نقد سریال ربودن (Hijack) برسی و موشکافی قسمت اول | Hijack 2022

نقد سریال ربودن (Hijack) | نجات یک هواپیما از دست سارقان

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم ربودن (Hijack 2022) بپردازیم. پس در نقد سریال ربودن (Hijack) همراه ما باشید.

من در مقاله نقد سریال ربودن (Hijack) تمام نکات سریال را به زبان ساده توضیح میدهم  شاید سوال هایی راجب سریال در ذهن شما به وجود بیاید که رفته رفته به آنها پاسخ میدهیم . پس در ری اکت به سریال ربودن (+) همراه ما باشید.

نقد سریال هایجک (Hijack) | داستان یک هواپیماربایی | قسمت اول
نقد سریال هایجک (Hijack) | داستان یک هواپیماربایی | قسمت اول

نقد سریال ربودن (Hijack) | برسی و موشکافی سریال ربودن| Hijack 2022

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا ابتدا سریال Hijack 2022 را تماشا کنید و سپس این مقاله را بخوانید.

نقد و موشکافی سریال ربودن| Hijack 2022

 (Hijack) یک مینی‌سریال‌ بریتانیایی است که در ژانر مهیج و درام  توسط «جورج کی» و  «جیم فیلد اسمیت» خلق شده است و محصولی از سرویس آنلاین  Apple TV+ به حساب می آید که در سال 2022 منتشر شد.

در این سریال قرار نیست که شخصیت اصلی قهرمان بازی در بیاورد و یا از بال های هواپیما اویزان بماند و همین موضوع این سریال را از دیگر سریال ها متمایز میکند.

از جمله بازیگرانی که در ادامه به داستان اضافه میشوند «نیل مسکل»،«ایو مایلز»،«کریستین ادامز»،«مکس بیزلی»و «ادریس آلبا » و دیگر بازیگران به تیم این مجموعه میپیوندند و ایفای نقش میکنند.

داستان اصلی سریال (Hijack 2022)  چیست؟

سریال (Hijack) که در زمان واقعی انجام میشود داستان یک مذاکره‌کننده بسیار ماهر و با استعداد به نام سم نلسون را که به خاطر مهارت‌های مذاکره تجاری‌اش شناخته می‌شود را دنبال می‌کند. این داستان ربوده شدن پرواز ka29 یک پرواز 7 ساعته از دبی به لندن را روایت میکند.

هواپیما توسط 5 نفر به سرقت میرود و سم نلسون مجبور به تبدیل شدن به نقش یک قهرمان می‌شود حالا او باید از توانایی‌ها و مهارت‌های خودش به‌عنوان یک مذاکره‌کننده بهره بگیرد تا بتواند با ابتکار خود گروگان‌گیرها را کنترل کند و این پرواز را به سلامت به زمین بنشاند و جان مسافر ها را نجات دهد.

هر قسمت مربوط به  یک ساعت از این پرواز است که هم از داخل هواپیما و هم روی زمین روایت میشود یعنی شاهد تلاش های پلیس و تیم کنترل ترافیک هوایی هستیم.

نقد و بررسی سریال «Hijack» (ربودن / هواپیماربایی)
نقد و بررسی سریال «Hijack» (ربودن / هواپیماربایی)

نقد سریال ربودن (Hijack)

سریال (Hijack 2022) قسمت اول چگونه آغاز میشود؟

در شروع سریال فضایی روزمره وجود دارد که با وجود آرام بودن دنیای سم نلسون، برای باقی شخصیت ها دنیایی شلوغ و پر از کشمکش است در  حالی که او با آرامش حرکت میکند و با تبهر خود در سخن گفتن مردم را راضی به قبول کردن حرف خود میکند.

در شروع داستان مدام در حال گرفتن سرنخ هایی از اتفاق هایی که در داستان قرار است بیوفتد میشویم و آنها را دنبال میکنیم تا به نتیجه ای برسیم.

داستان به صورت عادی در  حال گذر است که ناگهان یکی از دانش آموزان دختر گلوله ای در هواپیما پیدا میکند و اینجا مهیج بودن داستان شروع و حس موشکافانه بیننده فعال میشود تا بتواند در کنار شخصیت ها به مسائل داخل هواپیما بپردازد.

مردی که در ابتدای داستان میبینیم و بسیار عجله دارد کیست؟

میفهمیم که هواپیما ربا ها 5 نفر هستند اما یک حمایت کننده به نام الک وجود دارد که به آنها اعتقاد زیادی دارد به این دلیل است که الک کیف دستیشو میگذاره توی یکی از محفظه های هواپیما و در ادامه هواپیما ربا ها از داخل اون کیف اسلحه ها را برمیدارند. حتی ممکن است که الک رییس این پنج نفر باشد که برای امنیتش خودش را لو نمیدهد.

قبل تر از اون وقتی وسایل الک درحال رد شدن و بازرسی بود ما پنج تفنگ را داخل کیف الک میبینیم که نیلا در حال چک کردن ان بود.

حتی در داخل هواپیما راجب اینکه (معامله را انجام دهید) پشت تلفن حرف میزند که در قسمت های بعد میگویم که این حرف او به چه معناست.

نقد سریال هایجک | Hijack movie 2023
نقد سریال هایجک | Hijack movie 2023

ری اکت به سریال ربودن (Hijack 2022)

نقد سریال ربودن (Hijack) | پلیس امنیت سفر کیست؟

یکی از مسافران مردی  است که روی بازو اش یک تتو دارد و به مردم قرص پیشنهاد میدهد و به نظر میرسد که این شخص پلیس امنیت سفر باشد که در هر پروازی به صورت نامحسوس یک یا دو پلیس بین مردم حضور دارند که اگر مشکل امنیتی به وجود بیاید بتوانند مردم را از دست هواپیما ربایان نجات دهند.

این پلیس ها میتوانند به راحتی همراه خودشان اسلحه بیاورند و برای انها مجاز است. وقتی او متوجه حرف های دختران درباره گلوله  پشت سر خود میشود با کنجکاوی از آنها سوال میکند.

نقد سریال ربودن (Hijack) | برسی و موشکافی سریال ربودن

با پیدا شدن گلوله و لو رفتن گروگان گیر ها آنها زود تر از برنامه وارد عمل میشوند و هواپیما را به کنترل خودشان در می آورند و برای دسترسی به کابین خلبان با تهدید خلبان  کنترل کل هواپیما را بدست میاوردند .

در پرده بعدی سریال زن سابق سم را نشان میدهد که پیامی از سم دریافت میکند که  در آن نوشته شده «توی هواپیما یه حادثه رخ داده.و جدیه ولی من به خونه برمیگردم ،دوستتون دارم» با وجود گرفتار بودن سم در هواپیما اما او کاملا مصمم است که میتواند برگردد و اپیزود اول سریال با پیشنهاد همکاری سم با گروگان گیر ها به پایان میرسد و سم 7 ساعت فرصت دارد که  راز های این ماجرا را کشف کند و همه را از این نابودی وحشتناک نجات دهد

با توجه به حرف های زن سابق سم  او مهارت زیادی در مدیریت شرایط دارد و با وجود این پایان بیننده را در یک هیجان و انتظار تنها میگذارد تا به قسمت بعدی داستان بپردازد.

شخصیت اصلی (سم نلسون) کیست؟نقد سریال ربودن (Hijack)

(ادریس آلبا)  او در این سریال نقش یک مرد معمولی به نام سم نلسون را بازی می‌کند که شخصیت کاریزماتیک دارد و او فردی باهوش است که بهترین کار را انجام می دهد. اگرچه سم در خط مقدم ابتکار خود ، منافع شخصی دارد، او همچنین از مجموعه مهارت های خود برای هدایت وضعیت برخی از مسافران استفاده می کند.

نکته قابل توجه درباره مینی سریال ربودن

شعاری که سازندگان این مینی سریال  برای ماجراجویی خود انتخاب کرده اند  به این گونه است:«کاری را انجام بده تا آنها فکر کنند که کنترل دست خودشان است» و در معنای واقعی این کار را انجام میدهند و به مخاطب نشان میدهند در حدی که مخاطب غرق در داستان میشود و از رفتار شخصیت ها متعجب میشود اما مینداند که منظور شخصیت ها در این باره چیست و داستان به کجا سوق پیدا میکند.

یادگیری از نقد سریال ربودن (Hijack)

شما در این سریال متوجه خواهید شد که چگونه یک مذاکره کننده خوب باشیم و بحران ها را کنترل کرده و واکنش خوبی در برابر مشکلات از خود نشان دهیم و کاریزماتیک رفتار کنیم.

نظر خودتان را در رابطه با نقد سریال ربودن (Hijack) با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید