاقاتی که در حال وقوع است بسیار خوب کنار همدیگر تدوین شده اند که میتوانید  از دیدنش لذت ببرید حتی برای بیننده یک سری سورپرایز هایی هم کنار گذاشته بسیار سکانس های اکشن خفنی هستندو حسابی بی رحم تر و وحشی تر از گذشته اند که باعث میخکوب شدن بیننده میشوند .

نقد فیلم جان ویک (John wick)
نقد فیلم جان ویک ۴ (John Wick 4) | طریقت سامورایی مرگ است

ویژگی های برجسته این قسمت چیست؟ | نقد فیلم جان ویک (John Wick)

از ویژگی های این سری از فیلم جان ویک در مقاله نقد فیلم جان ویک (John wick) به ان اشاره داریم این است که این فیلم با فیلمنامه خوبی که دارد و کارگردانی و خلاقیت هایی که در این مجموعه وجود دارد همچنین  در کنار فیلمبرداری خوب و موسیقی متن عالی میتواند حسابی شما را درگیر اتفاقات و سکانس های اکشنی کند که در این مجموعه وجود داره.

این ریتم زمان طولانی تری که برای این فیلم در نظر گرفته شده  اصلا خسته کننده نیست و حتی ممکن است دوبار این فیلم را تماشا کنید .

یکی از هدف های اصلی که کارگردان روی این مجموعه فیلمها داره این است که عواقب کار های که انجام میدهند به انها به راه خشن تری برمیگردد و این چیزی است که در این قسمت هم رعایت شده است و باز هم داره بهش اشاره میکند .

چیزی که در این قسمت میبینیم به سکانسی از قسمت سوم برمیگردد که کیانو حسابی اسیب دیده بود لارنس امد و از او سوال کرد و به او گفت که تو الان عصبی هستی؟ و کیانو جواب داد و گفت آره الان دیگه عصبی ام یعنی هرچه که اتفاق افتاده بود تا این قسمت هنوز کاراکتری که ما داشتیم می دیدیم عصبی نشده بود ولی از اینجا به بعد بیننده کاراکتری را میبیند که واقعا عصبی است یعنی انقدر عصبی است که درون رفتارش و قدم زدنش و  برخورد اش به دیگران میتوان این عصبی بودن را به خوبی دیده.

با تشکر از شما که مقاله نقد فیلم جان ویک (John wick) را مطالعه کردید

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید