نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) | Baby Reindeer 2024

نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

سلام به شما محتوا گران عزیز . به سایت محتواگرشو خوش آمدید. در این مقاله قرار است  سریال  نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) بپردازیم.

 پس در نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) ،برسی مفهوم خاص این سریال (+) همراه ما باشید.

اگر دوست دارید این سریال برای شما اسپویل نشود لطفا سریال بچه گوزن را تماشا کنید و سپس نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )  را بخوانید.

توضیحاتی در رابطه با سریال بچه گوزن | برسی سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

سریال جدید نت فیلیکس اثری است که توانسته قلب بیننده هایش را در سراسر دنیا با خود همراه کند و نمره بالایی در سایتهای نقد فیلم گرفته است .

سریال بچه گوزن یک سریال کمدی سیاه درام هیجان انگیز است و داستانش از جایی شروع می شود که دانی موقع کار کردن درون بار از روی مهربانی به زنی که ناراحت و غمگین است چای تعارف می کند و این آغاز نابودی زندگی دانی است چون مارتا قرار است تبدیل به تعقیب کننده جنون آمیز زندگی او شود و به زبان ساده استاکر او شود .

البته این سریال بر اساس یک داستان واقعی از زندگی ریچارد گات ساخته شده یعنی همان شخصی که نقش اصلی این سریال را بازی کرده خودش در نقش خودش در اتفاقی که برای خودش رخ داده ایفای نقش می کند و خالق این سریال هم خود ریچارد گاد است .

چندین سال پیش داستان این سریال به عنوان یک اجرای تک نفره روی صحنه برده شده بود و بعد نتفیلیکس به سمت او آمد و گفت که می خواهد این داستان را به یک مینی سریال تبدیل کنند

سریال بچه گوزن نمی تواند به راحتی از ذهن بیننده بیرون برود و تاثیرات عمیق روی بیننده می گذارد .

در ادامه با نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) همراه ما باشید.

نمرات این سریال چگونه است؟ | نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

همچنین نمراتی بالای هشتاد درصد از سایتهای مختلف نقد و نمره به فیلم و سریال گرفته است افراد زیادی به این سریال رای مثبت داده‌اند .

زمانی که سریال شروع می شود طولی نمی کشد تا بیننده متوجه شود که دارد خلاقیتی که به تصویر کشیده شده را می بیند .

داستان بانمک و البته عجیب است که کم کم ترسناک و جنون آمیز می شود و بعد همه این تصاویر را در کنار اولین جمله ای که سریال به ما نشان می دهد می گذاریم که نوشته این یک داستان واقعی است .

نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )
ماجراها و حقایقی جنجالی درباره سریال بچه گوزن

سریال درباره چیست؟ | نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

سریال به چیزی می پردازد که در دنیای سینما به آن کمتر پرداخته شده و این بحث استاکر است استاکر به معنای کلمه ای آدمی است که ول کن یک شخص نباشد و همه جا او را دنبال بکند و از هر طریقی استفاده کند تا بتواند آن شخص را پیدا کند و در زندگی روزمره و نیز  فضای مجازی که وجود دارد این امکان را به انسانها می دهد تا راحت تر بتوانند همدیگر را دنبال کنند و این کم کم تبدیل به یک فاجعه در زندگی خواهد شد که غیر قابل توصیف است.

 دانی در ابتدا به پیش پلیس می رود و می گوید که یک نفر دارد او را دنبال می کند وقتی پلیس از او می پرسد که چه کسی او می گوید که یک زن و با وجود کلیشه های فراگیری که در مورد یک زن وجود دارد که بدنبال یک مرد است آن پلیس هم حرف جان را باور نمی کند و بدلیل اینکه نمی توانند تجربه زیستی که برای دانی رخ داده است را متوجه شوند که چقدر هولناک است.

این بار در این سریال ما آزار دیدن یک مرد را توسط یک زن می بینیم و البته بسیار بی پرده به مسائل مهمی مثل مواد مخدر اشاره می کند که این موضوع بسیار در این جوامع مهم است و چیز دیگر خط قرمزهایی هست که اکثر مردها دارند و معمولا هیچ حرفی از آن نمی زنند مثل موضوع تجاوز توسط یک مرد دیگر و شخصیت اصلی این سریال که این تجربه برایش اتفاق افتاده بود این جسارت را به خرج داده و این داستان را با ما به اشتراک گذاشته .

و این موضوع نشان می دهد این سریال با تمام وجود نوشته شده است و داستان واقعی سرگذشت یک آدم است که با تمام وجود به تصویر کشیده شده.

در ادامه با نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) همراه ما باشید.

رفتار بیندگان در رابطه با این سریال چگونه بود ؟ | نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

فیلمنامه این سریال فرا تصویر است و یک ایده مرکزی محکم از روی یک داستان واقعی است و توانسته تاثیر زیادی روی بیننده هایش بگذارد و درون رگهای بینندگان جریان پیدا کرده .

حتی بینندگان تبدیل به کارآگاه های مجازی شدن و به دنبال شخصیت های سریال در دنیای واقعی می گردند و به دنبال شخصیت مارتای واقعی هستند و حتی در این میان تهمت هایی به بعضی از بازیگرهای معروف زده اند و ب آنها گفته اند که شما یکی از شخصیت های این داستان هستید در این حین که رچارد گاد آمده و بیانیه داده که لطفا به دنبال این آدم ها در دنیای واقعی نگردید و این کار درستی نیست.

اگر خود ریچارد گاد می خواست که به ما نشان بدهد که این شخصیت ها در دنیای واقعی چه کسی هستند این کار را انجام می داد و این حرکت بینندگان برای تاثیری است که سریال روی ذهن بینندگانش گذاشته.

مهمترین ویژگی این سریال این است که تجربه یک فرد را توانسته تا حد خوبی انتقال بدهد که این کاری است که سینما در حقیقت باید بتواند انجام دهد.

نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )
تحلیل روان شناختی سریال بچه گوزن

بازی بازیگران چگونه بود ؟ | نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer )

درباره بازی های بازیگرهای این سریال باید بگویم که ریچارد گاد در نقش دانی بسیار خوب تجربه زیستی و تجربه حسی خودش را برای بیننده نشان می دهد و همچنین بازیگر نقش مارتا یعنی خانم جسیکا گانینگ بعنوان بازیگری که به اون شکل زندگی نکرده است اجرایش بسیار شگفت انگیز است و جسیکا را یک موجود ترحم برانگیز و در عین حال مهربان که تبدیل شدنش به یک هیولای خشمگین در آن واحد را عالی اجرا کرده.

رچارد گاد می گوید که قبل از اینکه این سریال را بسازم همیشه درون تلویزیون وقتی جسیکا را می دیدم دوست داشتم که او نقش مارتای قصه من را بازی کند .

 وقتی این سریال را می بینید مجذوب شخصیت دانی می شوید که این شخص چه چیزهایی در زندگیش کشیده و تا این داستان خلق شده است و شاید انسانهای دیگری هم در دنیا وجود دارند که زندگی سخت تری از ریچارد گاد دارند و و حتی تجربه های بدتری نسبت به او دارند و بیننده ای که شاید نداند که چه چیزی به او گذشته با پایان بندی سریال کاری می کند که این سریال به راحتی از ذهن و بدن ما خارج نشود.

با تشکر از شما خواننده گرامی که ما را در مقاله نقد سریال بچه گوزن (Baby Reindeer ) ، همراهی کردید.

این مقاله رو دوست داشتی؟

BENIZ وب‌سایت
سلام، من زینب زینعلی یک محتواگر هستم و قرار است در بخش تحلیل فیلم و سریال محتواگرشو(یادگیری از فیلم) فعالیت میکنم. مردم اغلب فیلم می‌بینن، اما من آن را نگاه می‌کنم. با من باش تا بتونی از دیدن فیلم لذت بیشتری ببری.

دیدگاهتان را بنویسید