نقد سریال هیلو (Halo) | برسی نکات مهم این سریال | Halo 2022  

نقد سریال هیلو (Halo)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد سریال  هیلو (Halo ) بپردازیم.

 پس در نقد سریال هیلو (Halo )،برسی مفهوم خاص این سریال (+) همراه ما باشید. اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا سریال  هیلو را تماشا کنید و سپس نقد سریال هیلو (Halo) را بخوانید.

برسی نکات مهم این سریال | Halo 2022  

داستان سریال از یه حلقه شروع میشود . حلقه هایی به اسم هیلو  و درون سریال یک سری نشونه هایی از این که اصلا هیلو چه است به ما نشان میدهد هست که در واقع این حلقه یک فناوری خیلی پیشرفته است که ساخته شده.

 پس در نتیجه یک ساخته است که قدرت جادویی نداره و  یک فناوری است.

اینکه کاربرد این حلقه چیست دو نوع نظر در این سریال وجود دارد و شخصیت های داستان دو نگاه مختلف بهش دارند.

شخصیت های منفی یا همان شیطانی داستان ما فکر می کنند که این حلقه یک حلقه مقدس است که قدرت های عرفانی و جادویی دارد و میتوانند از ان استفاده کنند و به یک سفر عرفانی بروند و یک نوع نگاه مذهبی به این حلقه دارند و کل هدف و تفکر این مذهب این است که با این حلقه بتوانند این سفر عرفانی رو تجربه کنند  و به گونه ای منتظر ظهور این حلقه هستند .

پیروان این مذهب از سه تا پیامبر پیروی میکنند و نظر این پیامبرها درباره اینکه چرا نمیتوانند این حلقه رو پیدا کنند این است که پیروان این مذهب هنوز لیاقت کافی را ندارند برای همین تلاش می کنند تا با جنگ و از خودگذشتگی لیاقت این را پیدا کنند که بتوانند به این حلقه دست پیدا کنند.

و اصلی ترین مشکل این حلقه این است که مکانی که این حلقه در انجاست مشخص نیست و فقط کاوننت ها بر اساس افسانه های خودشان می‌دانند که این حلقه وجود داره و کسی اصلا جای این حلقه را نمیداند.

نقد سریال هیلو (Halo)
نقد سریال هیلو (Halo) | فصل اول

هیلو در واقع چیست؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

همچنین آدم ها هم هیچ اطلاعاتی از این حلقه ندارند و فقط چون کاوننت ها به دنبالش هستند تلاش می‌کنند تا ان را بیابند تا مبادا دشمنشان به وسیله ای دست پیدا کند که ان ها به دردسر بیندازد.

 به این دلیل است که  کالرنتها و انسانها سال ها است که با همدیگر به جنگ میپردازند و هر جفت این موجودات قدرت های قوی و بسیاری دارند و همچنین سیارات زیادی را زیر سلطه خودشان اداره میکنند .

همچنین انسانها یک سیستم حکمرانی ساختند که به اسم یو ان اس ای است که شبیه به سازمان ملل میماند و کل سیارات کهکشان را زیر سلطه خودش داره و دیگر چیزی به نام کشور وجود ندارد و تمام سیارات درون این اتحادیه در حال اداره شدن هستند. شبیه به سیستم دموکراتیک است .

 از طرفی دیگر کاوننت ها دارای یک حکومت دینی هستند که براساس تفکرات مذهبی حکومت میشود و فاقد  دموکراسی هستند و همه افراد خادم اون سه پیامبر هستند و موظفند که تسلیم دستورات آنها باشند .

اما حالا این دو جبهه برای رسیدن به نیروی این حلقه ها با همدیگر رقابت می‌کنند .

درست است که مکان حلقه مشخص نیست ولی در واقع دو عدد کلید وجود دارد که با این دو عدد کلید میتوان محل قرارگیری این حلقه را پیدا کرد برای همین شخصیت های منفی داستان قرن‌ها است که به دنبال این کلیدها می گردند.

 کلیدها مشخص است که قرن ها است که درون دل زمین پنهان شده اند و از این کلید دو عدد وجود دارد و فقط زمانی می تواند فعال شود که هر دو کلید با همدیگر ترکیب شده باشند .

در ادامه با نقد سریال هیلو (Halo) همراه ما باشید.

نقد سریال هیلو (Halo)
سریال Halo – یک مجموعه علمی تخیلی در مقیاس بزرگ

نکات مهم در رابطه با حلقه ها درون داستان | نقد سریال هیلو (Halo)

نکته جالبی که در مورد این حلقه ها وجود دارد این است که این دو حلقه یک نوع فناوری هستند و نکته جالب در این جاست که این حلقه ها متعلق به صدها هزار سال قبل هستند در صورتی که این داستان این سریال در سال دو هزار و پانصد اتفاق می افتد یعنی پانصد سال آینده و یعنی بشر تازه مدت کمی است که مدرن شده و چیزی به نام فناوری در آن جای پیدا کرده است.

اما این حلقه ها متعلق به یک تمدن قدیمی و باستانی هستند که در حال حاضر در این داستان از یادها رفته و کسی نمی داند که این تمدن اصلا که بوده اند با اینکه این تمدن بسیار قدیمی بوده ولی از زمان حال انسانها در این داستان و شخصیتهای منفی پیشرفته تر بوده اند و فناوری هیلو و فناوری است که انسانها درکی از ان ندارند.

 نکته جالب دیگر که درون این سریال دیدیم این است که این فناوری به گونه ای طراحی شده است که فقط انسانهایی با دی ان ای های خاص می توانند از این کلیدها استفاده کنند .

و این یعنی انسانها صدها هزار سال پیش هم وجود داشتند و همچنین با این تمدن باستانی همکاری می کردند و در واقع این که انسانها فکر می کنند در چند هزار سال پیش انسانها غارنشین بوده اند اشتباه است و به نظر می آید کسی در حال تلاش است که این تاریخ را برای انسانها بسازد.

فرانر ها کیستند؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

انسانها در این سریال این تمدنهای قدیمی را فرانرها نام دهند و کاوننتها آنها را خدا می دانند، آنها فکر نمی کنند که این افراد یک تمدن باستانی بوده اند کاوننتها تفکرات متعصبانه ای دارند که فکر می کنند آن افراد خدایان بوده اند.

 حالا برای اینکه بتوانند به این خدایان بپیوندند باید از این حلقه ها استفاده کنند حلقه استفاده کند ولی انسانها متوجه این شدند که ممکن است هر بلایی که به سر فورانرها آمده و آنها را با وجود این فناوری پیش رفتهشان منقرض کرده می تواند همان بلا را سر انسانها اینکه حلقه اصلا به چه دردی می خورد درون سریال کامل توضیح نداده شده و ممکن است در فصل بعدی این سریال اشاره های زیادی به آن شود .

نقد سریال هیلو (Halo)
نقد فصل اول سریال Halo – هیلو

کاربرد هیلو چیست؟ |نقد سریال هیلو (Halo)

اینکه این حلقه اصلا به چه دردی می خورد در مورد سریال به طور کامل توضیح داده نشده و اشاره های جزیی به آن شده مثلا در قسمتی که مستر چیف به ملاقات فردی که قبلا توسط کاوننتها اسیر شده بود می رود آنجا آن آدم به او توضیح می دهد که هیلو در واقع یک اسلحه است و ساخته شده است تا جلویی موجودات انگل مانند را بگیرد .

این موجودات انگل مانند به هر جا که حمله می کردند تمام موجودات زنده را از بین می بردند و به طوری که مثل فیلم های زامبی می شده.

 و همچنین یکی از کاربردهای هیلو این است که برای مبارزه با این موجودات طراحی شده است ولی درباره موضوعاتی که در ذهن بیننده مطرح می شود درباره این موجودات هیچ جوابی در این فصل داده نشده و تمام این موضوعات به فصل دوم موکول می شود .

در این داستان دو شخصیت مهم وجود دارد که یکی از آنها مستر چیف و دیگری هم مکی است این دو شخصیت بخاطر این مهم هستند که فقط این دو نفر در جهان هستند که می توانند با دست زدن به کلیدهای هیلو آنها را فعال کند چون این فناوری به گونه ای طراحی شده که فقط با دست زدن یک سری انسان های خاص کار می کند.

این انسان های خاص به احتمال زیاد اجدادشان با انسانهایی که این فناوری را ساختند ارتباطی دارند شخصیت مکی وقتی که کودک بوده در سیاره ای به دنیا آمده که عملا با او مثل برده رفتار می کردند و مکی در این داستان یتیم بوده است.

در ادامه با نقد سریال هیلو (Halo) همراه ما باشید.

نقد سریال هیلو (Halo)
بررسی و موشکافی داستان سریال هیلو

حکومت انسانها در این سریال چگونه است؟ | نقد سریال  هیلو (Halo)

 و نکته جالب دیگر که درون داستان وجود دارد این است که سیاره ها زیر نظر یو ان اس آی اداره می شوند یعنی حکومت انسانها درست است که برای ساکنین آن فناوری و آسایش به ارمغان آورده ولی جنبه های تاریکی هم در آن وجود دارند و کامل نیستند یعنی مسترچیو بطور کامل هم برای جبهه ای پاک مبارزه نمی کند البته این جبهه از کاوننتها خیلی بهتر است.

 مکی درون ان سیاره زندگی می کرده در آن هنگام توسط کاوننتها شناسایی میشود آنها با اسکن کردن بدنش متوجه می شوند که این شخص همان کسی است که می تواند کلید هیلو را فعال کند برای همین همه را درون آن سیاره می کشند ولی مکی را زنده نگه می دارند و با خودشان به سیاره خودشان می برند.

سیاری کاوننت ها در واقع یک ایستگاه فضایی است ولی شبیه به یک سیاره عمل می کند و دور یک ستاره می چرخد در آنجا مکی را بزرگ می کند و شستشوی مغزی اش می دهند و مکی هم به این دین کاو کاوننت ها می پیوندند.

کاوننت ها به او می گویند متبرک یعنی کسی که دارای یک موهبت الهی است و یک شخص برگزیده از طرف خدایان است و نسبت به این موضوع تفکرات خرافاتی دارند یعنی نمی گویند که این شخص دی ان ای خاصی دارد و فکر می کنند که این موهبت الهی از طرف خدایان به او داده شده.

 مسر چیف و مکی علاوه بر اینکه می توانند این فناوری را فعال کنند از نظر ذهنی هم با این فناوری ارتباط دارند ها در واقع به مکی پیشگو هم می گویند چون طبق باورهایشان این آدم جای کلید را می تواند حس کند.

مکی و مستر چیف چه ارتباطی با هیلو دارند؟ | نقد سریال  هیلو (Halo)

همچنین در سریال دیدیم که مستر چیف هم در کودکیش بدون اینکه اطلاعاتی درباره کلیدها داشته باشد آنها را نقاشی می کرده و حتی می دانسته که این کلیدها دو عدد هستند در اپیزود اول دیدیم که کاوننت ها با راهنمایی کردن مکی توانستند جای اولین کلید را پیدا کنند آنها ماه ها حفاری کرده بودند و به اولین کلید رسیده بودند اما با آمدن مستر چیف به داستان این کلیدها به دست انسانها می افتد یعنی چیزی که انقدر کاوننتها برای آن تلاش کرده بودند به دست دشمنانشان می افتد.

 نکته دیگری که در این داستان وجود دارد این است که انسانها اصلا نمی دانند این فناوری چیست و مثل چیف با این فناوری چه ارتباطی دارد.

در قسمتی از داستان می بینیم که مستر چیف با دست زدن به این فناوری خاطرات دوران کودکیش را به یاد می آورد و می فهمد که بچه خاصی بوده و حتی در نزدیکی خانه پدری اش کلید دوم وجود داشته همانطور که مکی می توانست کلید اول را پیدا کند مستر چیف هم با کمک خاطراتش می داند که مکان کلید دوم کجا بوده .

ولی در داستان توضیح داده نمی شود که چرا خانه دوران کودکی مستر چیف کنار آن کلید بوده شاید پدر مستر چیف از آن کلید مراقبت می کرده یا بخاطر رویاهای مستر چیف به آن سیاره مهاجرت کرده بودند یا به طور کاملا اتفاقی آن کلید در آنجا وجود داشته .

در سریال و فصل اول این مجموعه پاسخی برای این سوال داده نمی شود و به هر حال مستر چیف می تواند با رویاهایی که از دوران کودکیش می بیند تکه دوم کلید را پیدا کند.

نقد سریال هیلو (Halo)
نقد فصل 1 سریال هیلو (Halo) ؛ پاسخ به پرسش‌های احتمالی

دکتر هالسی کیست؟ | نقد سریال  هیلو (Halo)

در این سریال یک شخصیت مهم دیگر هم وجود دارد که درون داستان به آن دکتر هالسی گفته می شود این آدم تمام تفکراتش بر این اساس است که احساسات انسانها نقطه ضعف انسان است و انسان در مرحله بعدی تکاملش باید از شر این احساسات خلاص شود و درون حرفهایش معمولا از مرحله بعدی تکامل سخن می گوید و به همه می گوید که انسانها کامل نیستند و باید کاملتر شوند .

این آدم با همین تفکراتی که دارد صدها بچه را دزدیده و آنها را با یک بدل جایگزین کرده و درون یک پروژه مخفی از این بچه ها استفاده کرده است و این پروژه پروژه ای برای ساختن اسپارتانها است که باعث میشود از این انسان ها ابر انسان بسازد تا در میدان های جنگ از آنها استفاده شود.

 اما همه این بچه ها می میرند و فقط چند نفر از آنها که فیزیک خیلی قدرتمندی داشتند زنده می ماند که مسترچیف هم یکی از همین کودکان است.

در ادامه با نقد سریال هیلو (Halo) همراه ما باشید.

تحقیقات دکتر هالسی در چه مورد بوده است ؟ | نقد سریال  هیلو (Halo)

 دکتر هالسی به طور اتفاقی از یک مدرسه بازدید می کند و بعد از دیدن قابلیت های مسترچیف در بچگی او را برای پروژه خودش انتخاب می کند مسترچیف حالا بعد از آزمایش های خاصی که روی آن انجام شده دیگر آدم به حساب نمی آید و یک اسلحه است یک اسلحه خیلی با ارزش که به تنهایی می تواند به جای یک ارتش مبارزه کند و از گذشته خودش هم خبری ندارد و نمی داند که دکتر هالسی او را دزدیده و برای این پروژه و آزمایش اسپارتان‌ها از او استفاده کرده.

پرونده آزمایش کاملا مخفی است و از بقیه دستگاه های حکومتی کاملا پنهان شده و مرگ و میر کودکان هم کاملا پنهانی است.

دکتر هالسی بعد از دیدن فناوری هیلو به‌دنبال این است که از این فناوری استفاده کند و برای همین همراه مسترچیف به سیاره ای که کلید دوم در آن وجود دارد می رود تا بتواند از این فناوری در پروژه های تحقیقاتی خودش استفاده کند وقتی به سیاره دوم می روند توسط کاوننتها غافلگیر می شوند و به آنها حمله می شوند و موفق می شوند که کلیدها را از آنها بگیرند.

برای رسیدن به هیلو هر دو کلید لازم هستند ؟ | نقد سریال  هیلو (Halo)

اما یک عدد از این کلید به تنهایی بدرد کاوننتها نمی خورد و آنها احتیاج دارند که کلید دوم هم راه هم پیدا کنند که قبلا به دست انسان ها افتاده بود برای همین مکی را به عنوان یک جاسوس به پیش انسان ها می فرستم تا بتواند تکه اول کلید را که از دست داده بودند به آنها برگرداند.

تا مکی بتواند کلید را با خودش به پیش کاوننتها بیاورد و هر دو کلید با همدیگر به دست کاوننتها بیفتد.

 مکی وقتی وارد دنیای انسانها می شود رفتارش تغییر می کند و با انسانها ارتباط برقرار می کند و خیلی زود جبهه خودش را تغییر می دهد حتی تیغ انرژی که درون ناخنش بوده است را هم بیرون می آورد و کنار می گذارد یعنی به شکل نمادین جبهه خودش را تغییر می دهد .

ولی به خاطر رفتار بدی که انسانها با او انجام میدهند دوباره مسیر خودش را تغییر می دهد و دوباره به کاوننتها وفادار می شود برای همین تکه دوم کلید را با خودش به پیش کاوننتها می برد. مسترچیف وقتی زمانی که مکی به او اعتماد داشت درباره سیاره خودش به او گفته بود و در رابطه با نقطه ای که این سیاره وجود دارد توضیح داده بود برای همین مسترچیف به آن سیاره می رود تا جلوی کاولنتها را بگیرد.

در آنجا مستر چیف که در آنجا می بینند که کاوننتها می خواهند هر دو تکه کلید هیلو را به همدیگر متصل کنند وقتی که این کار را انجام می دهند مکی فقط چند ثانیه وقت می کند که به کلید دست بزنند و فعالش کنند و همین چند ثانیه کافی است که نقشه قرار گرفتن هیلو را در کهکشان نشان بدهد و پیامبران نه آن نیز نقطه را می بینند و همین برای آنها کافی است که از سیاره خارج شوند و به آن نقطه بروند .

نقد سریال هیلو (Halo)
نظر منتقدان درباره سریال Halo چیست؟

درون هیلو چیست ؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

مکی وقتی که کلید را لمس می کند خودش را روی هیلو می بیند و ما می بینیم که هیلو درونش یک نوع اقلیم وجود دارد و موجودات زنده می تواند روی این حلقه زندگی کند در آنجا مکی برای اولین بار می گوید به خانه رسیده است .

چون این شخصیت در کل داستان هیچ وقت خانه ای نداشته و همه می خواستند او را بکشند و تمام طول عمرش به دنبال خانه بوده ولی سرنوشت هیچ وقت این اجازه را به او نمی دهد چون قبل از این که بتواند کاری انجام بدهد کشته می شود و از داستان حذف میشود و همین موضوع باعث ناراحتی پیامبران می شود.

 کشته شدن مکی در داستان خیلی مهم است چون الان تنها فردی که در جهان می تواند هیلو را فعال کند خود مستر چیف است و مکی دیگر زنده نیست که پیامبرها برای رسیدن به هدفشان از او استفاده کنند و حالا به مسترچیف احتیاج دارند اما مسترچیف در اختیار آنها نیست.

در ادامه با نقد سریال هیلو (Halo) همراه ما باشید.

هیراتکس چه موجودی است؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

شخصیت هیولایی که در داستان وجود دارد که نام آن هیراتکس است در سریال چندین بار در جاهای مختلف به‌عنوان رقیب اصلی مسترچیف نشان داده شده درون بازی هیلو دقیقا همین شخصیت وجود دارد که یک کاوننت هست که بعد از سالها خدمت به پیامبرها فقط به‌خاطر یک بار شکست پیامبرها تصمیم می گیرند که او را اعدام کنند و این شخصیت از آنجا فرار می کند و به انسانها می پیوندد و یک عده ی زیادی از کاوننتها را هم با خودش به پیش انسانها می آورد.

 درون داستان بازی هیلو کلی داستان ماجراجویانه از این شخصیت و مسترچیف است و به نظر می آید که ممکن است درون فصل دوم اتفاقی که درون بازی رخ داد در این سریال هم رخ دهد و بخواهند این شخصیت را اعدام کنند و این شخصیت هم در عوض به انسانها بپیوندد.

نکات پایانی در رابطه با سریال هیلو | نقد سریال هیلو (Halo)

در پایان سریال وقتی کورتانا وارد بدن مسترچیف میشود و می گوید که ممکن است دیگر نتواند از بدن او خارج شود مسترچیف را  تبدیل به یک ابر انسان می کند یعنی مغز او تبدیل به یک ابر کامپیوتر می شود و می تواند در میدان مبارزه همزمان با صدها هدف مبارزه کند و همچنین با مغزش سفینه فضایی را کنترل کند و چنین می تواند از بالا و از همه طرف تیراندازی کند یعنی همان چیزی که از روز اول دکتر هالسی برنامه آن را داشت.

 اینکه در آینده کورتانا چه اتفاقی برایش می افتد و چه می شود به فصل دوم برمی گردد چون دکتر هالسی را ساخته بود که هوش مصنوعی جایگزین مغز انسانها باشد و انسانها را به لول بعدی تکامل خودشان برساند ولی در آن داستان دیدیم وقتی که هوش مصنوعی به اندازه کافی باهوش می شود صاحب احساسات می شود و احساس می کند که حق با مستر چیف است برای همین به دکتر هالسی خیانت می کند و عاشق مستر چیف می شود .

این یک حرکت نمادین در داستان بود که لول بعدی تکامل انسان را نشان می دهد و این از بین بردن احساسات نیست یعنی اصلا احساسات خودش لول بعدی تکامل هوش مصنوعی است و به این معناست که نقشه دکتر هالسی دقیقا برعکس عمل می کند .

ایا دکتر هالسی به داستان بازمیگردد؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

 به احتمال زیاد در فصل دوم کورتانا صاحب بدن می شود همانطور که در اپیزود اول هم یک بدن داشت ولی دکتر هالسی آن را از بین برد ممکن است که در فصل دوم صاحب بدن شود و یک رابطه عاشقانه بین کورتانا و مسترچیف رخ دهد.

 اما اینکه حالا کورتانا چگونه می خواهد از بدن مسترچیف بیرون بیاید باعث می شود که در ادامه ما باز هم دکتر هالسی را در داستان ببینیم.

 دکتر هالسی وقتی که پرونده مرگ صدها بچه در پروژه اسپارتان لو می رود محکوم به تبعید می شود ولی عملیاتی را ترتیب می دهد برای اینکه بتواند کلید هیلو را به کمک اسپارتان‌هایی که هنوز به او وفادار هستند به دست بیارد ولی موفق به این کار نمی شود برای همین یک بدن به جای خودش قرار می دهد و همه فکر می کنند که او بازداشت شده در صورتی که فقط یک بدل شبیه سازی شده را بازداشت کرده بودند و هالسی موفق به فرار می شود.

د در صحنه آخر هم می بینیم که هالسی در سیاره ای هست که به صورت مستقل اداره می شود و زیر نظر یو ان اس نیست برای همین در حال مخفیانه زندگی کردن در آنجاست و درون دستش تصویر اسکن شده ای از مغز و یک نقاشی از کورتانا است و احتمالا می خواهد کورتانا را به یک مغز انتقال بدهد یا ممکن است در حال طراحی یک رقیب برای کورتانا است.

 نکته جالب دیگر که درون این سریال وجود داشت در قسمت آخر روی لباس دکتر هالسی کلمه صلح به فارسی نوشته شده بود.

 ممکن است در فصل بعد دکتر هاذی سر قضیه خارج کرد کورتانا از بدن مسترچیف دوباره به داستان برگردد .

در ادامه با نقد سریال هیلو (Halo) همراه ما باشید.

تریلر فصل اول سریال هیلو (halo)

کوانا ها چه کسانی بودند؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

یکی دیگر از شخصیت هایی که درون این داستان بود شخصیت کواناها بود که شاید یکی از ضعیفترین بخش های سریال وقتی بود که این شخصیت در داستان حضور داشت و به گونه ای وقت تلف کردن بود اما در نهایت این خط داستانی یک پورتال را مشخص کرد که تمام اجداد کواناها از این پرتال مراقبت می کردند پدر این دختر هم درون رویایی که دیده بود به دخترش گفت که مسترچیف برمی گردد و ازت می خواهد که از این پرتال عبورش دهی تا به هدفش برسد.

 اینکه این پرتال چیست و چه کاربردی دارد به فصل دوم این سریال برمی گردد و فقط در این فصل اشاره ای به این شده بود که مستر چیف قرار است برای رسیدن به هدفش از این پرتال عبور کند.

از این سریال چه چیزی می توان یاد گرفت ؟ | نقد سریال هیلو (Halo)

این سریال با وجود داستانی که دارد و به اینده احتمالی بشر اشاره می کند یک توضیح زیبا از وجود احساسات درون انسان است که تکامل کامل انسان و کامل بودن انسان هل را نشان میدهد.

اینکه احساسات در واقع اخرین مرحله تکامل انسان است یکی از نکات مهم در این سریال بود .

با تشکر از شما که ما را در مقاله نقد سریال هیلو (Halo) همراهی کردید.

نظرات و پیشنهادات خود را میتوانید از طریق بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید