نقد فیلم کروئلا (Cruella) | برسی نکات مهم این فیلم |Cruella 2021

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است به نقد فیلم کروئلا (Cruella) بپردازیم.

 پس در نقد فیلم کروئلا  (Cruella)،برسی نکات مهم این فیلم همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این فیلم برای شما اسپویل نشود لطفا کروئلا را تماشا کنید و سپس نقد فیلم کروئلا  (Cruella) (+) را بخوانید.

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)
نقد فیلم کروئلا (Cruella 2021) ؛ عصیان گری در دنیای مُد

درباره این فیلم | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

کروئلا فیلم کمدی جنایی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۱، بر پایهٔ شخصیت کروئلا دویل از رمان صد و یک سگ خالدار نوشتهٔ دودی اسمیت، چاپ ۱۹۵۶ است.

 فیلم کروئلا توسط کریگ گیلسپی کارگردانی شده و این سومین اقتباس لایو اکشن از فرنچایز ۱۰۱ سگ خالدار و همچنین بازراه‌اندازی این داستان است. در این فیلم اما استون نقش شخصیت کروئلا را بازی می‌کند و اما تامپسون، جوئل فرای، پاول والترهوزر، امیلی بیچام، کربی هوول باپتست و مارک استرانگ در نقش‌های مکمل به ایفای نقش می‌پردازد.

 داستان فیلم طی جنبش پانک راک دههٔ ۱۹۷۰ جریان دارد، و حول محور استلا میلر، یک طراح فشن و مد مشتاق است، که راهی را پیدا می‌کند و به طراح مد مشهور به نام کروئلا د ویل تبدیل می‌شود.

برسی نکات مهم این فیلم | Cruella 2021  

داستان فیلم روایتگر زندگی دختری شر و شیطان و البته با مغزی نابغه به نام استلا است که در مدرسه آتش به پا می‌کند و با مادرش نیز سر سازگاری ندارد. استلا و مادرش تنها زندگی می‌کنند و به خاطر معرکه‌هایی که استلا برپا می‌کند دائما در حال جابجایی هستند تا اینکه یک روز مادر استلا بر اساس یک حادثه از بین می‌رود و استلا مجبور می‌شود در لندن به تنهایی زندگی کند.

استلا با دو پسر خیابانگرد هم سن و سال خودش آشنا می‌شود و سه نفری تبدیل به گروهی می‌شوند که امور و دزدی میکنند تا زندگیشان را بتوانند بگذرانند.

 با وجود عالی بودن همه چیز در زندگی انها و وضع خوراک و معیشتی آنها در جایگاه خوبی قرار دارد اما استلا از بچگی دوست داشته در دنیای مد کار کند و می‌خواهد هر طور شده به این آرزو برسد.

 ورود استلا به دنیای فشن اما رازهای زیادی از رندگی گذشته او را به نمایش میگذارد و باعث شروع و گذر داستان اصلی این فیلم میشود.

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)
نگاهی به فیلم «کروئلا (Cruella)» | داستان اسطوره دیوانه ی دنیای مد

نکات مهم در رابطه با این فیلم چه بود ؟|  نقد فیلم کروئلا  (Cruella)

با دیدن پوستر این فیلم احتمالا فیلمی شبیه به جوکر در ذهن شما مجسم شود و فکر کنید در طول داستان قرار است که شخصیت منفی را بشناسیم و با او همدردی کنیم .

اما وقتی فیلم شروع میشود کاملا متفاوت است و ما تبدیل شدن او به شخصیت منفی را نمیبینیم و میبینیم که کاملا با حال و هوای تریلر متفاوت است .

مهم ترین ویژگی این فیلم چیست ؟ | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

ضرب آهنگ بالا ی این فیلم و هماهنگیش بسیار به این فیلم جذابیت بخشیده و اگر لحظه به لحظه فیلم را دنبال نکنید حتما داستان را گم خواهید کرد .

معرفی شخصیت ها و زندگینامه آنها و کودکی کاراکتر اصلی فقط بیست دقیقه از داستان را در برمیگیرد و این یعنی که در عرض 20 دقیقه شخصیت اصلی بزرگ میشود و شما داستان اصلی فیلم را متوجه میشوید .

چیزی که باعث میشود این ضرب آهنگ حفظ شود و این هماهنگی از بین نرود نوع فیلم برداری و موسیقی در فیلم است و به همراه این موضوع ایفای نقش بازیگران هم در این نقش دارند و این هماهنگی به فیلم جذابیت بیشتر میدهد و این هماهنگی تا آخر در فیلم باقی میماند .

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)
نقد و بررسی فیلم کروئلا یا Cruella | شرور دوست‌داشتنی

چه مواردی باعث هماهنگی این فیلم شده اند؟ | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

فیلم برداری این فیلم بسیار هنرمندانه است و کاملا با فضا و موسیقی و بازیگران هماهنگ است و جلوه خاص و جذابیتی عالی به فیلم میدهد و در نوع خودش بینظیر به نمایش گذاشته شده.

موضوع بعدی که باعث هماهنگی فیلم شده موسیقی است که ن تنها برای سرگرمی بودن در فیلم هستند همچنین باعث جلوه خود و هماهنگ شدن با موارد دیگر در این فیلم میشود .

موسیقی های موجود در این فیلم با کلام ساخته شدند و این موضوع گاهی باعث نارضایتی بینندگان میشود اما در این فیلم این موسیقی ها درست به موقع قرار گرفته اند .

هزینه ساخت این فیلم چه مقدار بوده است؟  | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

شاید برای شما عجیب باشد که هزینه ساخت این فیلم 200 ملیون دلار بوده یعنی دوبرابر هزینه ای که برای فیلم هابیت با آن همه جلوه رایانه ای و سیاه لشگر هزینه شد.

دلیل این هزینه بالا را اگر به فضا و دکور و لباس های کاراکتر و تعداد رنگ ها دقت کرده باشید کاملا برای شما مشخص میشود و این توجه زیاد به جزئیات باعت این هزینه بالا شده و شما میتواند با هر نگاه مبلغ زیادی که برای این فیلم خرج شده را مشاهده کنید .

ممکن است این همه جزئیات و ریز بینی شما را به این فکر بیندازد که کارگردان این فیلم یک زن بوده اما کارگردان این فیلم آقای کریگ کلسپی است و خانم اما استون تهیه کننده اصلی این فیلم است و نقش مهمی در ایده ها و ساخت این فیلم داشته است و با همکاری کارگردان و اما استون فیلمی ساخته شده است که در چندین رشته از جکله طراحی دکور و لباس و طراحی صحنه کاندید اسکار شود و چشمان شما فقط رنگ و زیبایی را در این فیلم مشاهده میکند.

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)
نقد فیلم Cruella (کروئلا 2021) ؛ یک دختر مُداماتیک

داستان این فیلم چگونه بود؟ | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

فیلم کروئلا ازیک شخصیت منفی دریک داستان کودکانه به نام صد و یک سگ خالدار الهام گرفته شده است و این جنبه کودکانه و عجیب بودن را در طول داستان به نمایش میگذارد و برای جنبه سرگرمی بیشتر کاربرد دارد و نمیتوان مفهوم خاصی را در این دید .

این فیلم برای نشان دادن یک زندگی نامه یا نشان دادن یک داستان رمانتیک نیست و صرفا فقط برای سرگرمی است.

حتی سازندگان این فیلم هم این موضوع را در طول فیلم نشان میدهند وگاهی فضای فیلم حالتی کودکانه به خود میگیرد و غیر منطقی میشود و به دنبای واقعی شباهتی ندارد .

در این فیلم بسیار مثل کلیشه ها و فانتزی شهصیت های منفی داستان نابود میشوند و شخصیت های مثبت داستان پیروز میشوند .

حتی در قسمت پایانی فیلم و نقشه ای که برای شخصیت منفی داستان میکشند تا او را نابود کنند بیار غیر منطقی و کودکانه به نظر می آید و داستان این فیلم بیشتر جنبه کمدی دارد.

بازیگران این فیلم چگونه بودند؟ | نقد فیلم کروئلا (Cruella)

اگر به بازی دو شخصیت اصلی فیلم اما تامسون و اما استون دقت کنیم کاملا حرفه ای بودن آنها را متوجه خواهیم شد و کاملا مشخص ایت که هر دو آنها برنده اسکار بوده اند و هر دو از یکدیگر کم نمیآورند و تا چایان فیلم باهم هماهنگ هستند .

در کل این فیلم بیشتر برای سرگرمی مناسب است و آهنگ سریع این فیلم باعث جذب شدن شما به این فیلم میشود میتوانید با دیدن آن لحظاتی جالب برای خود درست کنی و از دیدنش لذت ببرید .

نقد فیلم کروئلا  (Cruella)
نقد فیلم Cruella | روایتی متفاوت از صد و یک سگ خالدار

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با نقد فیلم کروئلا (Cruella) با ما در میان بگذارید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید