کمپین باربی سلفی barbieselfie.ai با کمک هوش مصنوعی و تولید محتوا

کمپین باربی سلفی | barbieselfie.ai

این روزها مردم به تولید محتوا علاقه دارند. چرا که همه ما انسان‌ها خلق کردن را دوست داریم و فیلم جدید کمپانی برادران وارنر یعنی باربی از همین سبک و کمک گرفتن از هوش مصنوعی توانسته است کمپین باربی سلفی – barbieselfie را راهندازی کند.

فیلم سینمایی باربی این روزها پرفروش ترین فیلم است و در چند هفته اخیر توانسته فروش جهانی خود را به بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برساند و رکورد‌های زیادی را جا به جا کند. من به خاطر علاقه زیادی که به سینما دارم این مقاله را شخصاً می‌نویسم و نگاه تحلیل گرانه خودم را برای یادگیری خودم و شما به کار می‌گیرم.

اما کمپین تبلیغاتی سنگین فیلم باربی با هوش مصنوعی همزمان شده است و به همین خاطر من تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم تا هم به آموزش تولید محتوا و هم هوش مصنوعی بپردازم و بگویم ترکیب این دو موضوع جذاب (کمپین باربی سلفی) چه اتفاقاتی را رقم زده است.

در این مقاله با من همراه باشید تا هم کمپین باربی سلفی را تحلیل کنیم و هم در مورد اجرای چنین کمپین‌هایی در کسب و کار خودمان بحث کنیم.

شروع ماجرای کمپین باربی سلفی در محتواگرشو – barbieselfie.ai

کمپین barbieselfie.ai باربی سلفی
کمپین barbieselfie.ai باربی سلفی

ماجرا از اینجا شروع شد که در زمان اکران اولیه فیلم باربی سلفی‌هایی را با عنوان باربی سلفی در اینستاگرام محتواگرشو و اینستاگرام شخصی خودم می‌دیدم. می‌دانستم این روزها فیلم باربی ترند سینما است ولی از دید یک دیجیتال مارکتر به کمپین باربی سلفی نگاه نکرده بودم.

تا اینکه امروز(روز پانزدهم از مارتون محتواگرشو) وارد گوگل ترندز تا پر جستجو ترین موضوعات در زمینه هوش مصنوعی و تولید محتوا را جستجو کنم. با کمال تعجب دیدم اولین نتیجه جستجو در گوگل ترندز مربوط به باربی سلفی – barbieselfie.ai است.

سایت barbieselfie در واقع یک هوش مصنوعی ساده است که عکس شما را تحویل می‌گیرد و یک تبلیغ در قالب باربی و در سایت استوری ایجاد می‌کند، شما می‌توانید این عکس را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. قبل از تحلیل کمپین باربی سلفی می‌خواهم نحوه کار با سایت barbieselfie.ai را به شما آموزش بدهم.

۱. نحوه کار با سایت barbieselfie

با کلیک روی barbieselfie وارد سایت باربی سلفی شوید. کار با این سایت بسیار ساده است. در مرحله اول مطابق با تصویر زیر روی Start کلیک کنید.

نحوه ساخت تصویر در سایت باربی سلفی
سایت باربی سلفی

انتخاب عکس مناسب در barbieselfie

سلفی گرفتن در سایت barbieselfie.ai
سلفی گرفتن در سایت barbieselfie.ai

در این مرحله باید عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قبلاً سلفی مناسبی در حافظه موبایل یا کامپیوتر دارید آپلود را بزنید و اگر سلفی جدیدی ندارید با لمس علامت دوربین سلفی بگیرید. همانطور که سایت هم توضیح داده است برای بهترین نتیجه باید دوربین را با فاصله از خود نگه دارید و نور مناسبی روی صورت شما باشد.

عکس گرفتن در باربی سلفی – کمپین باربی سلفی

عکس گرفتن در باربی
عکس گرفتن در باربی سلفی

در این مرحله من روی دوربین کلیک کردم و با دوربین بی کیفیت لپ‌تاپ یک عکس از خودم گرفتم. البته همانطور که می‌بینید نور مناسبی مقابل صورتم نبوده است. پس شما با نور بهتر عکس بگیرید. در نهایت روی Continue کلیک می‌کنم تا ببینم کمپین باربی سلفی چه خوابی برای ما دیده است.

ویرایش پوستر در باربی سلفی

ویرایش پوستر در کمپین باربی سلفی
ویرایش پوستر در باربی سلفی

در این قسمت با دکمه‌های ساده‌ای که سایت باربی سلفی در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید پوستر را کمی ویرایش کنید. مثل اینکه جمله آنرا تغییر دهید، رنگ وکتور های پشت عکس را عوض کنید یا اسم ken یا Barbie را بالای عکس بنویسید.

نتیجه و تصویر نهایی سایت

دانلود عکس در کمپین باربی سلفی
barbieselfie.ai دانلود عکس

در مرحله آخر می‌توانید با کلیک روی Download عکس خود را دانلود کنید. نکته نهایی قبل از اینکه به تحلیل کمپین باربی سلفی بپردازم این است که من علاقه‌ای به فیلم باربی ندارم. البته این فیلم را برای تحلیل نوع ساخت و ایده‌ گرفتن از نحوه فروش آن می‌بینم ولی در کل زیاد به فیلم‌هایی با تم فانتزی علاقه ندارم.

۲. هوش مصنوعی باربی شو bairbie.me

سایت دوم با موضوع هوش مصنوعی باربی شو bairbie.me است. این سایت عکس‌های جذاب تری نسبت سایت باربی سلفی ایجاد می‌کند. شما می‌توانید عکس خود را به این سایت بدهید و سایت حالت باربی شما را با هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

سایت باربی سلفی فقط روی عکس شما نوشته و پس زمینه قرار می‌دهد اما سایت باربی می شما را به یک باربی تبدیل می‌کند.

سایت هوش مصنوعی باربی شو
هوش مصنوعی باربی شو | سایت باربی شو

همانطور که در تصویر می‌بینید فقط کافی است در سایت هوش مصنوعی باربی شو عکس خود را وارد کنید و اطلاعات فرم مورد نظر را تکمیل کنید و سپس روی دکمه Make my BaiRBIE کلیک کنید. بعد از چند ثانیه سایت عکس باربی شده شما را تحویل می‌دهد.

تحلیل کمپین باربی سلفی barbieselfie.ai

فرهنگ باربی سال‌های سال بود در جهان جا افتاده بود. عروسک باربی به عنوان نماد یک دختر موفق در جهان دست به دست می‌شد و دختران زیادی عاشق عروسک باربی بودند. کار به جایی رسیده بود که بعضی دختران با عمل‌های جراحی سنگین سعی می‌کردند خود را شبیه باربی کنند.

اما در سال‌های اخیر دیگر باربی به اندازه گذشته محبوب نبود. سال‌ها بود دختر بچه‌ها مثل گذشته به باربی توجه نمی‌کردند. اما فیلم جدید باربی با بازی مارگو رابی باعث شد این عروسک و فرهنگ باربی بار دیگر در جهان سر زبان‌ها بیافتد.

barbara millicent roberts
خالق عروسک باربی

کمپین باربی سلفی – barbieselfie.ai

همانطور که گفتم انسان‌ها عاشق خلق کردن در فضای مجازی هستند. گذاشتن عکس‌های خود و همچنین گرفتن لایک بازدید از طریق دیگر افراد جهان. نکته دیگر ترند بودن هوش مصنوعی این روزها تمام شرکت‌ها را به سمت این تکنولوژی جدید سوق داده است.

تیم بازاریابی فیلم باربی با هوشمندی زیاد علاقه مردم به خلق کردن، هوش مصنوعی و لایک گرفتن در شبکه‌های اجتماعی را با فیلم باربی ترکیب کرده است و نتیجه آن سایت باربی سلفی – barbieselfie.ai است.

در این سایت شما ابتدا از خودتان عکس می‌گیرید، سپس هوش مصنوعی یک پوستر از عکس شما می‌سازد و در انتها شما می‌توانید این عکس را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

سود فیلم باربی از این کمپین چیست؟

هدف یک کمپین اینترنتی موفق این است که پیام خود را به افراد بیشتری برساند. شرکت برادران وارنر با سایت باربی سلفی بدون هیچ هزینه فیلم جدیدش را تبلیغ می‌کند. تمام عکس‌های تولید شده در باربی سلفی در نهایت با هدف هک کردن باربی در ذهن مردم ایجاد می‌شود.

در همین مقاله بیش از ۵۰ بار از کلمه باربی استفاده کردم. اگر دقت کنید بسیاری از بلاگرهای ایرانی و خارجی چه با گرفتن پول و چه رایگان عکس‌های خود را در استایل باربی منتشر می‌کنند. این همان کمپین باربی سلفی است.

نتیجه گیری

کمپین باربی سلفی به ما نشان می‌دهد همیشه می‌توانید به کمک روش‌های خلاقانه و با نگاه متفاوت به دنیا تبلیغات موثرتری داشته باشیم. این کمپین را بررسی کردم تا با موج سواری بر ترند باربی نکته‌ای آموزشی را به تمام افرادی که این روزها تبلیغات باربی را می‌بینند یاد بدهم.

دعوت به اقدام

به نظر شما از کمپین این فیلم چه درس‌هایی می‌توانیم یاد بگیریم تا در کسب و کار خودمان پیاده کنیم؟

تحلیل شما از این کمپین چیست؟

به نظر شما چه نتیجه ای در دیده شدن بهتر باربی دارد؟

اگر شما بخواهید برای کسب و کار خودتان چنین خلاقیتی به خرج بدهید، چه کارهایی انجام می‌دهید؟

این مقاله رو دوست داشتی؟

رضا محمدی
دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید